Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

Mama na roślinach

Dieta wegetariańska i wegańska dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią

Weganka w ciąży! Kto to widział?! Dziecko musi jeść mięso! Jeżeli chociaż raz słyszałaś podobne opinie lub boisz się przyznać, że nie jesz mięsa, a planujesz zostać mama - nie martw się. Mama na roślinach rozwieje twoje wątpliwości i spokojnie przeprowadzi cię od dnia, kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży, do pierwszych miesięcy po narodzinach dziecka.

Asja Michnicka, blogerka i wegemama, łączy fachową wiedzę z indywidualnym doświadczeniem. W swojej książce obala wiele mitów narosłych wokół weganizmu i przekonuje, że zbilansowana dieta roślinna jest bezpieczna na każdym etapie życia. Praktyczne porady na temat odżywiania uzupełnia niemal sto przepisów na proste i smaczne wegedania - nie tylko dla mam!

"Książka Mama na roślinach to idealna lektura dla mam, które są wegetariankami lub wegankami. Sprawdzone informacje i praktyczne wskazówki na czas ciąży i karmienia piersią, podpowiedzi dotyczące komponowania jadłospisu i listy zakupów, a do tego mnóstwo przepisów na zbilansowane dania roślinne. Wszystko to podane w przystępnej formie i z uwzględnieniem wyników najnowszych badań naukowych. To pozycja zdecydowanie warta polecenia zarówno dla rodziców, jak i dietetyków pracujących z kobietami w ciąży oraz karmiącymi piersią, które stosują dietę roślinna". - mgr inż. Małgorzata Jackowska, dietetyk, specjalizuje się w żywieniu matek i dzieci.

Dieta. Matki. Karmiącej. Wielki, kontrowersyjny i stale gorący temat. Czemu to, co je mama, karmiąc piersią swoje dziecko, wzbudza aż takie emocje? Wiele szkodliwych mitów nagromadziło się na ten temat. Widok mamy niemowlaka z kubkiem dużej latte i kanapką z humusem u niektórych wywołuje co najmniej zdziwienie. Tymczasem zalecenia są jasne i jak najbardziej po stronie kobiet chcących karmić naturalnie swoje dzieci, bez wyrzutów sumienia, że zjedzą na raz pół łubianki truskawek. Nie ma specjalnej diety dla mamy karmiącej piersią – możesz jeść, co chcesz i lubisz.
(fragment książki)

 

Asja Michnicka

- mama, pedagożka, lokalna aktywistka, blogerka. Na blogu Mama na roślinach pisze o wegańskiej i wegetariańskiej ciąży, w wersji roślinnej, karmieniu piersią, dobrych porodach, noszeniu dzieci, macierzyńskiej codzienności. Na co dzień wspiera inne mamy na otwartych spotkaniach i warsztatach. Lubi rodzicielstwo bliskości, chustonoszenie, minimalizm, bycie tu i teraz. Mieszka w dużym mieście, ale pod lasem. Opiekuje się dwoma psami i kotem po przejściach. 

 

www.gwfoksal.pl Cena: 44.99 PLN
Producent:
GW Foksal Sp.z o.o.

Pozostałe

W domu jak w raju Dla dorosłych

Gdyby Marie Kondo wraz z Dianą Quann zajęły się naszym domem, bez wątpienia stworzyłyby przestrzeń idealną. Diana Quann sięgając do korzeni najistotniejszych azjatyckich teorii i własnej praktyki stworzyła niezwykły (i niezmiernie praktyczny!) poradnik aranżowania przestrzeni, utrzymania harmonii i osiągnięcia spokoju. ,"W domu jak w raju" pojawi się w księgarniach od 20 marca.

Czytaj dalej
Przyprawy, które leczą Dla dorosłych

Czy wiesz jak wielka siła tkwi w przyprawach i ziołach? Przeczytaj Przyprawy, które leczą i skorzystaj z leczniczej mocy natury!

Czytaj dalej
Jak zerwać z plastikiem Dla dorosłych

Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Z tego powodu umiera milion ptaków morskich i 100 tysięcy żyjących w wodzie ssaków. Do 2050 roku w oceanach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.

Czytaj dalej
Szkoła szpiegów Dla dorosłych

Czy jesteś wystarczająco bystry, by zostać agentem KGB?

Czytaj dalej
Rozwiń swoją wyobraźnię Dla dorosłych

Myśl. Twórz. Bądź wynalazcą

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie