Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Sztuka wychowania Dzieci Indygo

Rozwój i edukacja

Tekst: tłum. Ivan Sitsko

Zdjęcia: Dreamstime

Sztuką wychowania Dzieci Indygo nie polega na "pompowaniu" ich wiedzą, a na umiejętnym łączeniu jej z życiem. Dzieci Indygo uporczywie zadają sobie pytania: Co jest źródłem życia? Czemu wszystko dzieje się tak, jak się dzieje? Po co żyjemy? Naszym zadaniem jest pomoc im w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

Najważniejszym elementem wychowania dzieci - dotyczy to nie tylko Dzieci Indygo - jest dawanie im przykładu własnym postępowaniem.

Tylko jeśli nauczymy nasze dzieci praw przyrody, wyjaśnimy, dokąd ona nas prowadzi i jaki ma cel, damy Dzieciom Indygo narzędzia, które ułatwią im adaptację w świecie rzeczywistym.

Najważniejsze jest to, żeby małemu człowiekowi (także Dziecku Indygo) przekazywać rzeczywisty obraz świata. Nasze dzieci różnią się od nas tym, że są już gotowe do odbioru świata materialnego jako świata przyczyn i skutków.

Kabaliści mówią, że tylko zmieniając siebie wewnętrznie, upodabniając się do natury, człowiek może pozostawać z nią w równowadze, a tym samym w bezpieczeństwie i harmonii.

Dziecko w procesie rozwoju musi zdobyć wiedzę na temat praw rządzących wszechświatem i z pomocą tej wiedzy realizować swoje wewnętrzne pragnienia. W przeciwnym przypadku może wystąpić u niego wewnętrzny kryzys. A w efekcie - pogardliwe nastawienie do nauczycieli, bezsensowna agresja, zachowania autodestrukcyjne.

Wiedzę o funkcjonowaniu wszechświata należy zacząć krzewić w młodym wieku, jako że będzie ona prowadziła dziecko przez całe życie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Na planszy i w Internecie – w co grają Polacy?

Rozwój i edukacja

Chociaż gry internetowe gromadzą tysiące fanów, planszówki przeżywają swój renesans. Szacuje się, że obecnie rynek gier planszowych wart jest około 300 milionów złotych, a rocznie wydawanych jest ponad 400 nowych tytułów.

Czytaj dalej
Szukamy wiosny!

Rozwój i edukacja

Wszyscy tęsknimy za cieplejszymi i dłuższymi dniami. I oto wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. To dobry czas na aktywność poza domem. Poszukajcie razem z dziećmi jej śladów! Na pewno zostawiła je w ogrodzie, w parku, w lesie!

Czytaj dalej
Nauka pisania a zabawy plastyczne

Rozwój i edukacja

Nauka pisania zaczyna się w momencie… gdy twoje dziecko bierze kredkę do ręki i zaczyna bazgrać po papierze. Jednak zanim napisze litery, przed nim dość długa droga. Pamiętaj, że przygotowanie do pisania odgrywa równie ważną rolę, co samo pisanie. Przygotowując dziecko do pisania, wyposażasz je w liczne umiejętności.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Kindi - Skin Balance Chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt do skóry normalnej

Zdrowie i pielęgnacja

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, cienka i bardzo podatna na przesuszenia. ... Czytaj dalej
Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie