Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Jak wybrać instrument muzyczny dla dziecka?

Rozwój i edukacja

Tekst: Ewa Owczarek

Zdjęcia: sxc.hu

Ważnym krokiem w edukacji muzycznej dziecka będzie wybór instrumentu muzycznego oraz metody nauki, których jest coraz więcej na rynku.

Mamy wiele możliwości rozwijania talentu młodego geniusza. Możemy zdecydowania się na indywidualne lekcje. Do wyboru są też szkoły muzyczne, które kształcą przyszłych pianistów, skrzypków gitarzystów i perkusistów. Istnieje także możliwość nauki za pośrednictwem szkół internetowych, co z pewnością wymaga największej determinacji. Ma jednak swoje zalety - nauka gry na instrumencie staje się dostępna także w małych miejscowościach. Mniejszy jest również koszt zajęć.

Bardzo ważną sprawą jest także wybór właściwego instrumentu muzycznego. Decyzję, czy młody człowiek będzie uczył się gry na gitarze, na perkusji, keyboardzie lub skrzypcach, warto zostawić samemu zainteresowanemu. Wielu rodziców przekonało się, że narzucanie gry na własnym ulubionym instrumencie nie przynosi rezultatów.

- Sam gram na gitarze, dlatego też próbowałem tym instrumentem zainteresować moją córkę - opowiada jeden z zawodowych gitarzystów. - Niestety efekt był mierny. Gitarę, którą dla niej kupiłem, musiałem sprzedać. Córka za to z przyjemnością chodzi na lekcje gry na pianinie.

Bez względu na to, na jakim instrumencie muzycznym będzie uczyć się grać dziecko, dobrze aby był to instrument dobrej klasy. Nic tak nie zniechęci do mozolnych ćwiczeń młodego wirtuoza, jak brzydkie brzmienie. Na pomoc przy wyborze właściwego instrumentu można liczyć w dobrych sklepach muzycznych. Zazwyczaj pracują w nich muzycy, którzy będę w stanie profesjonalnie doradzić.

Jeśli jednak sami chcemy dokonać wyboru, zawsze warto sięgnąć po specjalistyczną prasę, jak na przykład Magazyn Gitarzysta czy Magazyn Perkusista i tam zapoznać się z wnikliwymi i obszernymi testami sprzętów muzycznych.

Pozostałe porady

Wspieramy umiejętność pisania u najmłodszego ucznia

Rozwój i edukacja

Bez względu na to, czy do szkoły idą sześcio- czy siedmiolatki, każdy mały uczeń powinien osiągnąć dojrzałość szkolną. Jest to taki poziom rozwoju (zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego), który czyni dziecko gotowym do nauki. Należy do tego gotowość do nauki pisania.

Czytaj dalej
Mały poliglota. Dziecko a nauka języka obcego

Rozwój i edukacja

Znajomość języków obcych niesie ze sobą same korzyści. Łatwiej znaleźć pracę, odnaleźć się na zagranicznej wycieczce i czerpać informacje, których brakuje na polskojęzycznych stronach internetowych. Kiedy nauka języków powinna się rozpocząć i co tak naprawdę jest ważne, kiedy dziecko ma się ich uczyć?

Czytaj dalej
Sześć książek z Twojego dzieciństwa, które pokocha Twoje dziecko

Rozwój i edukacja

Półki księgarni uginają się pod ciężarem zupełnie nowych tytułów dla dzieci, ale warto pamiętać również o tych pozycjach, które zachwycały nas samych.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

WIOSNA | 2017

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego ... Czytaj dalej
Możesz uniknąć zrostów

Poród i połóg

Choć od dawna cięcie cesarskie wykonuje się w miejscu, które bez problemu ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie