Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Warto kupić - Poradniki, książki

Rozwój dziecka 0-3 i 3-6 - dwa tomy ważnych porad

Jak być świadomym rodzicem? Jak wspierać rozwój dziecka i nie przeoczyć czegoś istotnego? Pytań zadawanych przez świeżo upieczonych rodziców - a także tych z nieco dłuższym stażem - są miliony.

Popularny amerykański pediatra, dr Thomas D. Brazelton, stara się nie pominąć żadnego z nich. W obszernym poradniku "Rozwój dziecka 0-3" nie unika tematów trudnych, których zwykle się nie porusza, a jednocześnie rzetelnie przeprowadza rodziców przez pierwsze trzy lata życia ich pociechy.

Chętni mogą od razu zaopatrzyć się w drugi tom, stanowiący odrębną całość i napisany w nieco innym stylu: "Rozwój dziecka 3-6".

Pierwsza część to kompendium wiedzy na temat procesów rozwojowych, jakim podlega dziecko od narodzin do 3. roku życia, a także źródło sprawdzonych porad. Autor omawia kluczowe zagadnienia i problemy związane z rozwojem dziecka, nabywaniem przez nie nowych umiejętności, funkcjonowaniem rodziny. Umiejętnie rozwiewa niepokoje i lęki rodziców.

W drugiej części: "Rozwój dziecka 3-6" znajdziemy portrety czworga maluchów - na tych żywych przykładach oswajamy się z nawet najtrudniejszymi momentami towarzyszącymi rozwojowi, poznajemy problemy i obawy rodziców, a także sposoby poradzenia sobie z trudnościami w sposób satysfakcjonujący i dla malucha, i dla dorosłego.

www.gwp.pl Cena: 89.95 PLN
Producent:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Pozostałe

Żyję tu i teraz Dla dorosłych

To dziewiąta część "Kursu pozytywnego myślenia", którą zaplanowała na październik dla swoich kursantów Beata Pawlikowska. Tym razem autorka przekonuje jak można działać tu i teraz dla polepszenia jakości swojego życia. Wykorzystuje do tego czas, którego wcale jej nie brakuje i swoją dorosłość, która wcale nie jest gorsza od młodości i dzieciństwa. Uczy jak polubić samego siebie, na nowo spojrzeć na ludzi i zmienić swoje opinie, nie oceniać pochopnie oraz jak w swoich wadach dostrzec zalety.

Czytaj dalej
Zielony byfyj Dla dorosłych

Powieść "Zielony byfyj" Sabiny Waszut, laureatki nagrody literackiej Pióro, to finał przejmującej sagi o wielopokoleniowej śląskiej rodzinie, której losy śledzimy od lat trzydziestych XX wieku po dzień dzisiejszy.

Czytaj dalej
Zaufana niania Dla dorosłych

Każdy rodzic, który szukał kiedykolwiek niani dla swojej pociechy, wie jak trudne jest to zadanie. Wiek, doświadczenie, wykształcenie, umiejętności - to wszystko są oczywiście istotne elementy - nie stanowią jednak o sukcesie. Jak szukać niani, żeby móc jej zaufać i jak pracować, żeby zasłużyć na zaufanie rodziców? Odpowiedzi na te pytania oraz gotowy kwestionariusz dla rodziców, czytelnicy znajdą w poradniku Joanny Jakubiak "Zaufana Niania"

Czytaj dalej
Tryptyk wschodni. Tybet, Mongolia, Chiny Dla dorosłych

"Tryptyk wschodni" to droga, którą Elżbieta Sęczykowska, prowadzi czytelników przez trzy krainy - Buddy, Konfucjusza oraz smoka, lamaizmu, taoizmu i szamanizmu… To droga przez wielkie pustynie, najwyższe góry świata i rozległe równiny do źródeł wielkich rzek i ich dopływów zasilających swymi wodami morza i oceany. Ale to też droga do ludzi, tradycji, obyczaju i religii, ich wartości, pamięci przodków, dynamicznych przemian i wielkiej prawdy o życiu!

Czytaj dalej
Tajemnice starego domu Dla dorosłych

Czasami wystarczy jedna chwila, by na kawałki rozpadł się na pozór idealny wizerunek rodziny, a jej mroczne tajemnice sprowadziły problemy na kolejne pokolenia. "Tajemnice starego domu" Ilony Gołębiewskiej, autorki, która podbiła serca polskich czytelniczek.

Czytaj dalej
Zobacz wszystkie

Poradnik

Noś, tul, kołysz...

Zdrowie i pielęgnacja

Dlaczego dotyk mamy jest ważny dla noworodka – wyjaśnia położna ... Czytaj dalej
Must have mamy i maleństwa

Nasze 9 miesięcy

Już w szkole rodzenia położna namawia was, byście nie zwlekali z pakowaniem ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

ZIMA | 2017-2018

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90