Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Uczeń - Pokój dla ucznia

Farba tablicowa - wybór i charakterystyki farby. Opinia użytkownika

Pokój dla ucznia

O ścianach pomalowanych farbami tablicowymi marzą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Można w ten sposób ozdobić zarówno ścianę w pokoju dziecka, jak i część ściany np. w otwartej kuchni. Pomalowany farbą tablicową kącik stanie się punktem, który przyciąga uwagę!

Zapominalskim ułatwi pamiętanie o ważnych sprawach, a dla pozostałych domowników będzie miejscem do świetnej zabawy i wyrażania siebie.

Farba tablicowa - Cena

"Wybrałam tę tańszą - cena za litr wyniosła ok. 50zł."

Farba tablicowa - Opinia użytkownika

  • Skąd pomysł, żeby pomalować ścianę w pokoju farbą tablicową?

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o malowaniu na ścianach własnego pokoju? Będąc już dorosłą i mając własne mieszkanie postanowiłam zrealizować marzenie z dzieciństwa.

Nie mam jeszcze dzieci, więc zamiast skupić się na pokoju dziecięcym, ozdobiłam w ten sposób centrum mojego mieszkania - kuchnię połączoną z salonem.

Ponieważ często zapominam o wielu sprawach, pomalowanie części ściany w tak ważnym miejscu mojego mieszkania miało nie tylko charakter artystyczny, ale i praktyczny.

Teraz mam zawsze pod oczami listę ważnych spraw do zrobienia, mam gdzie wykonać niezbędne szybkie notatki. To miejsce idealnie nadaje się też do zabawy ze znajomymi na przykład w kalambury. A w wolnej chwili... mogę wyrażać siebie, zamieszczając na ścianie rozmaite różne rysuneczki.

Farba tablicowa - jak ją nakładać - film instruktażowy
  • Czy słyszałaś o różnych kolorach farb tablicowych i co o tym myślisz?

Pomysł jest bardzo fajny. W sklepach pytałam o różne możliwości. Proponowano mi farby w kolorze granatowym, zielonym, a nawet różowym. Postanowiłam jednak, że najlepiej się sprawdzi klasyczny kolor - czarna farba tablicowa.

  • Czy robiłaś badanie rynku: ile kosztują farby, ilu jest producentów? 

O farbach tablicowych czytałam na różnych forach, sprawdzałam ceny i producentów, a także różne techniczne szczegóły, np. to, ile warstw trzeba nałożyć. W sklepach oferowano mi farby tablicowe tylko dwóch producentów. Wybrałam tę tańszą - cena za litr wyniosła ok. 50zł.

  • Co miało decydujące znaczenie, że zdecydowałaś się właśnie na farbę tablicową, jako sposób na dekorację pokoju?

Chcąc zrealizować mój pomysł na artystyczną dekorację pokoju zastanawiałam się jeszcze nad tablicą do pisania markerami. Ale stwierdziłam, że większy urok będzie miała ściana pomalowana farbą tablicową.

  • Na co warto zwrócić uwagę malując ściany farbami tablicowymi? 

Kiedy zaczęliśmy malować okazało się, że farba tablicowa strasznie śmierdzi. Trzeba bardzo uważać podczas malowania i zabezpieczyć drogi oddechowe, żeby się nie zatruć i nie mieć zawrotów głowy.

  • Jak sprawdza się farba tablicowa w użytkowaniu?

Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zrealizować ten pomysł! Uwielbiam kącik pomalowany farbą tablicową. Służy mi pomocą w sprawach codziennych oraz dostarcza wielu fajnych emocji, kiedy rysuję coś dla siebie.

Warto zwrócić uwagę na wybór kredy, ma to duże znaczenie. Najpierw kupiłam twarda kredę z IKEI, niestety okazało się, że zarysowuje powierzchnię farby. Teraz kredę kupuję w sklepach plastycznych - za złotówkę można kupić cały komplet.

Zastanawiałam się również nad kupowaniem kredy niepylącej. Zwykła kreda pozostawia pył, choć oczywiście można go bez problemu sprzątnąć.

Jeśli będę miała dziecko, to pomaluję ścianę w pokoju dziecięcym w podobny sposób - tak żeby dziecko mogło się dzięki temu swobodnie bawić i wyrażać siebie.

Z Karoliną Skibińską rozmawiał Ivan Sitsko

Zobacz też:

Pozostałe porady

Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku to standard wśród uczniów. Instytut Matki i Dziecka potwierdza w badaniach, że aż 90% uczniów ma problemy z wadami postawy. Czy jako rodzice i opiekunowie możemy zmienić te statystyki? Jak zaaranżować pokój ucznia aby stworzyć komfortowe warunki do edukacji?

Czytaj dalej
Zabawa w dekoratora

Pokój dla ucznia

Dzieci nie znoszą nudy. Sprawmy więc, by ich pokój wciąż na nowo bawił i zachwycał. Wystarczy szybka zmiana dekoracji...

Czytaj dalej
Wiosenne porządki - podpowiedzi od architekta

Pokój dla ucznia

Za oknem śpiew ptaków, światło słoneczne i budząca się do życia przyroda. Zaprośmy ją też do naszego domu. Wiosenne porządki to okazja do zmian i nadania wnętrzu nowych barw.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

ZIMA | 2017-2018

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90

Poradnik

Noś, tul, kołysz...

Zdrowie i pielęgnacja

Dlaczego dotyk mamy jest ważny dla noworodka – wyjaśnia położna ... Czytaj dalej
Must have mamy i maleństwa

Nasze 9 miesięcy

Już w szkole rodzenia położna namawia was, byście nie zwlekali z pakowaniem ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie