Poradnik - Niemowlak - Pierwsze posiłki

Rozszerzamy dietę - dania ze słoiczków

Pierwsze posiłki

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Dreamstime

Gotowe dania dla dzieci, zamknięte w słoiczkach, mogą być całkiem dobrym pomysłem na urozmaicenie i rozszerzenie diety dziecka.

Wybór gotowych posiłków jest naprawdę duży, a na rynku co chwilę pojawiają się nowe produkty.

Słoiczki sprawdzają się idealnie podczas rozszerzania diety malucha. O czym powinniśmy wiedzieć, gdy decydujemy się na podawanie posiłków ze słoiczków? 

  • Jeżeli wieczko jest wypukłe, to dania nie wolno podawać dziecku. Najprawdopodobniej słoiczek nie był szczelnie zamknięty i do jedzenia dostały się bakterie.
  • Otwierając słoiczek czy butelkę z soczkiem powinnaś usłyszeć charakterystyczne kliknięcie. To sygnał, że produkt był dobrze przechowywany i można bezpiecznie podać go dziecku.
  • Raz otwarty słoiczek należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 godziny.
  • Podgrzewając maluchowi jedzenie nie wolno doprowadzać go do wrzenia. Przed podaniem dobrze wymieszaj i spróbuj, czy potrawa nie jest za gorąca.
  • Dokładnie zapoznaj się ze składem potraw. W ten sposób wykluczysz składniki, na które maluch może być ewentualnie uczulony.
  • Upewnij się od jakiego wieku możesz serwować dany posiłek oraz jaki jest jego termin przydatności - informacja na etykiecie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Karmienie mieszane. Oto, co powinnaś o nim wiedzieć

Pierwsze posiłki

Chociaż większość kobiet z góry zakłada, że będzie karmić piersią, nie zawsze jest to możliwe. Zamiast jednak całkowicie rezygnować z podawania naturalnego pokarmu, można zastosować karmienie mieszane. Na czym to polega?

Czytaj dalej
Przełom w żywieniu niemowląt - mleko NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O

Pierwsze posiłki

Mleko mamy jest pokarmem najlepiej dopasowanym do potrzeb dziecka i po raz kolejny stało się inspiracją do udoskonalenia receptury mlek modyfikowanych NAN 2. 60 lat badań nad składem mleka matki i 30 lat badań nad oligosacharydami mleka kobiecego pozwoliło stworzyć NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O.

Czytaj dalej
Więcej mleka dla maluszka i komfort dla mamy

Pierwsze posiłki

Odciąganie pokarmu może wspomóc inicjację laktacji, przyniesie ulgę przy nawale mlecznym, a także pomoże, gdy będziesz musiała wyjść z domu na parę godzin. Laktator będzie więc w pierwszych miesiącach Twoim sprzymierzeńcem. Jak wybrać taki, który będzie pasował do Twoich potrzeb i oferował komfort?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie