Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Jak wybrać instrument muzyczny dla dziecka?

Rozwój i edukacja

Tekst: Ewa Owczarek

Zdjęcia: sxc.hu

Ważnym krokiem w edukacji muzycznej dziecka będzie wybór instrumentu muzycznego oraz metody nauki, których jest coraz więcej na rynku.

Mamy wiele możliwości rozwijania talentu młodego geniusza. Możemy zdecydowania się na indywidualne lekcje. Do wyboru są też szkoły muzyczne, które kształcą przyszłych pianistów, skrzypków gitarzystów i perkusistów. Istnieje także możliwość nauki za pośrednictwem szkół internetowych, co z pewnością wymaga największej determinacji. Ma jednak swoje zalety - nauka gry na instrumencie staje się dostępna także w małych miejscowościach. Mniejszy jest również koszt zajęć.

Bardzo ważną sprawą jest także wybór właściwego instrumentu muzycznego. Decyzję, czy młody człowiek będzie uczył się gry na gitarze, na perkusji, keyboardzie lub skrzypcach, warto zostawić samemu zainteresowanemu. Wielu rodziców przekonało się, że narzucanie gry na własnym ulubionym instrumencie nie przynosi rezultatów.

- Sam gram na gitarze, dlatego też próbowałem tym instrumentem zainteresować moją córkę - opowiada jeden z zawodowych gitarzystów. - Niestety efekt był mierny. Gitarę, którą dla niej kupiłem, musiałem sprzedać. Córka za to z przyjemnością chodzi na lekcje gry na pianinie.

Bez względu na to, na jakim instrumencie muzycznym będzie uczyć się grać dziecko, dobrze aby był to instrument dobrej klasy. Nic tak nie zniechęci do mozolnych ćwiczeń młodego wirtuoza, jak brzydkie brzmienie. Na pomoc przy wyborze właściwego instrumentu można liczyć w dobrych sklepach muzycznych. Zazwyczaj pracują w nich muzycy, którzy będę w stanie profesjonalnie doradzić.

Jeśli jednak sami chcemy dokonać wyboru, zawsze warto sięgnąć po specjalistyczną prasę, jak na przykład Magazyn Gitarzysta czy Magazyn Perkusista i tam zapoznać się z wnikliwymi i obszernymi testami sprzętów muzycznych.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Pasja - klucz do budowy motywacji u dziecka

Rozwój i edukacja

Dzieci potrzebują regularnych bodźców oraz motywacji do działania. Jedną z kluczowych kwestii budujących pozytywne postawy u dzieci jest pozostawienie im pewnej dozy samodzielności. Pierwszą decyzją, którą powinno podjąć dziecko już w wieku przedszkolnym, jest wybór zajęć dodatkowych, mogących z czasem przerodzić się w wartościową pasję.

Czytaj dalej
Jak przygotować dziecko do szkoły?

Rozwój i edukacja

Początek roku szkolnego to nie lada wyzwanie - zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Stylistki Westwing przychodzą z pomocą, prezentując pomysły na stworzenie idealnego pokoju ucznia oraz ujawniając trendy ze świata dziecięcych gadżetów. Zainspiruj się!

Czytaj dalej
Na planszy i w Internecie – w co grają Polacy?

Rozwój i edukacja

Chociaż gry internetowe gromadzą tysiące fanów, planszówki przeżywają swój renesans. Szacuje się, że obecnie rynek gier planszowych wart jest około 300 milionów złotych, a rocznie wydawanych jest ponad 400 nowych tytułów.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie