Poradnik - Uczeń - Pokój dla ucznia

Światło w pokoju dziecięcym - ciepłe czy zimne?

Pokój dla ucznia

Tekst: Agata Fijołek

Zdjęcia: Pinio

Białe białemu nierówne - przynajmniej jeśli chodzi o światło. Kupując żarówki lub świetlówki do pokoju dziecięcego, zwróćmy uwagę na to, czy dają światło ciepłe czy zimne.

Zwykle na etykiecie znajdziemy informację o temperaturze barwowej wyrażonej w Kelwinach.

2700K-2900K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Światło typowe dla tradycyjnych żarówek, chociaż znajdziemy także energooszczędne świetlówki o takiej temperaturze barwowej, tworzy przytulny nastrój i sprzyja relaksowi. Zdecydowanie najlepsza barwa dla lampki nocnej.

3000K-3500K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Barwa neutralna, najlepsza dla oświetlenia górnego w pokoju dziecięcym, bo sprzyja zabawie.

3500-5000K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Chłodne światło zazwyczaj dają świetlówki. Jest mało przytulne, za to działa pobudzająco.

To dobra barwa dla lampki przy komputerze, bo ekran też świeci chłodnym światłem. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnego kontrastu ciepłego i zimnego światła.

5000-6500K - temperatura światła w pokoju dziecięcym

Chłodna barwa światła dziennego działa pobudzająco i mobilizuje do pracy. Dlatego to najlepsza barwa dla lampki na biurku.

Poza tym jeśli będziemy chcieli doświetlić biurko w pokoju dziecięcym w pochmurny dzień, światło o tej barwie nie będzie się "kłócić" z naturalnym. Tę barwę mają żarówki halogenowe.

Zobacz też:

Pozostałe porady

W pokoju młodego Einsteina

Pokój dla ucznia

Powrót do szkoły i intensywnej nauki skłania do tego, by odświeżyć aranżację pokoju naszych pociech. Zdobywanie wiedzy będzie znacznie przyjemniejsze, jeżeli stworzymy odpowiednio umeblowane i kreatywne pomieszczenie do nauki. Jak urządzić pokój pilnego ucznia? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czytaj dalej
Nowe kolekcje dziecięce w ofercie marki Meble Wójcik

Pokój dla ucznia

Pokój dziecka powinien przede wszystkim odzwierciedlać jego charakter i upodobania. Z wiekiem zainteresowania młodego człowieka mogą się zmieniać, dlatego istotne jest, aby meble były na tyle uniwersalne, by mogły towarzyszyć mu przez wiele lat. Z myślą o tym marka Meble Wójcik wprowadza do swojej oferty dwie nowe kolekcje, do pokojów młodzieżowych i dziecięcych - Laser i Lilo. Cechą charakterystyczną brył jest możliwość personalizacji kolorystycznej ich poszczególnych elementów. Zabieg ten sprawia, że sprawdzą się one zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki oferując przy tym nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku to standard wśród uczniów. Instytut Matki i Dziecka potwierdza w badaniach, że aż 90% uczniów ma problemy z wadami postawy. Czy jako rodzice i opiekunowie możemy zmienić te statystyki? Jak zaaranżować pokój ucznia aby stworzyć komfortowe warunki do edukacji?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie