Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

Mama na roślinach

Dieta wegetariańska i wegańska dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią

Weganka w ciąży! Kto to widział?! Dziecko musi jeść mięso! Jeżeli chociaż raz słyszałaś podobne opinie lub boisz się przyznać, że nie jesz mięsa, a planujesz zostać mama - nie martw się. Mama na roślinach rozwieje twoje wątpliwości i spokojnie przeprowadzi cię od dnia, kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży, do pierwszych miesięcy po narodzinach dziecka.

Asja Michnicka, blogerka i wegemama, łączy fachową wiedzę z indywidualnym doświadczeniem. W swojej książce obala wiele mitów narosłych wokół weganizmu i przekonuje, że zbilansowana dieta roślinna jest bezpieczna na każdym etapie życia. Praktyczne porady na temat odżywiania uzupełnia niemal sto przepisów na proste i smaczne wegedania - nie tylko dla mam!

"Książka Mama na roślinach to idealna lektura dla mam, które są wegetariankami lub wegankami. Sprawdzone informacje i praktyczne wskazówki na czas ciąży i karmienia piersią, podpowiedzi dotyczące komponowania jadłospisu i listy zakupów, a do tego mnóstwo przepisów na zbilansowane dania roślinne. Wszystko to podane w przystępnej formie i z uwzględnieniem wyników najnowszych badań naukowych. To pozycja zdecydowanie warta polecenia zarówno dla rodziców, jak i dietetyków pracujących z kobietami w ciąży oraz karmiącymi piersią, które stosują dietę roślinna". - mgr inż. Małgorzata Jackowska, dietetyk, specjalizuje się w żywieniu matek i dzieci.

Dieta. Matki. Karmiącej. Wielki, kontrowersyjny i stale gorący temat. Czemu to, co je mama, karmiąc piersią swoje dziecko, wzbudza aż takie emocje? Wiele szkodliwych mitów nagromadziło się na ten temat. Widok mamy niemowlaka z kubkiem dużej latte i kanapką z humusem u niektórych wywołuje co najmniej zdziwienie. Tymczasem zalecenia są jasne i jak najbardziej po stronie kobiet chcących karmić naturalnie swoje dzieci, bez wyrzutów sumienia, że zjedzą na raz pół łubianki truskawek. Nie ma specjalnej diety dla mamy karmiącej piersią – możesz jeść, co chcesz i lubisz.
(fragment książki)

 

Asja Michnicka

- mama, pedagożka, lokalna aktywistka, blogerka. Na blogu Mama na roślinach pisze o wegańskiej i wegetariańskiej ciąży, w wersji roślinnej, karmieniu piersią, dobrych porodach, noszeniu dzieci, macierzyńskiej codzienności. Na co dzień wspiera inne mamy na otwartych spotkaniach i warsztatach. Lubi rodzicielstwo bliskości, chustonoszenie, minimalizm, bycie tu i teraz. Mieszka w dużym mieście, ale pod lasem. Opiekuje się dwoma psami i kotem po przejściach. 

 

www.gwfoksal.pl Cena: 44.99 PLN
Producent:
GW Foksal Sp.z o.o.

Pozostałe

Pokój z widokiem. Lato 1939 Dla dorosłych

Współczesne lato to przede wszystkim wakacje. W przedwojennej Polsce lato odróżniało się od innych pór roku tylko tym, że było cieplej.

Czytaj dalej
Fortnite - Battle Royal Hacks - SECRETS OF ISLAND Dla dorosłych

Nieoficjalny przewodnik po strategiach w grze Fortnite Poradnik z trikami, których nie nauczysz sie z innych poradników. Dostosowywanie i ulepszanie Bezpieczna eksploracja wyspy Znajdowanie i zbieranie najlepszych broni, amunicji i łupów Pozyskiwanie zasobów Budowanie fortec i struktur Przetrwanie walki, aby stać się ostatnią osobą stojącą

Czytaj dalej
Chyba umieram Dla dorosłych

Przekrojowa, utrzymana w lekkim i humorystycznym tonie biblia hipochondryka, którym po trosze jest każdy z nas, autorstwa dwóch lekarzy nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Omawiają oni dziesiątki objawów i doradzają, kiedy wyluzować, kiedy umówić się na wizytę lekarską, a kiedy czym prędzej jechać na SOR.

Czytaj dalej
Kontra. Tom 3 Dla dorosłych

Kontynuacja bestsellerowych powieści Inwazja i FARBA.

Czytaj dalej
Leonardo da Vinci Dla dorosłych

Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy - pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie