Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Pierwsze posiłki

Karmiąca mama w pracy

Pierwsze posiłki

Tekst: Agata Brandt

Zdjęcia: Dreamstime

Mama karmiąca, a praca zawodowa? Karmienie piersią nie wyklucza powrotu do pracy.

Należy tylko pamiętać, by przed wyjściem do pracy nakarmić dziecko piersią i ściągnąć taką ilość pokarmu, by mu spokojnie na ten czas wystarczyła.

Zaraz po powrocie z pracy karmiąca mama powinna podać maluszkowi pierś, dlatego trzeba ustalić z opiekunem, by dziecko nie było karmione na godzinę czy dwie przed jej przyjściem.

W pracy karmiąca mama powinna odciągać pokarm przynajmniej raz, w zwyczajowej porze karmienia. Z kolei w dniu wolnym koniecznie trzeba utrzymywać rytm karmienia z tygodnia roboczego (ew. na żądanie karmić częściej). W tym okresie szczególnie poleca się noszenie wkładek laktacyjnych.

Wszystkie pracujące karmiące mamy powinny także pamiętać o ustawowo przysługującym im krótszym (o godzinę) czasie pracy.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Więcej mleka dla maluszka i komfort dla mamy

Pierwsze posiłki

Odciąganie pokarmu może wspomóc inicjację laktacji, przyniesie ulgę przy nawale mlecznym, a także pomoże, gdy będziesz musiała wyjść z domu na parę godzin. Laktator będzie więc w pierwszych miesiącach Twoim sprzymierzeńcem. Jak wybrać taki, który będzie pasował do Twoich potrzeb i oferował komfort?

Czytaj dalej
Pozycje i częstotliwość karmienia piersią

Pierwsze posiłki

Zarówno rytm karmienia piersią jak i pozycje w jakich powinna znajdować się karmiąca mama są indywidualne dla każdego dziecka. Jednak warto poznać podstawowe wskazówki dotyczące tych kwestii.

Czytaj dalej
Co się przyda karmiącej mamie?

Pierwsze posiłki

Świeżo upieczone karmiące mamy mają obecnie do dyspozycji mnóstwo gadżetów, które znacznie ułatwiają karmienie maluszków.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Kindi - Skin Balance Chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt do skóry normalnej

Zdrowie i pielęgnacja

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, cienka i bardzo podatna na przesuszenia. ... Czytaj dalej
Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie