Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku

Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku? To mocno postawione pytanie zadają sobie wszyscy rodzice. Ale o odpowiedź w kraju pogrążonym w edukacyjnym chaosie i zmagającym się z permanentnym kryzysem szkolnictwa nie jest łatwo. Mikołaj Marcela, nauczyciel, ale też wykładowca akademicki zajmujący się tematem od lat, przygotował pierwszą w Polsce kompleksową odpowiedź. "Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku? Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens" to przewodnik pokazujący konkretne rozwiązania. W księgarniach od 29 stycznia.

Czy wiecie, kiedy powstał system edukacji funkcjonujący dziś w większości polskich szkół? Ponad dwieście lat temu. W publicznych szkołach cały czas działa pruski model oświaty. W trosce o edukację dzieci zapisuje się je więc na liczne zajęcia pozalekcyjne (nierzadko trwające do wieczora), a później na korepetycje, by na egzaminach uzyskały jak najlepsze wyniki. Wszystko to prowadzi do coraz większego zmęczenia dzieci, a nawet depresji. I nie zawsze przyczynia się do realnego rozwoju. Czy można coś z tym zrobić? Mikołaj Marcela udowadnia, że tak.

Jak zmienić nauczycieli i tradycyjną szkołę? Jaki model edukacji wybrać? Co zrobić, żeby nauka nie nudziła? Czy warto interesować się alternatywnymi modelami edukacji? Jak sprawić, żeby szkoła przygotowywała do życia? Jak uniknąć u dziecka lęku przed porażką? To tylko kilka z dziesiątek pytań, na które wyczerpująco, ale też w fascynujący sposób odpowiada Mikołaj Marcela. Nie skupia się na teorii, lecz praktyce, modelach, badaniach i własnym doświadczeniu.

"Z książki dowiecie się, dlaczego polska szkoła mogłaby spokojnie funkcjonować bez ocen, bez podstawy programowej i bez sprawdzianów. Przede wszystkim jednak spróbujcie sami odpowiedzieć na pytania, które tu zadaję, zapominając o tym, jak przez 12 lat o szkole nauczył was myśleć system edukacji. Dzięki temu możecie ocalić wasze dzieci, a ich edukacja może nareszcie nabrać sensu!" - pisze Mikołaj Marcela.

Jakie najważniejsze tematy znajdziemy w książce?

  • Jak zmienić szkołę 
  • Jak być mądrym rodzicem 
  • Na co zwracać uwagę nauczycielom 
  • Jak pomóc uczniom 
  • Jak dobrze się uczyć
  • Dlaczego praktyka czyni mistrza 
  • Czego brakuje w szkole 
  • Jak motywować do nauki 
  • Czy potrzebujemy ocen i egzaminów 
  • Jak mogłaby wyglądać szkoła przyszłości

Doktor Mikołaj Marcela - pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Od lat zajmuje się tematem edukacji.

www.muza.com.pl Cena: 34.9 PLN
Producent:
Wydawnictwo MUZA S.A.

Pozostałe

Poznaj swoje bakterie Dla dorosłych

Poznaj bliżej biliony drobnoustrojów, które goszczą w twoim ciele!

Czytaj dalej
Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu Dla dorosłych

Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu Internet jest jak złota rybka - zdolna spełnić każde nasze marzenie, ale również może ściągnąć użytkownika na dno, do szamba zagrożeń. Krzysztof Piersa jest autorem trzech książek i terapeutą uzależnień. Prowadzi kanał na Youtube i spotyka się z młodzieżą oraz dorosłymi borykającymi się z uzależnieniami.

Czytaj dalej
Żelazny Kruk - Tom III - Gniazdo Dla dorosłych

Efektowne i barwne spotkanie z klasyczną powieścią fantasy dla młodego czytelnika. Powieść, która z jednej strony niesie moc przygód, emocji, wciągającej akcji i inteligentnego humoru, z drugiej zaś piękną naukę o tym, jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa rodzina, przyjaźń i poświęcenie w imię wyższych celów.

Czytaj dalej
Dieta okienkowa Dla dorosłych

Wiele osób marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Jednak nie wszystkie sposoby na odchudzanie są dobre dla naszego zdrowia. W jaki sposób mądrze i zdrowo pozbyć się zbędnych kilogramów?

Czytaj dalej
Łowca tatuaży Dla dorosłych

Policjant pracujący nad swoją pierwszą sprawą morderstwa. Tatuażystka skrywająca zabójczy sekret. I zwyrodniały seryjny zabójca przygotowujący się do kolejnej zbrodni…

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie