Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Pierwsze posiłki

Więcej mleka dla maluszka i komfort dla mamy

Pierwsze posiłki

Odciąganie pokarmu może wspomóc inicjację laktacji, przyniesie ulgę przy nawale mlecznym, a także pomoże, gdy będziesz musiała wyjść z domu na parę godzin. Laktator będzie więc w pierwszych miesiącach Twoim sprzymierzeńcem. Jak wybrać taki, który będzie pasował do Twoich potrzeb i oferował komfort?

Młode karmiące mamy mogą mieć różne problemy związane z laktacją, prowadzą też różny tryb życia i mają też inne potrzeby. Warto więc zastanowić się nad zakupem odpowiedniego modelu na spokojnie. Przede wszystkim dostępne są dwa rodzaje laktatorów: manualne (inaczej ręczne) i elektryczne. Czym się różnią i który wybrać?

Laktatory ręczne

Laktatory ręczne to dobre rozwiązanie, gdy pokarm będziesz odciągać się od czasu do czasu. Urządzenie ma niewielkie rozmiary i umożliwia łatwą obsługę jedną ręką. W ofercie Philips Avent są do wyboru dwa warianty laktatora ręcznego: z pojemnikiem na pokarm lub z butelką w komplecie. Mamom, które robią zapasy pokarmu przyda się model SCF330/13 z odłączanym pojemnikiem do przechowywania mleka. Model SCF330/20 z buteleczką Natural jest natomiast lekki i idealny w podróży lub poza domem.

Model SCF332

Laktatory elektryczne

Z kolei laktator elektryczny jest idealnym rozwiązaniem, jeśli planujesz regularnie odciągać pokarm, np. po powrocie do pracy i chcesz robić to bez wysiłku, tylko za dotknięciem przycisku. Dostępny jest także podwójny laktator elektryczny, który pozwala zaoszczędzić czas poprzez odciąganie większej ilości pokarmu w tym samym czasie. Nowe ulepszone modele laktatorów elektrycznych Philips Avent gwarantują dyskrecję i ciche odciąganie w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy.

Model SCF332

Wybierając laktator pamiętaj, że niezwykle ważny jest również komfort odciągania - przecież od tego zależy, ile pokarmu dasz swojemu maluszkowi. Ponadto 9 na 10 mam potwierdza1, że wygodny laktator pomaga im dłużej karmić piersią. Przed zakupem zwróć więc uwagę na konstrukcję laktatora. Dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów Philips Avent z unikalnym kształtem i krótką szyjką mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Laktatory posiadają dodatkowo miękką nakładkę masującą, która stymuluje wypływ mleka. Po uruchomieniu laktatora włącza się tryb delikatnej stymulacji, co sprzyja pierwszemu wypływowi mleka. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa. Możesz dostosować siłę odciągania do swoich potrzeb, wybierając jeden z 3 dostępnych trybów.

Poznaj też inne produkty Philips Avent dla niemowląt, np. zestawy startowe z laktatorami

Rekomendowane ceny nowych modeli laktatorów Philips Avent wynoszą:

  • SCF332/31 - 589,00 zł 
  • SCF334/31 - 1 209,00 zł
Więcej informacji na: www.philips.pl
1 9 na 10 mam potwierdza, że wygodny laktator pomaga im dłużej karmić piersią

Zobacz też:

Pozostałe porady

Pozycje i częstotliwość karmienia piersią

Pierwsze posiłki

Zarówno rytm karmienia piersią jak i pozycje w jakich powinna znajdować się karmiąca mama są indywidualne dla każdego dziecka. Jednak warto poznać podstawowe wskazówki dotyczące tych kwestii.

Czytaj dalej
Co się przyda karmiącej mamie?

Pierwsze posiłki

Świeżo upieczone karmiące mamy mają obecnie do dyspozycji mnóstwo gadżetów, które znacznie ułatwiają karmienie maluszków.

Czytaj dalej
Karmiąca mama w pracy

Pierwsze posiłki

Mama karmiąca, a praca zawodowa? Karmienie piersią nie wyklucza powrotu do pracy.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Patent na bolesne ząbkowanie

Zdrowie i pielęgnacja

Ząbkowanie to bardzo indywidualny okres dla każdego niemowlaka. Niektóre dzieci ... Czytaj dalej
Słodki i spokojny sen dziecka - życzenie każdego rodzica

Zdrowie i pielęgnacja

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Szczególnie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie