Poradnik - Niemowlak - Pierwsze posiłki

Karmiąca mama w pracy

Pierwsze posiłki

Tekst: Agata Brandt

Zdjęcia: Dreamstime

Mama karmiąca, a praca zawodowa? Karmienie piersią nie wyklucza powrotu do pracy.

Należy tylko pamiętać, by przed wyjściem do pracy nakarmić dziecko piersią i ściągnąć taką ilość pokarmu, by mu spokojnie na ten czas wystarczyła.

Zaraz po powrocie z pracy karmiąca mama powinna podać maluszkowi pierś, dlatego trzeba ustalić z opiekunem, by dziecko nie było karmione na godzinę czy dwie przed jej przyjściem.

W pracy karmiąca mama powinna odciągać pokarm przynajmniej raz, w zwyczajowej porze karmienia. Z kolei w dniu wolnym koniecznie trzeba utrzymywać rytm karmienia z tygodnia roboczego (ew. na żądanie karmić częściej). W tym okresie szczególnie poleca się noszenie wkładek laktacyjnych.

Wszystkie pracujące karmiące mamy powinny także pamiętać o ustawowo przysługującym im krótszym (o godzinę) czasie pracy.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Karmienie mieszane. Oto, co powinnaś o nim wiedzieć

Pierwsze posiłki

Chociaż większość kobiet z góry zakłada, że będzie karmić piersią, nie zawsze jest to możliwe. Zamiast jednak całkowicie rezygnować z podawania naturalnego pokarmu, można zastosować karmienie mieszane. Na czym to polega?

Czytaj dalej
Przełom w żywieniu niemowląt - mleko NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O

Pierwsze posiłki

Mleko mamy jest pokarmem najlepiej dopasowanym do potrzeb dziecka i po raz kolejny stało się inspiracją do udoskonalenia receptury mlek modyfikowanych NAN 2. 60 lat badań nad składem mleka matki i 30 lat badań nad oligosacharydami mleka kobiecego pozwoliło stworzyć NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O.

Czytaj dalej
Więcej mleka dla maluszka i komfort dla mamy

Pierwsze posiłki

Odciąganie pokarmu może wspomóc inicjację laktacji, przyniesie ulgę przy nawale mlecznym, a także pomoże, gdy będziesz musiała wyjść z domu na parę godzin. Laktator będzie więc w pierwszych miesiącach Twoim sprzymierzeńcem. Jak wybrać taki, który będzie pasował do Twoich potrzeb i oferował komfort?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie