Poradnik - Niemowlak - Świadomi rodzice

Gadżety nowoczesnej mamy - 5 akcesoriów, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem

Świadomi rodzice

Gromadzisz wyprawkę, bo już niedługo zostaniesz mamą? Asortyment dostępny w sklepach to szeroki wybór mniej lub bardziej praktycznych akcesoriów ułatwiających opiekę nad niemowlęciem. Poznaj 5 ciekawych gadżetów, które mogą ułatwić macierzyństwo.

Producenci, których oferta dotyczy branży dziecięcej, prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych gadżetów - takich, które ułatwiają codzienne obowiązki związane z opieką nad niemowlęciem. Dzięki nim można m.in. ekspresowo przygotować mleko modyfikowane, wygodnie przyrządzić posiłek, podgrzać jedzenie, nadzorować bezpieczeństwo dziecka z większej odległości czy ukoić płaczące z powodu kolki dziecko.

Ekspres do przygotowywania mleka

Skoro nowoczesna mama ma ekspres do kawy pozwalający przygotować pyszne espresso, dlaczego dziecko miałoby nie mieć ekspresu do... przyrządzania mleka modyfikowanego? Bib'Expresso to urządzenie marki BEABA, dzięki któremu przygotowanie aż 270 ml mleka zajmuje tylko 30 sekund.

Dodatkowym atutem jest wbudowana funkcja mikrofalówki oraz podgrzewacza, co pozwala na wykorzystanie urządzenia również do przyrządzania innych posiłków.

Ekspres do przygotowywania mleka można obsługiwać jedną ręką, co zwiększa wygodę korzystania z urządzenia.

Elektroniczna niania

Żadna mama nie decyduje się na pozostawienie dziecka bez opieki, nawet jeśli niemowlę śpi. By w pełni wykorzystać ten "wolny czas", warto sięgnąć po elektroniczną nianię. Chociaż gadżet ten nie jest nowością, z pewnością zrewolucjonizował opiekę nad niemowlęciem. W swojej najprostszej wersji pozwala na "podsłuchiwanie" dziecka, zaś w zaawansowanej – także na "podglądanie", ponieważ nowoczesne modele posiadają wbudowaną kamerę. Obraz można odbierać na dołączonych do zestawu przenośnych wyświetlaczach lub na smartfonie. Niektóre modele mają też dodatkowe funkcje, np. kołysanki lub lampki.

Multicooker do przyrządzania posiłków

Chociaż podawanie posiłków z gotowych słoiczków jest nadal popularne wśród mam, dzięki nowoczesnym wielofunkcyjnym urządzeniom nie trzeba poświęcać wiele czasu na samodzielne gotowanie. Co więcej, nie trzeba posiadać kilku różnych sprzętów zajmujących wiele miejsca i... zwiększających stertę naczyń do mycia.

Jeśli jesteś nowoczesną mamą, a przy tym cenisz swój czas, który możesz przecież wykorzystać na zabawę z dzieckiem, sięgnij po wielozadaniowe urządzenia. Dzięki nim przygotowywanie posiłków będzie... dziecinnie łatwe. Blendowanie, gotowanie na parze, rozmrażanie, podgrzewanie - wszystkie te czynności wykona za ciebie jedna urządzenie. W ten sposób przygotowanie obiadku dla niemowlęcia zajmie zaledwie 15 minut!

Szumiąca zabawka

Czy wiesz, że dźwięk wydawany przez suszarkę faktycznie może natychmiast uspokoić płaczące dziecku i utulić do snu? Tak zwany biały szum, a więc ten przypominający dźwięki słyszane w łonie matki stanowią doskonałe remedium, przynosząc ulgę np. w przypadku kolki.

Teoretycznie można korzystać z suszarki, farelki, okapu kuchennego oraz innych akcesoriów wydających przyjemny dla ucha dziecka szum. Jednak praktycznie może to być problematyczne dla rodziców z kilku powodów. Po pierwsze - naraża na spore koszty, szczególnie jeśli urządzenie podłączone do prądu zużywa mnóstwo energii elektrycznej. Po drugie - korzystanie z niektórych sprzętów (np. okapu kuchennego) wymaga ciągłego przebywania w kuchni.

Alternatywnym rozwiązaniem są szumiące zabawki, które rozwiązują problem generowania tzw. białego szumu. W ich wnętrzu zostało umieszczone inteligentne urządzenie, które imituje szum słyszany w łonie matki. Wyłącza się on stopniowo po 40 minutach. Innowacyjne zabawki zostały wyposażone w urządzenie "sensor cry" reagujące na płacz dziecka – samo włącza się, gdy niemowlę zacznie płakać.

Podgrzewacz do butelek i jedzenia

Podgrzewacz do butelek i jedzenia to nie tylko gadżet przeznaczony dla mam karmiących mlekiem modyfikowanym czy podającym posiłki ze słoiczka. Urządzenie przydaje się również w przypadku karmienia piersią i odciągania laktatorem własnego mleka.

Podgrzewacz pozwala na szybkie podgrzanie posiłku do pożądanej temperatury - dzięki czemu jedzenie jest gotowe od razu do spożycia. Pozwala przy tym zaoszczędzić czas.

Atutem tego urządzenia są zwykle kompaktowe rozmiary, dzięki czemu możesz zabrać go ze sobą zawsze i wszędzie. Warto podkreślić, że niektóre modele posiadają dodatkową funkcję sterylizowania drobnych akcesoriów, np. smoczków.

Chociaż bez wyżej wymienionych gadżetów dasz sobie radę w opiece nad niemowlęciem, z pewnością pozwolą zaoszczędzić twój czas i uproszczą wykonywanie niektórych czynności. Niech nie przerażają cię koszty, ponieważ - dzięki kodom rabatowym pobranym ze strony AleRabat.com (szczególnie polecamy kategorię "dla dziecka" http://alerabat.com/kategorie/dla-dziecka), możesz zyskać nawet kilkadziesiąt złotych. Zajrzyj do serwisu i znajdź kupon promocyjny uprawniający do zniżkowych zakupów w wybranych przez ciebie sklepach z branży dziecięcej.

źródło i zdjęcie: AleRabat.com

Zobacz też:

Pozostałe porady

Mamo, robisz to dobrze!

Świadomi rodzice

Zbyt mało? Za dużo? Zbyt intensywnie? A może mleko jest niewystarczająco odżywcze lub pojawia się w najmniej odpowiednim momencie? Mimo że karmienie piersią wydaje się być jak najbardziej naturalnym procesem, młodym mamom wciąż przysparza więcej pytań niż odpowiedzi. Szczególnie, jeśli dopiero rozpoczęły swoją przygodę z karmieniem piersią.

Czytaj dalej
Joga z niemowlakiem

Świadomi rodzice

Kiedy dziecko przychodzi na świat, energia, która ci towarzyszy, jest szczególna. To nie jest łatwy czas, bo prawdziwa przemiana nigdy nie jest prosta.

Czytaj dalej
"Chcę być jak tata!" Jakim wzorem dla malucha powinien być ojciec?

Świadomi rodzice

Usłyszeć od dziecka "Chcę być taki jak tata" to wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność! Rola taty absolutnie nie kończy się na zarabianiu pieniędzy. Tata ma być wzorem do naśladowania. Ale jakim?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie