Poradnik - Uczeń - Sport i wypoczynek

Jak walczyć z lenistwem - kreatywne pomysły dla dzieci i dorosłych

Sport i wypoczynek

Tekst: Artur Szuba

Zdjęcia: prosport.biz.pl

Zdarza się, że nie sprzyja nam aura i zorganizowanie zabawy na świeżym powietrzu jest niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy walczyć z lenistwem także w domu. Ruch to zdrowie!

 
Mobilne pole golfowe - MyMiniGolf Easy

Jeśli młody człowiek uwielbia gry wideo, wybierzmy taką typu kinect, w której możemy wziąć czynny udział. Kinect reaguje na nasze ruchy, więc tym, co dzieje się na ekranie, sterujemy całym ciałem. Na rynku jest spory wybór gier sportowych, przygodowych, symulatorów tańca, które pomagają nam walczyć z lenistwem. Minusem są wysokie ceny niezbędnych urządzeń.

Alternatywą dla tej formy zabawy są gry planszowe typu twister, RPG (gry fabularne), a także mini golf.

Możemy także zaproponować domowy teatr. Wybieramy ulubioną baśń, wiersz, ale najlepiej, jeśli pozwolimy dzieciom samodzielnie wymyślić scenariusz. Wykorzystujemy przy tym dostępne akcesoria, ubrania i meble.

Jak walczyć z lenistwem - 4 kreatywne pomysły:

  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 1: twister (wygibajtus) to pełna radości zabawa, w trakcie której pracuje całe ciało. Dziecko, jeśli pragnie wygrać, musi myśleć nad odpowiednią strategią. Gra kształtuje małą i dużą motorykę.
  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 2: mata do tańczenia - gra podobna do twistera. Na podłodze rozkładamy specjalną matę, na której podczas zabawy wyświetlają się wskazówki, jak poruszać się przy danej melodii.
  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 3: RPG (z ang. role-playing game) - gry fabularne, rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Mogą występować w postaci planszowej lub teatru improwizacji. Szeroki wybór scenariuszy i plansz dostępny jest w sklepach, również internetowych.
  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 4: kalambury - odgadujemy hasło, które jeden użytkownik pokazuje wyłącznie gestami (pantomima). Nie wolno używać słów ani wydawać innych dźwięków, które mogłyby coś podpowiedzieć odgadującym.

 

Zobacz też:

Pozostałe porady

Gadżeciarz wychodzi na słońce

Sport i wypoczynek

Rodzice dzieci dorastających w czasach ogólnodostępnego internetu, smartfonów i gier wideo muszą się czasami sporo natrudzić, żeby wyciągnąć swoją pociechę na spacer lub nakłonić do zabawy na świeżym powietrzu

Czytaj dalej
Bal karnawałowy - jak go przygotować

Sport i wypoczynek

Tuż po Nowym Roku, 6 stycznia, na całym świecie zaczyna się czas karnawałowych szaleństw. Jeżeli chcecie, by i Wasze dzieci zasmakowały tej tradycji, przygotujcie dla nich domowy bal karnawałowy.

Czytaj dalej
Ferie zimowe 2013 nadchodzą! O czym należy pamiętać?

Sport i wypoczynek

Już 14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe 2013. Jako pierwsze wypoczywać będą dzieci i rodzice z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Pierwsza zabawka malucha - na co zwrócić szczególną uwagę?

Kącik dla noworodka

Pierwszy uśmiech, spojrzenie czy obrót z brzuszka na plecy - rodzice wiedzą ... Czytaj dalej
Kabanoski Sokoliki - mięsna przekąska dla dzieci Edycja limitowana z magnesami

Zdrowie i odżywianie

Kabanoski Sokoliki to propozycja firmy Sokołów, stworzona z myślą o najmłodszych ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie