Poradnik - Uczeń - Sport i wypoczynek

Jak walczyć z lenistwem - kreatywne pomysły dla dzieci i dorosłych

Sport i wypoczynek

Tekst: Artur Szuba

Zdjęcia: prosport.biz.pl

Zdarza się, że nie sprzyja nam aura i zorganizowanie zabawy na świeżym powietrzu jest niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy walczyć z lenistwem także w domu. Ruch to zdrowie!

 
Mobilne pole golfowe - MyMiniGolf Easy

Jeśli młody człowiek uwielbia gry wideo, wybierzmy taką typu kinect, w której możemy wziąć czynny udział. Kinect reaguje na nasze ruchy, więc tym, co dzieje się na ekranie, sterujemy całym ciałem. Na rynku jest spory wybór gier sportowych, przygodowych, symulatorów tańca, które pomagają nam walczyć z lenistwem. Minusem są wysokie ceny niezbędnych urządzeń.

Alternatywą dla tej formy zabawy są gry planszowe typu twister, RPG (gry fabularne), a także mini golf.

Możemy także zaproponować domowy teatr. Wybieramy ulubioną baśń, wiersz, ale najlepiej, jeśli pozwolimy dzieciom samodzielnie wymyślić scenariusz. Wykorzystujemy przy tym dostępne akcesoria, ubrania i meble.

Jak walczyć z lenistwem - 4 kreatywne pomysły:

  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 1: twister (wygibajtus) to pełna radości zabawa, w trakcie której pracuje całe ciało. Dziecko, jeśli pragnie wygrać, musi myśleć nad odpowiednią strategią. Gra kształtuje małą i dużą motorykę.
  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 2: mata do tańczenia - gra podobna do twistera. Na podłodze rozkładamy specjalną matę, na której podczas zabawy wyświetlają się wskazówki, jak poruszać się przy danej melodii.
  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 3: RPG (z ang. role-playing game) - gry fabularne, rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Mogą występować w postaci planszowej lub teatru improwizacji. Szeroki wybór scenariuszy i plansz dostępny jest w sklepach, również internetowych.
  • jak walczyć z lenistwem - pomysł nr 4: kalambury - odgadujemy hasło, które jeden użytkownik pokazuje wyłącznie gestami (pantomima). Nie wolno używać słów ani wydawać innych dźwięków, które mogłyby coś podpowiedzieć odgadującym.

 

Zobacz też:

Pozostałe porady

Zadbaj o bezpieczeństwo tych, których kochasz najbardziej - opaski Bluon.me

Sport i wypoczynek

Wakacje to czas, w którym notuje się najwięcej zaginięć dzieci. Pochłonięci widokiem nowych miejsc, krajobrazów i innych atrakcji możemy się nawet nie zorientować, kiedy maluch zniknie z zasięgu naszego wzroku. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, firma Bluon wprowadziła do sprzedaży bransoletki pozwalające w łatwy i szybki sposób ich zlokalizować.

Czytaj dalej
Gadżeciarz wychodzi na słońce

Sport i wypoczynek

Rodzice dzieci dorastających w czasach ogólnodostępnego internetu, smartfonów i gier wideo muszą się czasami sporo natrudzić, żeby wyciągnąć swoją pociechę na spacer lub nakłonić do zabawy na świeżym powietrzu

Czytaj dalej
Bal karnawałowy - jak go przygotować

Sport i wypoczynek

Tuż po Nowym Roku, 6 stycznia, na całym świecie zaczyna się czas karnawałowych szaleństw. Jeżeli chcecie, by i Wasze dzieci zasmakowały tej tradycji, przygotujcie dla nich domowy bal karnawałowy.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Jesienne rajstopy dla kobiet w ciąży

Nasze 9 miesięcy

Rajstopy, nielubiane latem, jesienią stają się jednym z podstawowych elementów ... Czytaj dalej
CHRUP’US - do chrupania dla całej rodziny Nowość od Sokołowa - pierwsze chrupiące salami

Zdrowie i odżywianie

Wyjątkowo chrupkie, z wysoką zawartością mięsa i o pysznym smaku. Takie są ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie