Poradnik - Przedszkolak - Pokój przedszkolaka

Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI

Pokój przedszkolaka

Stonowane, wyszukane, modne - stylistyka mebli dziecięcych coraz pewniejszym krokiem podąża za wnętrzarskimi trendami. Ich producenci skutecznie udowadniają, że pokoje dzieci nie muszą razić jaskrawością kolorów, wymyślnymi formami czy ozdobami przeniesionymi jeden do jednego z komercyjnych produkcji filmowych. Takie podejście bliskie jest też Katarzynie Kozłowskiej - pomysłodawczyni i głównej projektantce marki ILUSI. Jej kolekcja mebli dla dzieci jest równie stylowa, co te, które tworzy z myślą o ich rodzicach. I to nie jedyny ich atut. Minimalistyczny design zyskuje nowy wymiar dzięki sensorycznym frontom, które pozwalają najmłodszym użytkownikom obcować z nimi nie tylko za sprawą zmysłu wzroku, ale też dotyku. ILUSI zaprasza do magicznej krainy wrażeń!

Senso jak sensoryka

Dzieci poznają świat na tysiąc sposobów, wykorzystując do tego wszystkie swoje zmysły. Dlaczego nie pomóc im w tym, projektując meble, które nie tylko dostarczają bodźców wzrokowych, ale też dotykowych?

Mebelki ILUSI obok funkcji użytkowej w ramach przechowywania oraz wyjątkowej estetyki ponadczasowego designu, starają się wzbudzić ciekawość użytkowników innowacyjną przestrzenną formą frontów. Dzięki temu dzieci mogą czerpać doznania na wielu płaszczyznach: poczuć różnicę faktur, trójwymiarowość elementów, obserwować załamujące się światło.

Dzięki sensoryce odkrywają mebel na nowo, wchodząc z nim w reakcję na różnych poziomach. Rodziców małych posiadaczy serii Senso Kids zapewne ucieszy informacja, że wszystkie ręcznie szlifowane detale mebli wykonane są precyzyjnie z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyjaznych dzieciom i środowisku.

Dodatkowym atutem jest fakt, że marka stawia na polskich projektantów, a wszystkie jej produkty wytwarzane są z rodzimych surowców.

Małe meble o wielkim znaczeniu

W kolekcji Senso Kids nie mogło oczywiście zabraknąć głównego bohatera dziecięcej wyobraźni. Podwójną szafę i komodę zdobią uproszczone w formie misiowe pyszczki, a na pojedynczej szafie usadowiły się aż dwa niedźwiadki: duży i mały. To, co łączy te i inne meble z kolekcji dziecięcej to kontrastowa kolorystyka bieli i czerni oraz sensoryczny front minimalistycznej formy.

Trójwymiarowość motywu zachęca do bezpośredniego obcowania z obiektem, wspomagając tym samym rozwój najmłodszych użytkowników. To może być początek pięknej przyjaźni! Obok najbardziej popularnej kolekcji Teddy z misiem w roli głównej, ILUSI zaprosiło do "współpracy" także innych jego znajomych.

W serii Hedgehog obejmującej komody spotkamy jeże, które ze swej kłującej natury są niezmierzonym źródłem doznań sensorycznych. Obok przyjemnych w dotyku igiełek nie sposób przejść obojętnie. I o to chodzi! Jest też okrąglutka sowa - kolekcja Owl - na pojedynczej komódce; minimalistyczny ryjek świnki - Piggy - na jej podwójnym odpowiedniku oraz rozłożysty motyl - Butterfly - który przysiadł na serii komód z półkami i szufladami. A gdyby tego było mało, niebawem kolekcja powiększy się o nowe elementy - łóżka i stoliki, które dopełnią zestawy.

Liczby i słowa pod palcami

Ta gromada to świetni nauczyciele wartościowego wzornictwa, a aspekt edukacyjny szczególnie wyraźny jest w ostatniej z serii - Numbers. To szafa, która sprzyja nauce liczenia - od jednego do dziesięciu kropek umieszczonych na froncie - oraz dwie komody przedstawiające liczby w języku Braille’a.

Pozostałe serie także występują w wersji z napisami nazw zwierząt wytłoczonych pismem dla niewidomych i niedowidzących, ponieważ założycielka ILUSI, Katarzyna Kozłowska, chce wychodzić naprzeciw szczególnym potrzebom małych użytkowników.

Świadczy to o też wyjątkowej spójności filozofii marki, która udowadnia, że dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze. Także najlepszy design. Opracowanie i wdrożenie strategii marketingowej oraz kierunku rozwoju marki, powstało we współpracy z firmą doradztwa biznesowego Designum, która stworzyła również identyfikację wizualną projektu.

Więcej informacji o działalności ILUSI oraz kolekcji Senso Kids znajduje się na: ilusi.eu

Zobacz też:

Pozostałe porady

Dziecięce boho na poddaszu

Pokój przedszkolaka

Pokój dziecięcy bez słodkiego, landrynkowego różu i motywów zaczerpniętych z bajek Disneya? Okazuje się, że jest to możliwe. Udowadnia to Ola Papińska. Autorka bloga Home of the Hill stworzyła niebanalną aranżacje pokoju córki.

Czytaj dalej
Wymarzony pokój na Dzień Dziecka

Pokój przedszkolaka

Nie wiesz, co podarować swojemu dziecku z okazji jego święta? A może… nowy wystrój pokoju ? Oto 3 pomysły na style, w których możesz go udekorować!

Czytaj dalej
Biały pokój dla dziewczynki: jak dodać mu uroku?

Pokój przedszkolaka

Biel kojarzy się z czystością i kojącym spokojem - te określenia zdają się z pozoru być wyjątkowo niestosowne w przypadku dziecięcego pokoju, gdzie zazwyczaj panuje "twórczy chaos". Jednak prostota i jasne barwy mają wiele plusów - pomogą dziecku utrzymać porządek i zrelaksować się przed snem. Ponadto, białe ściany oraz jasne meble stanowią idealne tło dla zmieniającej się z wiekiem aranżacji dziecięcego pokoju. Tymczasem, podpowiadamy, jakie dodatki sprawią, że biały pokój stanie się również przytulnym i marzycielskim, czyli… idealnym dla dziewczynki!

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI

Pokój przedszkolaka

Stonowane, wyszukane, modne - stylistyka mebli dziecięcych coraz pewniejszym ... Czytaj dalej
Modna w ciąży - jak być stylową przyszłą Mamą?

Nasze 9 miesięcy

Czas ciąży to okres, kiedy ciało kobiety zmienia się z dnia na dzień, a ona ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie