Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Sztuka wychowania Dzieci Indygo

Rozwój i edukacja

Tekst: tłum. Ivan Sitsko

Zdjęcia: Dreamstime

Sztuką wychowania Dzieci Indygo nie polega na "pompowaniu" ich wiedzą, a na umiejętnym łączeniu jej z życiem. Dzieci Indygo uporczywie zadają sobie pytania: Co jest źródłem życia? Czemu wszystko dzieje się tak, jak się dzieje? Po co żyjemy? Naszym zadaniem jest pomoc im w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

Najważniejszym elementem wychowania dzieci - dotyczy to nie tylko Dzieci Indygo - jest dawanie im przykładu własnym postępowaniem.

Tylko jeśli nauczymy nasze dzieci praw przyrody, wyjaśnimy, dokąd ona nas prowadzi i jaki ma cel, damy Dzieciom Indygo narzędzia, które ułatwią im adaptację w świecie rzeczywistym.

Najważniejsze jest to, żeby małemu człowiekowi (także Dziecku Indygo) przekazywać rzeczywisty obraz świata. Nasze dzieci różnią się od nas tym, że są już gotowe do odbioru świata materialnego jako świata przyczyn i skutków.

Kabaliści mówią, że tylko zmieniając siebie wewnętrznie, upodabniając się do natury, człowiek może pozostawać z nią w równowadze, a tym samym w bezpieczeństwie i harmonii.

Dziecko w procesie rozwoju musi zdobyć wiedzę na temat praw rządzących wszechświatem i z pomocą tej wiedzy realizować swoje wewnętrzne pragnienia. W przeciwnym przypadku może wystąpić u niego wewnętrzny kryzys. A w efekcie - pogardliwe nastawienie do nauczycieli, bezsensowna agresja, zachowania autodestrukcyjne.

Wiedzę o funkcjonowaniu wszechświata należy zacząć krzewić w młodym wieku, jako że będzie ona prowadziła dziecko przez całe życie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Pasja - klucz do budowy motywacji u dziecka

Rozwój i edukacja

Dzieci potrzebują regularnych bodźców oraz motywacji do działania. Jedną z kluczowych kwestii budujących pozytywne postawy u dzieci jest pozostawienie im pewnej dozy samodzielności. Pierwszą decyzją, którą powinno podjąć dziecko już w wieku przedszkolnym, jest wybór zajęć dodatkowych, mogących z czasem przerodzić się w wartościową pasję.

Czytaj dalej
Jak przygotować dziecko do szkoły?

Rozwój i edukacja

Początek roku szkolnego to nie lada wyzwanie - zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Stylistki Westwing przychodzą z pomocą, prezentując pomysły na stworzenie idealnego pokoju ucznia oraz ujawniając trendy ze świata dziecięcych gadżetów. Zainspiruj się!

Czytaj dalej
Na planszy i w Internecie – w co grają Polacy?

Rozwój i edukacja

Chociaż gry internetowe gromadzą tysiące fanów, planszówki przeżywają swój renesans. Szacuje się, że obecnie rynek gier planszowych wart jest około 300 milionów złotych, a rocznie wydawanych jest ponad 400 nowych tytułów.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie