Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Przedszkolak - Sport i wypoczynek

Najlepsze psy dla dzieci - krótki przegląd 10 ras

Sport i wypoczynek

Zdjęcia: sxc.hu

Przedstawiamy krótki przegląd 10 ras psów dla dzieci. Na wstępie chcemy podkreślić, że dla rodzin, w których są małe dzieci, lepszym wyborem będzie suczka - są one bardziej wyrozumiałe do wybryków maluchów.

Najlepsze psy dla dzieci - Bernardyn

Jest to bardzo poważny pies z "filozoficznym" poglądem na życie. Psy tej rasy mają dużą cierpliwość, co jest walorem w relacji pies - dziecko. Ten gigant wytrzyma wszystkie figle i wywijasy dzieci.

Najlepsze psy dla dzieci - Nowofundland

Jest łagodny i cierpliwy wobec dziecka. Potrafi przewidzieć nieprzyjemne sytuacje, wyczuwa z daleka złe zamiary człowieka i jest w stanie uchronić dziecko od tych kłopotów. Starsze dzieci mogą spróbować zdobyć autorytet w jego oczach, gdy będą zachowywać się w stosunku do niego spokojnie i grzecznie.

Najlepsze psy dla dzieci - krótki przegląd ras

Labrador. To jest bardzo towarzyski i przyjazny pies. Jest cierpliwy i pozwala dzieciom traktować się jak zabawkę. Jednocześnie psy tej rasy są spokojne, co świetnie zrównoważy żywe dziecko. Collie. Są bardzo przyjazne wobec dzieci. Collie mają dobry charakter, uwielbiają bawić się z dziećmi i opiekować się nimi. Psy tej rasy bardzo dobrze poddają się tresurze.
Owczarek niemiecki. Bardzo wierny pies rodzinny, łatwo nawiązuje relacje z dziećmi, może być dobrą "niańką". Psy tej rasy są bardzo inteligentne i można je dobrze wyszkolić. Golden Retriever. Bardzo lojalny wobec dzieci. Psy tej rasy są wykorzystywane w kynoterapii (leczenie poprzez kontakt z psami). Mają wesołe usposobienie.
Sznaucer średni. Inteligentny i poważny pies. Jednocześnie jest bardzo energiczny i z chęcią bierze udział w zabawach ruchowych. Podejrzliwie nastawiony do obcych ludzi, a jednocześnie opiekuńczy wobec dziecka. Pudel. Bardzo kontaktowy pies, który sam znajduje wspólny język z dziećmi. Jest  z natury bardzo wesoły i czuły, łatwo się zżywa z ludźmi.
Airedale terrier. Pogodny i przyjazny pies, towarzyski i bardzo ruchliwy. Będzie idealnym towarzyszem podczas zabaw z dziećmi. Cocker spaniel angielski. Te psy bardzo lubią dzieci, są wierne i mają zrównoważony charakter. Ponadto stosunkowo niewielki rozmiar psa sprawia, że dziecko może go samodzielnie wyprowadzać na spacer.

Przeczytaj poradę kynologa Hanny Wojciechowskiej: Jakiego psa kupić dziecku?

Zobacz też:

Pozostałe porady

10 pomysłów na zabawę w pochmurne dni

Sport i wypoczynek

W pochmurne i deszczowe dni nasze pociechy nie są skazane na nudę. Ważne są pomysły na aktywności, które nie tylko sprawią, że czas będzie płynął szybko, spełnią również funkcję edukacyjną i rozwojową.

Czytaj dalej
Zabawy dla dzieci na powietrzu

Sport i wypoczynek

Zabawa na świeżym powietrzu - czy może być coś lepszego dla Twojego dziecka? Choć każda pora roku jest na nią dobra, to właśnie wiosną i latem najwięcej czasu spędzamy na dworze.

Czytaj dalej
Labrador i dziecko

Sport i wypoczynek

Labrador uważany jest za jednego z najlepszych psów rodzinnych, świetnego w kontakcie z dziećmi. Pamiętać należy, że są to psy myśliwskie o dużym temperamencie i sylwetka Labusia z reklam w TV odbiega od rzeczywistości. Warto więc wiedzieć, jak mogą się ułożyć relacje labradora i dziecka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Zabieg kosmetyczny dla mam w ciąży

Uroda i pielęgnacja

Każda mama powinna czuć się komfortowo i pięknie we własnym ciele. Jeżeli ... Czytaj dalej
Sportowe emocje na domowym dywanie

Rozwój i edukacja

Start mistrzostw świata w piłce nożnej już za chwilę, co sprawia, że emocje ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie