Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Sztuka wychowania Dzieci Indygo

Rozwój i edukacja

Tekst: tłum. Ivan Sitsko

Zdjęcia: Dreamstime

Sztuką wychowania Dzieci Indygo nie polega na "pompowaniu" ich wiedzą, a na umiejętnym łączeniu jej z życiem. Dzieci Indygo uporczywie zadają sobie pytania: Co jest źródłem życia? Czemu wszystko dzieje się tak, jak się dzieje? Po co żyjemy? Naszym zadaniem jest pomoc im w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

Najważniejszym elementem wychowania dzieci - dotyczy to nie tylko Dzieci Indygo - jest dawanie im przykładu własnym postępowaniem.

Tylko jeśli nauczymy nasze dzieci praw przyrody, wyjaśnimy, dokąd ona nas prowadzi i jaki ma cel, damy Dzieciom Indygo narzędzia, które ułatwią im adaptację w świecie rzeczywistym.

Najważniejsze jest to, żeby małemu człowiekowi (także Dziecku Indygo) przekazywać rzeczywisty obraz świata. Nasze dzieci różnią się od nas tym, że są już gotowe do odbioru świata materialnego jako świata przyczyn i skutków.

Kabaliści mówią, że tylko zmieniając siebie wewnętrznie, upodabniając się do natury, człowiek może pozostawać z nią w równowadze, a tym samym w bezpieczeństwie i harmonii.

Dziecko w procesie rozwoju musi zdobyć wiedzę na temat praw rządzących wszechświatem i z pomocą tej wiedzy realizować swoje wewnętrzne pragnienia. W przeciwnym przypadku może wystąpić u niego wewnętrzny kryzys. A w efekcie - pogardliwe nastawienie do nauczycieli, bezsensowna agresja, zachowania autodestrukcyjne.

Wiedzę o funkcjonowaniu wszechświata należy zacząć krzewić w młodym wieku, jako że będzie ona prowadziła dziecko przez całe życie.

Pozostałe porady

Wspieramy umiejętność pisania u najmłodszego ucznia

Rozwój i edukacja

Bez względu na to, czy do szkoły idą sześcio- czy siedmiolatki, każdy mały uczeń powinien osiągnąć dojrzałość szkolną. Jest to taki poziom rozwoju (zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego), który czyni dziecko gotowym do nauki. Należy do tego gotowość do nauki pisania.

Czytaj dalej
Mały poliglota. Dziecko a nauka języka obcego

Rozwój i edukacja

Znajomość języków obcych niesie ze sobą same korzyści. Łatwiej znaleźć pracę, odnaleźć się na zagranicznej wycieczce i czerpać informacje, których brakuje na polskojęzycznych stronach internetowych. Kiedy nauka języków powinna się rozpocząć i co tak naprawdę jest ważne, kiedy dziecko ma się ich uczyć?

Czytaj dalej
Sześć książek z Twojego dzieciństwa, które pokocha Twoje dziecko

Rozwój i edukacja

Półki księgarni uginają się pod ciężarem zupełnie nowych tytułów dla dzieci, ale warto pamiętać również o tych pozycjach, które zachwycały nas samych.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

WIOSNA | 2017

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego ... Czytaj dalej
Możesz uniknąć zrostów

Poród i połóg

Choć od dawna cięcie cesarskie wykonuje się w miejscu, które bez problemu ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie