Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

W domu jak w raju

Gdyby Marie Kondo wraz z Dianą Quann zajęły się naszym domem, bez wątpienia stworzyłyby przestrzeń idealną. Diana Quann sięgając do korzeni najistotniejszych azjatyckich teorii i własnej praktyki stworzyła niezwykły (i niezmiernie praktyczny!) poradnik aranżowania przestrzeni, utrzymania harmonii i osiągnięcia spokoju. ,"W domu jak w raju" pojawi się w księgarniach od 20 marca.

Diana Quann to Amerykanka, Kalifornijka, urodzona i wychowana w chińskiej rodzinie. Jej zainteresowania sprawami domu wybiegają jednak daleko poza te dwa kręgi kulturowe. Czerpiąc z różnorodnych źródeł, tradycji i praktycznych podróży przedstawia czytelnikowi między innymi kaizen. To metoda, która powstała z połączenia zachodniej techniki z japońskim stylem pracy.

Połączenie wielowiekowej tradycji i XX-wiecznego postępu. Termin kaizen został stworzony z japońskich słów kai (zmiana) i zen (korzystny). Myślą̨ przewodnią kaizen nie jest wprowadzenie do życia dużej, nagłej zmiany, ale serii drobnych, konsekwentnych usprawnień.

Quann zaleca wprowadzenie kazien w każdej dziedzinie życia. W ,"W domu jak w raju. Nowa metoda aranżowania przestrzeni, utrzymania harmonii i osiągnięcia spokoju.” udowadnia, że niewielkie zmiany w otoczeniu mogą prowadzić do wielkich zmian w życiu.

Diana Quan czerpiąc z dawnych filozofii Wschodu (chińskiego feng shui, hinduskiego vastu shastra czy japońskiej wabi-sabi) oraz współczesnych (Marie Kondo oraz Hideko Yamashito) tworzy własny, autorski program ulepszania przestrzeni życiowej.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, w których poruszane są zagadnienia pogrupowane według pomieszczeń i funkcji, jakie mają spełniać. Diana Quan zwraca uwagę nie tylko na kwestie praktyczne, lecz również na psychologiczne i duchowe podłoże wielu problemów (np. nieporządku czy nadmiernego gromadzenia przedmiotów).

Jak mówi sama autorka: ,"Wygląd naszego domu zależy od nas. Jest on przejawem naszej osobowości - to nieuniknione. Nie znaczy to jednak, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, strategii, motywacji, planom i dobrej woli nie możemy w dowolnym momencie zmienić stylu miejsca, które zamieszkujemy. Jednocześnie zmienimy się i my sami, ponieważ nie istnieje żadna przemiana w naszym otoczeniu, która nie miałaby bezpośredniego wpływu na nas i nasze codzienne działania".

"W domu jak w raju" to wyjątkowy przewodnik, w którym czytelnik znajdzie:

  • informacje, co nasz dom mówi o nas samych; 
  • porady, jakich zmian możemy dokonać w domu, aby poczuć się lepiej; 
  • charakterystykę każdego z pomieszczeń, wyjaśniającą która część domu wytwarza energię wpływającą na witalność, relaks, koncentrację i inspirację; 
  • techniki, jak wypełnić dom pozytywnymi emocjami oraz jak sprawdzić, czy emanuje on negatywną energią; 
  • praktyczne porady, jakich materiałów użyć, aby stworzyć zdrową i przyjemną do życia przestrzeń; 
  • pomysły na to, jak sprawić, aby w domu królowały harmonia i spokój

Diana Quan urodziła się w San Jose w Kalifornii, w chińskiej rodzinie, dzięki czemu już jako mała dziewczynka czerpała pełnymi garściami z różnych kultur. Nauczyła się otwartości charakterystycznej dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i poznała tajniki harmonii Dalekiego Wschodu. Po ukończeniu wydziału Nauk Humanistycznych w Ohio, przeprowadziła się do Hiszpanii, gdzie pracowała w wydawnictwie naukowym, szkole językowej, na uniwersytecie i w organizacji sportowej. ,"W domu jak w raju" jest jej pierwszą książką.

www./muza.com.pl Cena: 39.9 PLN
Producent:
Wydawnictwo MUZA S.A.

Pozostałe

Mama na roślinach Dla dorosłych

Dieta wegetariańska i wegańska dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią

Czytaj dalej
Przyprawy, które leczą Dla dorosłych

Czy wiesz jak wielka siła tkwi w przyprawach i ziołach? Przeczytaj Przyprawy, które leczą i skorzystaj z leczniczej mocy natury!

Czytaj dalej
Jak zerwać z plastikiem Dla dorosłych

Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Z tego powodu umiera milion ptaków morskich i 100 tysięcy żyjących w wodzie ssaków. Do 2050 roku w oceanach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.

Czytaj dalej
Szkoła szpiegów Dla dorosłych

Czy jesteś wystarczająco bystry, by zostać agentem KGB?

Czytaj dalej
Rozwiń swoją wyobraźnię Dla dorosłych

Myśl. Twórz. Bądź wynalazcą

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie