Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Pierwsze posiłki

Rozszerzamy dietę - dania ze słoiczków

Pierwsze posiłki

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Dreamstime

Gotowe dania dla dzieci, zamknięte w słoiczkach, mogą być całkiem dobrym pomysłem na urozmaicenie i rozszerzenie diety dziecka.

Wybór gotowych posiłków jest naprawdę duży, a na rynku co chwilę pojawiają się nowe produkty.

Słoiczki sprawdzają się idealnie podczas rozszerzania diety malucha. O czym powinniśmy wiedzieć, gdy decydujemy się na podawanie posiłków ze słoiczków? 

  • Jeżeli wieczko jest wypukłe, to dania nie wolno podawać dziecku. Najprawdopodobniej słoiczek nie był szczelnie zamknięty i do jedzenia dostały się bakterie.
  • Otwierając słoiczek czy butelkę z soczkiem powinnaś usłyszeć charakterystyczne kliknięcie. To sygnał, że produkt był dobrze przechowywany i można bezpiecznie podać go dziecku.
  • Raz otwarty słoiczek należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 godziny.
  • Podgrzewając maluchowi jedzenie nie wolno doprowadzać go do wrzenia. Przed podaniem dobrze wymieszaj i spróbuj, czy potrawa nie jest za gorąca.
  • Dokładnie zapoznaj się ze składem potraw. W ten sposób wykluczysz składniki, na które maluch może być ewentualnie uczulony.
  • Upewnij się od jakiego wieku możesz serwować dany posiłek oraz jaki jest jego termin przydatności - informacja na etykiecie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Więcej mleka dla maluszka i komfort dla mamy

Pierwsze posiłki

Odciąganie pokarmu może wspomóc inicjację laktacji, przyniesie ulgę przy nawale mlecznym, a także pomoże, gdy będziesz musiała wyjść z domu na parę godzin. Laktator będzie więc w pierwszych miesiącach Twoim sprzymierzeńcem. Jak wybrać taki, który będzie pasował do Twoich potrzeb i oferował komfort?

Czytaj dalej
Pozycje i częstotliwość karmienia piersią

Pierwsze posiłki

Zarówno rytm karmienia piersią jak i pozycje w jakich powinna znajdować się karmiąca mama są indywidualne dla każdego dziecka. Jednak warto poznać podstawowe wskazówki dotyczące tych kwestii.

Czytaj dalej
Co się przyda karmiącej mamie?

Pierwsze posiłki

Świeżo upieczone karmiące mamy mają obecnie do dyspozycji mnóstwo gadżetów, które znacznie ułatwiają karmienie maluszków.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Kindi - Skin Balance Chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt do skóry normalnej

Zdrowie i pielęgnacja

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, cienka i bardzo podatna na przesuszenia. ... Czytaj dalej
Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie