Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Pierwsze podróże

Jak się przygotować do spaceru z dzieckiem?

Pierwsze podróże

Tekst: Agnieszka Mączyńska-Dilis

Zdjęcia: Dreamstime

Jak się przygotować do spaceru z dzieckiem? Co warto zabrać ze sobą?

To, co zabieramy na spacer z dzieckiem, zależy oczywiście od jego wieku. Niemowlęciu warto zabrać pieluszki, smoczek, nawilżane chusteczki, składany przewijak, tetrową pieluszkę lub ręczniczek do osłonięcia buzi podczas karmienia (jeśli będziemy karmić na powietrzu). Przydadzą się także kremy: łagodzący podrażnienia i tłusty ochronny.

Jak przygotować malucha do spaceru

Zanim wyjdziemy z domu, warto nasmarować buzię dziecka specjalnym kremem, który ochroni delikatną skórę przed wiatrem i chłodem. Pamiętajmy też, że słońce świeci przez cały rok. Dobry krem dla dzieci z filtrem jest niezbędny. Możemy kupować produkty z linii aptecznych. Warto zwrócić uwagę, czy kosmetyk chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB oraz czy jego faktor jest odpowiednio wysoki (powyżej 30).

Usta malucha posmarujmy przed wyjściem specjalnym balsamem lub pomadką dla dzieci - i miejmy ją w pogotowiu także podczas spaceru.

Co robić na spacerze z dzieckiem?

Maluszek w wózku niech podziwia świat. Kryje on przed nim jeszcze wiele tajemnic. Z pewnością zaciekawi go wszystko - kolorowe liście, kasztany, czerwone grona jarzębiny. Starsze dziecko warto zachęcać do aktywności - niech zbiera kasztany, układa bukiety z liści, bawi się, biega i skacze. Może wziąć na spacer ulubioną zabawkę (prawdopodobnie i tak po chwili będą nieść ją rodzice), warto też zabrać z domu kolorowe baloniki, latawiec lub zestaw do puszczania baniek mydlanych.

Spacer zaostrza apetyt

Warto też wiedzieć, że długie spacery doskonale poprawiają apetyt nawet największym niejadkom. Maluszek karmiony piersią może o wiele szybciej zgłodnieć na świeżym powietrzu i częściej domagać się posiłku.

Idąc na spacer z dzieckiem kilkuletnim warto zabrać pokrojony owoc, bakalie lub jakąś zdrową przekąskę oraz napój w bidonie. Po powrocie ze spaceru i tak cała rodzina - także jej dorosła część - nie będzie mogła doczekać się obiadu!

Zobacz też:

Pozostałe porady

DZIECKO W PODRÓŻY. Nawilżane chusteczki Kindii Pure w małym, wygodnym opakowaniu

Pierwsze podróże

Nareszcie możemy cieszyć się pełnią lata. Wakacyjne wyjazdy to dla dziecka fascynujący okres, w końcu właśnie wtedy najbardziej poznaje świat. Dla rodziców zaś, oprócz aktywnie spędzonego czasu z maluchem, oznacza to jeszcze jedno - pakowanie.

Czytaj dalej
Bezpieczna jazda

Pierwsze podróże

Nowe przepisy zmieniają dotychczasowe zasady przewozu dzieci. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami?

Czytaj dalej
Jaki wózek wybrać? Kupujemy pierwszy wózek

Pierwsze podróże

Pierwsze cztery kółka mają oczywiście służyć maluchowi, ale nie mniej ważne jest dostosowanie zakupu do warunków mieszkaniowych i życiowych jego rodziców.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Domki dla lalek - idealny prezent gwiazdkowy

Rozwój i edukacja

Nie ma prezentów idealnych, ale są bliskie ideału. Za taki można uznać różne ... Czytaj dalej
W jaki sposób należy leczyć biegunkę u dziecka?

Zdrowie i odżywianie

Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Tasectan¹ wśród mam ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie