Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Przedszkolak - Sport i wypoczynek

Najlepsze psy dla dzieci - krótki przegląd 10 ras

Sport i wypoczynek

Zdjęcia: sxc.hu

Przedstawiamy krótki przegląd 10 ras psów dla dzieci. Na wstępie chcemy podkreślić, że dla rodzin, w których są małe dzieci, lepszym wyborem będzie suczka - są one bardziej wyrozumiałe do wybryków maluchów.

Najlepsze psy dla dzieci - Bernardyn

Jest to bardzo poważny pies z "filozoficznym" poglądem na życie. Psy tej rasy mają dużą cierpliwość, co jest walorem w relacji pies - dziecko. Ten gigant wytrzyma wszystkie figle i wywijasy dzieci.

Najlepsze psy dla dzieci - Nowofundland

Jest łagodny i cierpliwy wobec dziecka. Potrafi przewidzieć nieprzyjemne sytuacje, wyczuwa z daleka złe zamiary człowieka i jest w stanie uchronić dziecko od tych kłopotów. Starsze dzieci mogą spróbować zdobyć autorytet w jego oczach, gdy będą zachowywać się w stosunku do niego spokojnie i grzecznie.

Najlepsze psy dla dzieci - krótki przegląd ras

Labrador. To jest bardzo towarzyski i przyjazny pies. Jest cierpliwy i pozwala dzieciom traktować się jak zabawkę. Jednocześnie psy tej rasy są spokojne, co świetnie zrównoważy żywe dziecko. Collie. Są bardzo przyjazne wobec dzieci. Collie mają dobry charakter, uwielbiają bawić się z dziećmi i opiekować się nimi. Psy tej rasy bardzo dobrze poddają się tresurze.
Owczarek niemiecki. Bardzo wierny pies rodzinny, łatwo nawiązuje relacje z dziećmi, może być dobrą "niańką". Psy tej rasy są bardzo inteligentne i można je dobrze wyszkolić. Golden Retriever. Bardzo lojalny wobec dzieci. Psy tej rasy są wykorzystywane w kynoterapii (leczenie poprzez kontakt z psami). Mają wesołe usposobienie.
Sznaucer średni. Inteligentny i poważny pies. Jednocześnie jest bardzo energiczny i z chęcią bierze udział w zabawach ruchowych. Podejrzliwie nastawiony do obcych ludzi, a jednocześnie opiekuńczy wobec dziecka. Pudel. Bardzo kontaktowy pies, który sam znajduje wspólny język z dziećmi. Jest  z natury bardzo wesoły i czuły, łatwo się zżywa z ludźmi.
Airedale terrier. Pogodny i przyjazny pies, towarzyski i bardzo ruchliwy. Będzie idealnym towarzyszem podczas zabaw z dziećmi. Cocker spaniel angielski. Te psy bardzo lubią dzieci, są wierne i mają zrównoważony charakter. Ponadto stosunkowo niewielki rozmiar psa sprawia, że dziecko może go samodzielnie wyprowadzać na spacer.

Przeczytaj poradę kynologa Hanny Wojciechowskiej: Jakiego psa kupić dziecku?

Pozostałe porady

10 pomysłów na zabawę w pochmurne dni

Sport i wypoczynek

W pochmurne i deszczowe dni nasze pociechy nie są skazane na nudę. Ważne są pomysły na aktywności, które nie tylko sprawią, że czas będzie płynął szybko, spełnią również funkcję edukacyjną i rozwojową.

Czytaj dalej
Zabawy dla dzieci na powietrzu

Sport i wypoczynek

Zabawa na świeżym powietrzu - czy może być coś lepszego dla Twojego dziecka? Choć każda pora roku jest na nią dobra, to właśnie wiosną i latem najwięcej czasu spędzamy na dworze.

Czytaj dalej
Labrador i dziecko

Sport i wypoczynek

Labrador uważany jest za jednego z najlepszych psów rodzinnych, świetnego w kontakcie z dziećmi. Pamiętać należy, że są to psy myśliwskie o dużym temperamencie i sylwetka Labusia z reklam w TV odbiega od rzeczywistości. Warto więc wiedzieć, jak mogą się ułożyć relacje labradora i dziecka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

"Chcę być jak tata!" Jakim wzorem dla malucha powinien być ojciec?

Świadomi rodzice

Usłyszeć od dziecka Chcę być taki jak tata to wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność! ... Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie