Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

W domu jak w raju

Gdyby Marie Kondo wraz z Dianą Quann zajęły się naszym domem, bez wątpienia stworzyłyby przestrzeń idealną. Diana Quann sięgając do korzeni najistotniejszych azjatyckich teorii i własnej praktyki stworzyła niezwykły (i niezmiernie praktyczny!) poradnik aranżowania przestrzeni, utrzymania harmonii i osiągnięcia spokoju. ,"W domu jak w raju" pojawi się w księgarniach od 20 marca.

Diana Quann to Amerykanka, Kalifornijka, urodzona i wychowana w chińskiej rodzinie. Jej zainteresowania sprawami domu wybiegają jednak daleko poza te dwa kręgi kulturowe. Czerpiąc z różnorodnych źródeł, tradycji i praktycznych podróży przedstawia czytelnikowi między innymi kaizen. To metoda, która powstała z połączenia zachodniej techniki z japońskim stylem pracy.

Połączenie wielowiekowej tradycji i XX-wiecznego postępu. Termin kaizen został stworzony z japońskich słów kai (zmiana) i zen (korzystny). Myślą̨ przewodnią kaizen nie jest wprowadzenie do życia dużej, nagłej zmiany, ale serii drobnych, konsekwentnych usprawnień.

Quann zaleca wprowadzenie kazien w każdej dziedzinie życia. W ,"W domu jak w raju. Nowa metoda aranżowania przestrzeni, utrzymania harmonii i osiągnięcia spokoju.” udowadnia, że niewielkie zmiany w otoczeniu mogą prowadzić do wielkich zmian w życiu.

Diana Quan czerpiąc z dawnych filozofii Wschodu (chińskiego feng shui, hinduskiego vastu shastra czy japońskiej wabi-sabi) oraz współczesnych (Marie Kondo oraz Hideko Yamashito) tworzy własny, autorski program ulepszania przestrzeni życiowej.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, w których poruszane są zagadnienia pogrupowane według pomieszczeń i funkcji, jakie mają spełniać. Diana Quan zwraca uwagę nie tylko na kwestie praktyczne, lecz również na psychologiczne i duchowe podłoże wielu problemów (np. nieporządku czy nadmiernego gromadzenia przedmiotów).

Jak mówi sama autorka: ,"Wygląd naszego domu zależy od nas. Jest on przejawem naszej osobowości - to nieuniknione. Nie znaczy to jednak, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, strategii, motywacji, planom i dobrej woli nie możemy w dowolnym momencie zmienić stylu miejsca, które zamieszkujemy. Jednocześnie zmienimy się i my sami, ponieważ nie istnieje żadna przemiana w naszym otoczeniu, która nie miałaby bezpośredniego wpływu na nas i nasze codzienne działania".

"W domu jak w raju" to wyjątkowy przewodnik, w którym czytelnik znajdzie:

  • informacje, co nasz dom mówi o nas samych; 
  • porady, jakich zmian możemy dokonać w domu, aby poczuć się lepiej; 
  • charakterystykę każdego z pomieszczeń, wyjaśniającą która część domu wytwarza energię wpływającą na witalność, relaks, koncentrację i inspirację; 
  • techniki, jak wypełnić dom pozytywnymi emocjami oraz jak sprawdzić, czy emanuje on negatywną energią; 
  • praktyczne porady, jakich materiałów użyć, aby stworzyć zdrową i przyjemną do życia przestrzeń; 
  • pomysły na to, jak sprawić, aby w domu królowały harmonia i spokój

Diana Quan urodziła się w San Jose w Kalifornii, w chińskiej rodzinie, dzięki czemu już jako mała dziewczynka czerpała pełnymi garściami z różnych kultur. Nauczyła się otwartości charakterystycznej dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i poznała tajniki harmonii Dalekiego Wschodu. Po ukończeniu wydziału Nauk Humanistycznych w Ohio, przeprowadziła się do Hiszpanii, gdzie pracowała w wydawnictwie naukowym, szkole językowej, na uniwersytecie i w organizacji sportowej. ,"W domu jak w raju" jest jej pierwszą książką.

www./muza.com.pl Cena: 39.9 PLN
Producent:
Wydawnictwo MUZA S.A.

Pozostałe

Pokój z widokiem. Lato 1939 Dla dorosłych

Współczesne lato to przede wszystkim wakacje. W przedwojennej Polsce lato odróżniało się od innych pór roku tylko tym, że było cieplej.

Czytaj dalej
Fortnite - Battle Royal Hacks - SECRETS OF ISLAND Dla dorosłych

Nieoficjalny przewodnik po strategiach w grze Fortnite Poradnik z trikami, których nie nauczysz sie z innych poradników. Dostosowywanie i ulepszanie Bezpieczna eksploracja wyspy Znajdowanie i zbieranie najlepszych broni, amunicji i łupów Pozyskiwanie zasobów Budowanie fortec i struktur Przetrwanie walki, aby stać się ostatnią osobą stojącą

Czytaj dalej
Chyba umieram Dla dorosłych

Przekrojowa, utrzymana w lekkim i humorystycznym tonie biblia hipochondryka, którym po trosze jest każdy z nas, autorstwa dwóch lekarzy nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Omawiają oni dziesiątki objawów i doradzają, kiedy wyluzować, kiedy umówić się na wizytę lekarską, a kiedy czym prędzej jechać na SOR.

Czytaj dalej
Kontra. Tom 3 Dla dorosłych

Kontynuacja bestsellerowych powieści Inwazja i FARBA.

Czytaj dalej
Leonardo da Vinci Dla dorosłych

Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy - pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie