Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

Rośliny oczyszczające powietrze

Etery glikolu, ftalany, styren, benzen, formaldehyd to niewidoczni, ale szalenie niebezpieczni lokatorzy wielu mieszkań i biur. Spędzamy z nimi nawet 80 procent naszego czasu - tyle według badań przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych. Wpadający przez okna smog, materiały w wykładzinach, farby do ścian, kleje do mebli to bardzo często winowajcy naszej słabej kondycji fizycznej. Jak się bronić przed niebezpiecznymi lokatorami? Ariane Boixière-Asseray oraz Geneviève Chaudet, autorki "Roślin oczyszczających powietrze" udzielają wyczerpujących odpowiedzi. Swoją książką rewolucjonizują myślenie na temat roślin doniczkowych i walki z silnymi zanieczyszczeniami. Premiera już 3 października.

Poradnik "Rośliny oczyszczające powietrze" prezentuje rośliny pokojowe najskuteczniej ograniczające zanieczyszczenia powietrza w domu i biurze.

Znajdziemy w nim m. in.:

  • skuteczne sposoby walki ze smogiem, 
  • przegląd przyczyn zanieczyszczeń w pomieszczeniach (farby ścienne, tworzywa sztuczne, środki czyszczące, zapachy do domu), 
  • informacje, jak rozpoznawać toksyny oraz, jak je zwalczać 
  • samemu i przy wykorzystaniu roślin, 
  • porady pozwalające dokonywać autodiagnostyki, czyli identyfikacji źródła zanieczyszczeń w domu, by wybrać odpowiednie rośliny, 
  • zasady eko oczyszczania, 
  • przegląd dwudziestu najbardziej dobroczynnych roślin wraz z opisem wymagań dotyczących ich pielęgnacji, 
  • czytelny wskaźnik zdolności poszczególnych roślin do absorbowania szkodliwej substancji, 
  • wskazówki, jak zaaranżować przestrzeń, w której chcemy zrobić miejsce na rośliny.

Kapsuła z zanieczyszczeniami - tak można nazwać każde, nawet sterylnie czyste i wysprzątane mieszkanie albo biuro.

Istnieje wiele różnych źródeł zanieczyszczenia powietrza w przestrzeniach zamkniętych. Częściowo pochodzą z zewnątrz, np. ze spalin i smogu, który w Polsce stanowi coraz większy problem, pozostałe przyczyny to przede wszystkim materiały służące do budowy i wykończenia domów, a także tryb życia.

Człowiek otoczony jest przez zanieczyszczenia, których źródłem są środki czystości, kosmetyki, a nawet ubrania (!), a także zwierzęcy pupile. Niebezpieczne są też fale elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia domowe.

Autorki książki "Rośliny oczyszczające powietrze" wskazują, na badania naukowe* dotyczące oczyszczania powietrza przez rośliny. Badanie nie pozostawiają wątpliwości, że rośliny są bardzo skutecznymi filtrami i znacznie poprawiają jakość powietrza, którym się oddycha. Zieleń domowa potrafi dezaktywować wiele niewidocznych gołym okiem toksyn i zanieczyszczeń różnego rodzaju. Dodatkowo rośliny pokojowe niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów.

Ariane Boixière-Asseray - dziennikarka z blisko dwudziestoletnim stażem. Związana jest z najbardziej poczytnymi francuskimi magazynami ogrodniczymi m. in. z najważniejszym czasopismem tego typu "Mon jardin et ma maison" ("Mój ogród i mój dom"). Jej pasją są przyroda i ochroną środowiska.

Geneviève Chaudet - architekta krajobrazu, założycielka stowarzyszenie Plant'airpur, które ma na celu promowanie wykorzystania roślin do poprawy jakości naszego środowiska.


*W latach 1970–1980 Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) jako pierwsza analizowała rolę, jaką odgrywają rośliny w poprawie jakości powietrza w budynkach. Później stało się to przedmiotem licznych badań na całym świecie. W 2001 roku we Francji powstał program Phytair, który potwierdził te odkrycia. Dziś program przeszedł w trzecią fazę: opuścił przestrzeń laboratorium i przedostał się do świata zewnętrznego.

www.muza.com.pl Cena: 32.9 PLN
Producent:
Wydawnictwo MUZA S.A.

Pozostałe

Atlas szczęścia Dla dorosłych

Podróż dookoła świata, podczas której poznasz 33 sposoby na szczęście

Czytaj dalej
Ucho Igielne Dla dorosłych

Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

Czytaj dalej
Jamie gotuje po włosku Dla dorosłych

Najnowsza książka kucharska Jamiego Olivera, wspaniały hołd złożony włoskiej kuchni, ponad 130 przystępnych przepisów na smakowite dania. Gratka dla miłośników włoskiej kuchni i nie tylko. Ekskluzywne wydanie, piękne zdjęcia, 408 stron.

Czytaj dalej
Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę Dla dorosłych

Odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić - oto przesłanie nowej książki Reginy Brett.

Czytaj dalej
Lenin. Dyktator Dla dorosłych

Lenin wymyka się schematom, którym podlegali wszyscy późniejsi dyktatorzy. Nie działał wyłącznie za pomocą terroru. Pod wieloma względami był fenomenem politycznym, demagogiem, szafującym obietnicami bez pokrycia, kłamstwami i wyznającym prostą zasadę, że cel uświęca środki.

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie