Poradnik - Uczeń - Pokój dla ucznia

Farba tablicowa - wybór i charakterystyki farby. Opinia użytkownika

Pokój dla ucznia

O ścianach pomalowanych farbami tablicowymi marzą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Można w ten sposób ozdobić zarówno ścianę w pokoju dziecka, jak i część ściany np. w otwartej kuchni. Pomalowany farbą tablicową kącik stanie się punktem, który przyciąga uwagę!

Zapominalskim ułatwi pamiętanie o ważnych sprawach, a dla pozostałych domowników będzie miejscem do świetnej zabawy i wyrażania siebie.

Farba tablicowa - Cena

"Wybrałam tę tańszą - cena za litr wyniosła ok. 50zł."

Farba tablicowa - Opinia użytkownika

  • Skąd pomysł, żeby pomalować ścianę w pokoju farbą tablicową?

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o malowaniu na ścianach własnego pokoju? Będąc już dorosłą i mając własne mieszkanie postanowiłam zrealizować marzenie z dzieciństwa.

Nie mam jeszcze dzieci, więc zamiast skupić się na pokoju dziecięcym, ozdobiłam w ten sposób centrum mojego mieszkania - kuchnię połączoną z salonem.

Ponieważ często zapominam o wielu sprawach, pomalowanie części ściany w tak ważnym miejscu mojego mieszkania miało nie tylko charakter artystyczny, ale i praktyczny.

Teraz mam zawsze pod oczami listę ważnych spraw do zrobienia, mam gdzie wykonać niezbędne szybkie notatki. To miejsce idealnie nadaje się też do zabawy ze znajomymi na przykład w kalambury. A w wolnej chwili... mogę wyrażać siebie, zamieszczając na ścianie rozmaite różne rysuneczki.

Farba tablicowa - jak ją nakładać - film instruktażowy
  • Czy słyszałaś o różnych kolorach farb tablicowych i co o tym myślisz?

Pomysł jest bardzo fajny. W sklepach pytałam o różne możliwości. Proponowano mi farby w kolorze granatowym, zielonym, a nawet różowym. Postanowiłam jednak, że najlepiej się sprawdzi klasyczny kolor - czarna farba tablicowa.

  • Czy robiłaś badanie rynku: ile kosztują farby, ilu jest producentów? 

O farbach tablicowych czytałam na różnych forach, sprawdzałam ceny i producentów, a także różne techniczne szczegóły, np. to, ile warstw trzeba nałożyć. W sklepach oferowano mi farby tablicowe tylko dwóch producentów. Wybrałam tę tańszą - cena za litr wyniosła ok. 50zł.

  • Co miało decydujące znaczenie, że zdecydowałaś się właśnie na farbę tablicową, jako sposób na dekorację pokoju?

Chcąc zrealizować mój pomysł na artystyczną dekorację pokoju zastanawiałam się jeszcze nad tablicą do pisania markerami. Ale stwierdziłam, że większy urok będzie miała ściana pomalowana farbą tablicową.

  • Na co warto zwrócić uwagę malując ściany farbami tablicowymi? 

Kiedy zaczęliśmy malować okazało się, że farba tablicowa strasznie śmierdzi. Trzeba bardzo uważać podczas malowania i zabezpieczyć drogi oddechowe, żeby się nie zatruć i nie mieć zawrotów głowy.

  • Jak sprawdza się farba tablicowa w użytkowaniu?

Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zrealizować ten pomysł! Uwielbiam kącik pomalowany farbą tablicową. Służy mi pomocą w sprawach codziennych oraz dostarcza wielu fajnych emocji, kiedy rysuję coś dla siebie.

Warto zwrócić uwagę na wybór kredy, ma to duże znaczenie. Najpierw kupiłam twarda kredę z IKEI, niestety okazało się, że zarysowuje powierzchnię farby. Teraz kredę kupuję w sklepach plastycznych - za złotówkę można kupić cały komplet.

Zastanawiałam się również nad kupowaniem kredy niepylącej. Zwykła kreda pozostawia pył, choć oczywiście można go bez problemu sprzątnąć.

Jeśli będę miała dziecko, to pomaluję ścianę w pokoju dziecięcym w podobny sposób - tak żeby dziecko mogło się dzięki temu swobodnie bawić i wyrażać siebie.

Z Karoliną Skibińską rozmawiał Ivan Sitsko

Zobacz też:

Pozostałe porady

W pokoju młodego Einsteina

Pokój dla ucznia

Powrót do szkoły i intensywnej nauki skłania do tego, by odświeżyć aranżację pokoju naszych pociech. Zdobywanie wiedzy będzie znacznie przyjemniejsze, jeżeli stworzymy odpowiednio umeblowane i kreatywne pomieszczenie do nauki. Jak urządzić pokój pilnego ucznia? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czytaj dalej
Nowe kolekcje dziecięce w ofercie marki Meble Wójcik

Pokój dla ucznia

Pokój dziecka powinien przede wszystkim odzwierciedlać jego charakter i upodobania. Z wiekiem zainteresowania młodego człowieka mogą się zmieniać, dlatego istotne jest, aby meble były na tyle uniwersalne, by mogły towarzyszyć mu przez wiele lat. Z myślą o tym marka Meble Wójcik wprowadza do swojej oferty dwie nowe kolekcje, do pokojów młodzieżowych i dziecięcych - Laser i Lilo. Cechą charakterystyczną brył jest możliwość personalizacji kolorystycznej ich poszczególnych elementów. Zabieg ten sprawia, że sprawdzą się one zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki oferując przy tym nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku to standard wśród uczniów. Instytut Matki i Dziecka potwierdza w badaniach, że aż 90% uczniów ma problemy z wadami postawy. Czy jako rodzice i opiekunowie możemy zmienić te statystyki? Jak zaaranżować pokój ucznia aby stworzyć komfortowe warunki do edukacji?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Modna w ciąży - jak być stylową przyszłą Mamą?

Nasze 9 miesięcy

Czas ciąży to okres, kiedy ciało kobiety zmienia się z dnia na dzień, a ona ... Czytaj dalej
Jesienne rajstopy dla kobiet w ciąży

Nasze 9 miesięcy

Rajstopy, nielubiane latem, jesienią stają się jednym z podstawowych elementów ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie