Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Uczeń - Pokój dla ucznia

Światło w pokoju dziecięcym - ciepłe czy zimne?

Pokój dla ucznia

Tekst: Agata Fijołek

Zdjęcia: Pinio

Białe białemu nierówne - przynajmniej jeśli chodzi o światło. Kupując żarówki lub świetlówki do pokoju dziecięcego, zwróćmy uwagę na to, czy dają światło ciepłe czy zimne.

Zwykle na etykiecie znajdziemy informację o temperaturze barwowej wyrażonej w Kelwinach.

2700K-2900K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Światło typowe dla tradycyjnych żarówek, chociaż znajdziemy także energooszczędne świetlówki o takiej temperaturze barwowej, tworzy przytulny nastrój i sprzyja relaksowi. Zdecydowanie najlepsza barwa dla lampki nocnej.

3000K-3500K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Barwa neutralna, najlepsza dla oświetlenia górnego w pokoju dziecięcym, bo sprzyja zabawie.

3500-5000K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Chłodne światło zazwyczaj dają świetlówki. Jest mało przytulne, za to działa pobudzająco.

To dobra barwa dla lampki przy komputerze, bo ekran też świeci chłodnym światłem. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnego kontrastu ciepłego i zimnego światła.

5000-6500K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Chłodna barwa światła dziennego działa pobudzająco i mobilizuje do pracy. Dlatego to najlepsza barwa dla lampki na biurku.

Poza tym jeśli będziemy chcieli doświetlić biurko w pokoju dziecięcym w pochmurny dzień, światło o tej barwie nie będzie się "kłócić" z naturalnym. Tę barwę mają żarówki halogenowe.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Nowe kolekcje dziecięce w ofercie marki Meble Wójcik

Pokój dla ucznia

Pokój dziecka powinien przede wszystkim odzwierciedlać jego charakter i upodobania. Z wiekiem zainteresowania młodego człowieka mogą się zmieniać, dlatego istotne jest, aby meble były na tyle uniwersalne, by mogły towarzyszyć mu przez wiele lat. Z myślą o tym marka Meble Wójcik wprowadza do swojej oferty dwie nowe kolekcje, do pokojów młodzieżowych i dziecięcych - Laser i Lilo. Cechą charakterystyczną brył jest możliwość personalizacji kolorystycznej ich poszczególnych elementów. Zabieg ten sprawia, że sprawdzą się one zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki oferując przy tym nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku to standard wśród uczniów. Instytut Matki i Dziecka potwierdza w badaniach, że aż 90% uczniów ma problemy z wadami postawy. Czy jako rodzice i opiekunowie możemy zmienić te statystyki? Jak zaaranżować pokój ucznia aby stworzyć komfortowe warunki do edukacji?

Czytaj dalej
Zabawa w dekoratora

Pokój dla ucznia

Dzieci nie znoszą nudy. Sprawmy więc, by ich pokój wciąż na nowo bawił i zachwycał. Wystarczy szybka zmiana dekoracji...

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Kindi - Skin Balance Chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt do skóry normalnej

Zdrowie i pielęgnacja

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, cienka i bardzo podatna na przesuszenia. ... Czytaj dalej
Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie