Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Jak wybrać instrument muzyczny dla dziecka?

Rozwój i edukacja

Tekst: Ewa Owczarek

Zdjęcia: sxc.hu

Ważnym krokiem w edukacji muzycznej dziecka będzie wybór instrumentu muzycznego oraz metody nauki, których jest coraz więcej na rynku.

Mamy wiele możliwości rozwijania talentu młodego geniusza. Możemy zdecydowania się na indywidualne lekcje. Do wyboru są też szkoły muzyczne, które kształcą przyszłych pianistów, skrzypków gitarzystów i perkusistów. Istnieje także możliwość nauki za pośrednictwem szkół internetowych, co z pewnością wymaga największej determinacji. Ma jednak swoje zalety - nauka gry na instrumencie staje się dostępna także w małych miejscowościach. Mniejszy jest również koszt zajęć.

Bardzo ważną sprawą jest także wybór właściwego instrumentu muzycznego. Decyzję, czy młody człowiek będzie uczył się gry na gitarze, na perkusji, keyboardzie lub skrzypcach, warto zostawić samemu zainteresowanemu. Wielu rodziców przekonało się, że narzucanie gry na własnym ulubionym instrumencie nie przynosi rezultatów.

- Sam gram na gitarze, dlatego też próbowałem tym instrumentem zainteresować moją córkę - opowiada jeden z zawodowych gitarzystów. - Niestety efekt był mierny. Gitarę, którą dla niej kupiłem, musiałem sprzedać. Córka za to z przyjemnością chodzi na lekcje gry na pianinie.

Bez względu na to, na jakim instrumencie muzycznym będzie uczyć się grać dziecko, dobrze aby był to instrument dobrej klasy. Nic tak nie zniechęci do mozolnych ćwiczeń młodego wirtuoza, jak brzydkie brzmienie. Na pomoc przy wyborze właściwego instrumentu można liczyć w dobrych sklepach muzycznych. Zazwyczaj pracują w nich muzycy, którzy będę w stanie profesjonalnie doradzić.

Jeśli jednak sami chcemy dokonać wyboru, zawsze warto sięgnąć po specjalistyczną prasę, jak na przykład Magazyn Gitarzysta czy Magazyn Perkusista i tam zapoznać się z wnikliwymi i obszernymi testami sprzętów muzycznych.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Na planszy i w Internecie – w co grają Polacy?

Rozwój i edukacja

Chociaż gry internetowe gromadzą tysiące fanów, planszówki przeżywają swój renesans. Szacuje się, że obecnie rynek gier planszowych wart jest około 300 milionów złotych, a rocznie wydawanych jest ponad 400 nowych tytułów.

Czytaj dalej
Szukamy wiosny!

Rozwój i edukacja

Wszyscy tęsknimy za cieplejszymi i dłuższymi dniami. I oto wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. To dobry czas na aktywność poza domem. Poszukajcie razem z dziećmi jej śladów! Na pewno zostawiła je w ogrodzie, w parku, w lesie!

Czytaj dalej
Nauka pisania a zabawy plastyczne

Rozwój i edukacja

Nauka pisania zaczyna się w momencie… gdy twoje dziecko bierze kredkę do ręki i zaczyna bazgrać po papierze. Jednak zanim napisze litery, przed nim dość długa droga. Pamiętaj, że przygotowanie do pisania odgrywa równie ważną rolę, co samo pisanie. Przygotowując dziecko do pisania, wyposażasz je w liczne umiejętności.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Kindi - Skin Balance Chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt do skóry normalnej

Zdrowie i pielęgnacja

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, cienka i bardzo podatna na przesuszenia. ... Czytaj dalej
Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie