Poradnik - Uczeń - Rozwój i edukacja

Jak przygotować dziecko do szkoły?

Rozwój i edukacja

Początek roku szkolnego to nie lada wyzwanie - zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Stylistki Westwing przychodzą z pomocą, prezentując pomysły na stworzenie idealnego pokoju ucznia oraz ujawniając trendy ze świata dziecięcych gadżetów. Zainspiruj się!

Łóżko Cowboy, 1379,90 zł, www.westwing.pl

Pokój ucznia

Każdy rodzic pragnie, żeby pokój jego dziecka był kolorowy, przytulny i radosny. Nie zapominajmy jednak o funkcjonalności. Aranżując pokój ucznia, warto podzielić go na 3 strefy: snu, nauki i zabawy. Bez obaw - pomysł ten można wprowadzić w życie nawet na niewielkich przestrzeniach. W małym pokoju pomocne będą meble modułowe - możemy je przekształcać w zależności od wieku i potrzeb dziecka. Albo piętrowe łóżko - przestrzeń pod łóżkiem na antresoli sprawdzi się u najmłodszych jako miejsce nauki lub kącik do zabawy. W pokoju starszych dzieci możemy umieścić w niej wygodny fotel lub - przydatne podczas wizyt gości - pufy. Wraz z wiekiem, uczniowie potrzebują coraz więcej miejsca na książki i zeszyty. Niezastąpionym meblem okaże się komoda. Najlepiej wybrać taką z wieloma przegródkami. Nie zapomnijmy o dobrze wyprofilowanym fotelu i biurku. To drugie często występuje w komplecie z podręczną szafką, która ułatwi zachowanie porządku. Podczas odrabiania pracy domowej przyda się także dobre oświetlenie. Może lampka w kropki? Rozwiązywanie zadań matematycznych i czytanie lektur staną się znacznie przyjemniejsze!

 
Krzesło Vina, 479 zł, www.westwing.pl Biurko Anni, 529,90 zł, www.westwing.pl 
   
Lampa biurkowa Funny I, 119 zł, www.westwing.pl  Regał z szufladami Otta, 999 zł, www.westwing.pl 

Modne gadżety

Zestaw 2 pojemników na lunch Julius the Monkey, 89 zł, www.westwing.pl

Jak w prosty sposób zachęcić dzieci do chodzenia do szkoły? Wyposażmy je w wyjątkowe gadżety! Dodadzą im pewności siebie i wprowadzą w pozytywny nastrój. Zajęcia dodatkowe to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości. Warsztaty plastyczne? Przy tworzeniu dzieł sztuki przydatne mogą okazać się kolorowe taśmy dekoracyjne. Zajęcia sportowe? Kolorowy worek z modnym wzorem świetnie wpisze się w sportowego ducha walki. Jeśli nasze pociechy lubią muzykę, sięgnijmy po słuchawki. Dzięki temu będą mogły zrelaksować się na przerwie. W przygotowaniu wyprawki ważnym elementem są także akcesoria śniadaniowe - pojemniki i bidony. Pozwólmy dziecku wybrać ich wygląd. Dzięki temu chętniej będzie sięgać po przygotowane przez nas drugie śniadanie.

 
Worek Clara, 53,90 zł, www.westwing.pl Komplet 4 dekoracyjnych taśm James, 2 x 800 cm, 32,90 zł
ww.westwing.pl 
   
Słuchawki nauszne, 99 zł, www.westwing.pl  Bidon Monsters, 45 zł, www.westwing.pl 

Przykładowe aranżacje pokoju:

Więcej informacji na: www.westwing.pl

Zobacz też:

Pozostałe porady

Pasja - klucz do budowy motywacji u dziecka

Rozwój i edukacja

Dzieci potrzebują regularnych bodźców oraz motywacji do działania. Jedną z kluczowych kwestii budujących pozytywne postawy u dzieci jest pozostawienie im pewnej dozy samodzielności. Pierwszą decyzją, którą powinno podjąć dziecko już w wieku przedszkolnym, jest wybór zajęć dodatkowych, mogących z czasem przerodzić się w wartościową pasję.

Czytaj dalej
Na planszy i w Internecie – w co grają Polacy?

Rozwój i edukacja

Chociaż gry internetowe gromadzą tysiące fanów, planszówki przeżywają swój renesans. Szacuje się, że obecnie rynek gier planszowych wart jest około 300 milionów złotych, a rocznie wydawanych jest ponad 400 nowych tytułów.

Czytaj dalej
Szukamy wiosny!

Rozwój i edukacja

Wszyscy tęsknimy za cieplejszymi i dłuższymi dniami. I oto wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. To dobry czas na aktywność poza domem. Poszukajcie razem z dziećmi jej śladów! Na pewno zostawiła je w ogrodzie, w parku, w lesie!

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

CHRUP’US - do chrupania dla całej rodziny Nowość od Sokołowa - pierwsze chrupiące salami

Zdrowie i odżywianie

Wyjątkowo chrupkie, z wysoką zawartością mięsa i o pysznym smaku. Takie są ... Czytaj dalej
Plan na wakacje - macierzyństwo

Zdrowie przyszłej mamy

Wakacje to dobry moment na planowanie dziecka. Wiele par często słyszy takie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie