Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dzieci

Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają Polskę

Podróże kształcą, szczególnie jeśli ich uczestnikami są dzieci, a celem historyczne miejsca i legendarni bohaterowie. Aby je odwiedzić nie trzeba jechać na drugi koniec świata, wystarczy przejechać palcem po mapie i wybrać kilka polskich miast, np. Gdańsk, gdzie mieszka Neptun lub Kraków, gdzie ogniem zionie smok. Tych bohaterów poznają czytelnicy książki  "Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają Polskę" autorstwa Ewy Martynkien

Główni bohaterowie książki to członkowie redakcji poczytnego czasopisma dla dzieci "Bazgrołki z podróży", którego redakcja mieści się w Otwocku pod Warszawą: Pola, sześcioletnia i bardzo przedsiębiorcza redaktor naczelna, jej ciocia Jadwiga Przygoda oraz słynny podróżnik Franciszek Wszędobylski, któremu zawsze towarzyszy pies rasy mieszanej - Nicpoń. Wspólnie przemierzają Polskę w poszukiwaniu przygód i nowych historii do kolejnych numerów pisma. W pierwszym rozdziale udają się w podróż do Krakowa, gdzie według ostatnich doniesień znowu grasuje smok. W drugim rozdziale jadą do Warszawy, by zbadać sprawę złodzieja Bazyliszka, w Gdańsku odkryją tajemnicę śpiewającego Neptuna, w Poznaniu pomogą udaremnić kradzież, zaś we Wrocławiu poznają tajemnicę Kluskowej Bramy.

– Redaktor naczelna pisma "Bazgrołki z Podroży"
– wyrecytowała jednym tchem.
– Część́, Pola, tu mówi Filip. Jestem fanem twoich "Bazgrołków". Chciałem ci tylko powiedzieć́, że w Gdańsku dzieją̨ się̨ od rana dziwne rzeczy, Neptun, wiesz, ten z fontanny, śpiewa.
– Neptun śpiewa?
– Pola nie bardzo rozumiała.
– No wiesz, on nie powinien śpiewać́. Jest zabytkową rzeźbą z siedemnastego wieku.
– To co innego! Dzięki, Filipie!
– Pola zerwała się̨ na równe nogi. Biegnąc po schodach na poddasze, gdzie mieściła się̨ redakcja, myślała już̇ o nagłówku do artykułu o śpiewającym Neptunie.
– Słyszeliście?
– Pola wbiegła do redakcji. Na jej widok Nicpoń́ leżący pod nogami Franciszka Wszędobylskiego zamerdał ogonem.
– Co takiego się̨ stało?
– Franciszek podniósł głowę̨ znad laptopa. Jak zwykle był bardzo opanowany.
– Dostałam informację, że Neptun w Gdańsku śpiewa!
– Odlana w brązie rzeźba nie może śpiewać́
– studził zapał Poli słynny podróżnik.
– To niesamowite!
– Dziennikarski instynkt Jadwigi Przygody węszył sensację.
– "Bazgrołki z Podroży" nie mogą tego przegapić!

Książka Ewy Martynkien to nie tylko świetna lekcja geografii, ale też historii. Dzięki opowieściom Franciszka Wszędobylskiego czytelnicy mają okazję poznać słynne polskie legendy i co nie co z historii polskich miast. To idealna porcja wiedzy dla najmłodszych czytelników i świetny punkt wyjścia do wspólnej, rodzinnej wyprawy. Szczególnie dzięki sekcji "Bazgrołki z podróży polecają", gdzie znajdują się rysunki i podpisy miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając dane miasto. 

Na końcu każdego rozdziału znajdują się też propozycje ćwiczeń rysunkowych, nawiązujących do przygody opisanej w danej części. To świetna okazja do poćwiczenia pamięci i wyobraźni np.  w drodze powrotnej do domu. Mały czytelnik może zaprojektować swój znaczek pocztowy z Krakowa, narysować portret pamięciowy włamywacza czy kawałek mapy z zaznaczonymi miejscami podróży. Są też ćwiczenia na wyobraźnię i zadania podróżnicze.

Pozycja zasługuje na uwagę nie tylko z uwagi na swój walor edukacyjny. Jest też pięknie wydana, na każdej stronie są kolorowane ilustracje autorstwa Kasi Kołodziej, które stanowią bardzo ważny element opowiadanej historii. Obok rysunków są zdjęcia prawdziwych miejsc, co pomoże czytelnikom odnaleźć je podczas prawdziwej podróży.

O autorce:

Ewa Martynkien - autorka seriali dla dzieci, emitowanych w kanałach MiniMini+ czy TeleTOON+ oraz kreatorka uwielbianych i rozpoznawanych przez młodsze dzieci i rodziców postaci Detektywa Łodygi, Kozy Meme, Kota Śpiocha, czy Myszki w Paski. Autorka scenariusza do serialu komediowego „Radiowęzeł 13 i pół”, przeznaczonego dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wspiera projekty edukacyjne dla dzieci jako script doctor. www.ewamartynkien.com

www.edipresse.pl Cena: 29.99 PLN
Producent:
EDIPRESSE KSIĄŻKI

Pozostałe

Szklany Tron. Królestwo popiołów. Część 1. Tom 6 Dla dzieci

Wyczekiwany latami finał serii Szklany tron! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah J. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie!

Czytaj dalej
Assassin’s Creed: Odyssey. Oficjalna powieść gry Dla dzieci

Grecja, V wiek przed naszą erą Kasandra, potomkini rodu potężnego króla Leonidasa, przez dwadzieścia lat usiłowała zapomnieć o upokorzeniu: jej ojciec Nikolaos strącił ją w przepaść po tym, jak próbując ratować brata, przeciwstawiła się woli bogów. Gdy cudem przeżyła, musiała uciekać ze Sparty.

Czytaj dalej
Arlo Finch i Dolina Ognia Dla dzieci

Wciągający świat pełen magii i niebezpieczeństw Dla fanów Harry’ego Pottera, Kronik Spiderwick i Baśnioboru Prawa sprzedane do 14 krajów, tytuł na topkach bestsellerów w USA, Niemczech, we Włoszech i we Francji

Czytaj dalej
Roblox- nieoficjalny przewodnik Dla dzieci

Wyjątkowy i wyczerpujący przewodnik po świecie Robloxa dla początkujących i doświadczonych graczy.

Czytaj dalej
Atlas odkrywców Dla dzieci

Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata! Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę!

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie