Poradnik - Uczeń - Sport i wypoczynek

Ferie zimowe 2013 nadchodzą! O czym należy pamiętać?

Sport i wypoczynek

Tekst: Agnieszka Mączyńska-Dilis

Już 14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe 2013. Jako pierwsze wypoczywać będą dzieci i rodzice z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Ferie zimowe 2013 to okazja do radosnych szaleństw na śniegu i czas rodzinnych wyjazdów. Wypoczywać będą nie tylko uczniowie szkół i przedszkoli, ale także i rodzice maluszków z pewnością znajdą czas na wspólny zimowy wyjazd - choćby na kilka dni.

Ferie zimowe 2013 - dla maluchów i starszych

Planując wyjazd z dzieckiem na ferie zimowe 2013 warto wziąć pod uwagę upodobania wszystkich domowników i zaplanować atrakcje dla wszystkich. Warto uwzględnić zarówno potrzeby starszych dzieci, którzy kochają sporty zimowe i szaleństwa na stoku, jak i zadbać o tych najmłodszych, którzy ze świeżego zimowego powietrza będą korzystać patrząc na świat z perspektywy spacerowego wózka. Mroźne powietrze nie tylko nie zaszkodzi maluszkowi w wózku, ale doskonale wpłynie na jego odporność. Należy go tylko odpowiednio ubrać, zabezpieczyć przed chłodem i pamiętać o ochronie delikatnej skóry.

Ferie zimowe 2013 - terminy dla poszczególnych województw

Młodych narciarzy i miłośników śnieżnego szaleństwa koniecznie trzeba zaopatrzyć w odpowiednią odzież i izotermiczną bieliznę, zadbać o odpowiedni sprzęt (przypominamy o obowiązku noszenia kasków przez młodych narciarzy - do 16 roku życia). Warto też przypomnieć im zasady bezpieczeństwa na stoku. Początkujących narciarzy należy stopniowo wprowadzać w świat sportów zimowych - najlepiej sprawdzą się tu profesjonalne szkółki narciarskie i snowboardowe.

Ferie zimowe 2013 - gdy pogoda nie dopisze

Pamiętajmy, że kapryśna zimowa pogoda może uniemożliwić realizację nawet najbardziej doskonałego planu. W tym przypadku warto mieć ze sobą coś w odwodzie, aby dzieci nie narzekały na nudę, gdy pogoda uniemożliwi im zabawę na świeżym powietrzu.

Przygotowując się do wyjazdu na ferie zimowe 2013 warto zabrać ze sobą gry planszowe, dobre książki lub audiobooki (tych ostatnich będzie mogła słuchać cała rodzina). Doskonałą zabawą dla wszystkich domowników może być też wspólne układanie i rozwiązywanie rebusów dla dzieci. Warto też zawczasu sprawdzić, jakie atrakcje (poza doskonałymi warunkami do uprawiania zimowych sportów) oferuje wybrany region. Wspólna rodzinna wycieczka do ciekawego muzeum może dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Zadbaj o bezpieczeństwo tych, których kochasz najbardziej - opaski Bluon.me

Sport i wypoczynek

Wakacje to czas, w którym notuje się najwięcej zaginięć dzieci. Pochłonięci widokiem nowych miejsc, krajobrazów i innych atrakcji możemy się nawet nie zorientować, kiedy maluch zniknie z zasięgu naszego wzroku. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, firma Bluon wprowadziła do sprzedaży bransoletki pozwalające w łatwy i szybki sposób ich zlokalizować.

Czytaj dalej
Gadżeciarz wychodzi na słońce

Sport i wypoczynek

Rodzice dzieci dorastających w czasach ogólnodostępnego internetu, smartfonów i gier wideo muszą się czasami sporo natrudzić, żeby wyciągnąć swoją pociechę na spacer lub nakłonić do zabawy na świeżym powietrzu

Czytaj dalej
Bal karnawałowy - jak go przygotować

Sport i wypoczynek

Tuż po Nowym Roku, 6 stycznia, na całym świecie zaczyna się czas karnawałowych szaleństw. Jeżeli chcecie, by i Wasze dzieci zasmakowały tej tradycji, przygotujcie dla nich domowy bal karnawałowy.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

CHRUP’US - do chrupania dla całej rodziny Nowość od Sokołowa - pierwsze chrupiące salami

Zdrowie i odżywianie

Wyjątkowo chrupkie, z wysoką zawartością mięsa i o pysznym smaku. Takie są ... Czytaj dalej
Plan na wakacje - macierzyństwo

Zdrowie przyszłej mamy

Wakacje to dobry moment na planowanie dziecka. Wiele par często słyszy takie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie