Warto kupić - Poradniki, książki - Dla dorosłych

Rośliny oczyszczające powietrze

Etery glikolu, ftalany, styren, benzen, formaldehyd to niewidoczni, ale szalenie niebezpieczni lokatorzy wielu mieszkań i biur. Spędzamy z nimi nawet 80 procent naszego czasu - tyle według badań przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych. Wpadający przez okna smog, materiały w wykładzinach, farby do ścian, kleje do mebli to bardzo często winowajcy naszej słabej kondycji fizycznej. Jak się bronić przed niebezpiecznymi lokatorami? Ariane Boixière-Asseray oraz Geneviève Chaudet, autorki "Roślin oczyszczających powietrze" udzielają wyczerpujących odpowiedzi. Swoją książką rewolucjonizują myślenie na temat roślin doniczkowych i walki z silnymi zanieczyszczeniami. Premiera już 3 października.

Poradnik "Rośliny oczyszczające powietrze" prezentuje rośliny pokojowe najskuteczniej ograniczające zanieczyszczenia powietrza w domu i biurze.

Znajdziemy w nim m. in.:

  • skuteczne sposoby walki ze smogiem, 
  • przegląd przyczyn zanieczyszczeń w pomieszczeniach (farby ścienne, tworzywa sztuczne, środki czyszczące, zapachy do domu), 
  • informacje, jak rozpoznawać toksyny oraz, jak je zwalczać 
  • samemu i przy wykorzystaniu roślin, 
  • porady pozwalające dokonywać autodiagnostyki, czyli identyfikacji źródła zanieczyszczeń w domu, by wybrać odpowiednie rośliny, 
  • zasady eko oczyszczania, 
  • przegląd dwudziestu najbardziej dobroczynnych roślin wraz z opisem wymagań dotyczących ich pielęgnacji, 
  • czytelny wskaźnik zdolności poszczególnych roślin do absorbowania szkodliwej substancji, 
  • wskazówki, jak zaaranżować przestrzeń, w której chcemy zrobić miejsce na rośliny.

Kapsuła z zanieczyszczeniami - tak można nazwać każde, nawet sterylnie czyste i wysprzątane mieszkanie albo biuro.

Istnieje wiele różnych źródeł zanieczyszczenia powietrza w przestrzeniach zamkniętych. Częściowo pochodzą z zewnątrz, np. ze spalin i smogu, który w Polsce stanowi coraz większy problem, pozostałe przyczyny to przede wszystkim materiały służące do budowy i wykończenia domów, a także tryb życia.

Człowiek otoczony jest przez zanieczyszczenia, których źródłem są środki czystości, kosmetyki, a nawet ubrania (!), a także zwierzęcy pupile. Niebezpieczne są też fale elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia domowe.

Autorki książki "Rośliny oczyszczające powietrze" wskazują, na badania naukowe* dotyczące oczyszczania powietrza przez rośliny. Badanie nie pozostawiają wątpliwości, że rośliny są bardzo skutecznymi filtrami i znacznie poprawiają jakość powietrza, którym się oddycha. Zieleń domowa potrafi dezaktywować wiele niewidocznych gołym okiem toksyn i zanieczyszczeń różnego rodzaju. Dodatkowo rośliny pokojowe niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów.

Ariane Boixière-Asseray - dziennikarka z blisko dwudziestoletnim stażem. Związana jest z najbardziej poczytnymi francuskimi magazynami ogrodniczymi m. in. z najważniejszym czasopismem tego typu "Mon jardin et ma maison" ("Mój ogród i mój dom"). Jej pasją są przyroda i ochroną środowiska.

Geneviève Chaudet - architekta krajobrazu, założycielka stowarzyszenie Plant'airpur, które ma na celu promowanie wykorzystania roślin do poprawy jakości naszego środowiska.


*W latach 1970–1980 Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) jako pierwsza analizowała rolę, jaką odgrywają rośliny w poprawie jakości powietrza w budynkach. Później stało się to przedmiotem licznych badań na całym świecie. W 2001 roku we Francji powstał program Phytair, który potwierdził te odkrycia. Dziś program przeszedł w trzecią fazę: opuścił przestrzeń laboratorium i przedostał się do świata zewnętrznego.

www.muza.com.pl Cena: 32.9 PLN
Producent:
Wydawnictwo MUZA S.A.

Pozostałe

Wojna domowa. Powieść Uniwersum Marvela Dla dorosłych

SPIDER-MAN • IRON MAN • KAPITAN AMERYKA • FANTASTYCZNA CZWÓRKA Niesamowita historia o konflikcie w Uniwersum Marvela!

Czytaj dalej
Mama na roślinach Dla dorosłych

Dieta wegetariańska i wegańska dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią

Czytaj dalej
W domu jak w raju Dla dorosłych

Gdyby Marie Kondo wraz z Dianą Quann zajęły się naszym domem, bez wątpienia stworzyłyby przestrzeń idealną. Diana Quann sięgając do korzeni najistotniejszych azjatyckich teorii i własnej praktyki stworzyła niezwykły (i niezmiernie praktyczny!) poradnik aranżowania przestrzeni, utrzymania harmonii i osiągnięcia spokoju. ,"W domu jak w raju" pojawi się w księgarniach od 20 marca.

Czytaj dalej
Przyprawy, które leczą Dla dorosłych

Czy wiesz jak wielka siła tkwi w przyprawach i ziołach? Przeczytaj Przyprawy, które leczą i skorzystaj z leczniczej mocy natury!

Czytaj dalej
Jak zerwać z plastikiem Dla dorosłych

Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Z tego powodu umiera milion ptaków morskich i 100 tysięcy żyjących w wodzie ssaków. Do 2050 roku w oceanach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie