Poradnik - Niemowlak - Pierwsze podróże

Kosz do wózka i inne akcesoria

Pierwsze podróże

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Dorel Polska

Niezależnie od tego, jaki model wózka wybierzemy, koniecznie trzeba też pomyśleć o niezbędnych akcesoriach, np. koszu do wózka. Pomogą one uniknąć wielu niespodziewanych sytuacji podczas spaceru.

  • Osłony przeciwdeszczowe i pokrowce - ochronią dziecko przed zmoknięciem zarówno podczas nagłej mżawki, jak i wielkiej ulewy. Są wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepiej sprawdzają się te, które pokryją cały wózek, włącznie z kołami.
  • Parasolki - stanowią ochronę nie tylko przed słońcem, ale również przed odblaskami światła. Dzięki temu dziecko nie powinno się zbudzić przez prażące promienie słoneczne ani za bardzo opalić.
  • Siatki przeciw owadom - są na tyle funkcjonalne, że przepuszczają powietrze, nie ograniczają widoczności maluchowi, ale jednocześnie nie pozwolą żadnemu owadowi zbliżyć się do dziecka. Nieprzyjemne ukąszenia wyeliminowane.
  • Uchwyty - dodatkowe tacki pozwalają mamie wygodnie podać maluchowi coś do picia i jedzenia robiąc małą przerwę w parku.
  • Kosze do wózka - można w nich wygodnie przewozić wszelkie drobiazgi potrzebne nie tylko maluchowi. To idealne miejsce na kosmetyki, pieluszki, ciuszki, a także na bochenek chleba kupiony w pobliskiej, ulubionej piekarni. Dodatkową funkcją kosza do wózka jest też zapewnienie stabilności. Należy jednak pamiętać o tym, aby go nie przeciążyć, ponieważ może spowodować przewrócenie się całego wózka.
  • Zabawki - to zdecydowanie jedne z najbardziej ulubionych akcesoriów małego pasażera. Umilą mu czas spaceru i przyjdą na ratunek, gdy pojawi się nuda. Zabawki można przymocować do wózka za pomocą rzepów lub klipsów.
  • Materacyk i wkładki - koniecznie muszą być dopasowane do dna wózka. Zwłaszcza dla noworodka materac powinien mieć odpowiednią grubość. Należy też sprawdzić, czy został wykonany z materiałów naturalnych. Tworzywa sztuczne często uczulają malucha. Dodatkowe wkładki, które umieszczamy pod materacem, mają za zadanie ochronić przed zabrudzeniem wózka w razie niespodziewanej "wpadki".
  • Regulowane rączki - szczególnie polecane rodzicom, którzy są różnego wzrostu. Nawet, jeśli wózek ich nie posiada, można dokupić odpowiednie elementy przedłużające.
  • Lusterko - pomaga rodzicom obserwować malucha w każdej sekundzie wspólnego podróżowania.
  • Torby - chronią złożony wózek przed zniszczeniem jego pojedynczych elementów np. podczas podróży samochodem.

Z dobrze wyposażonym, odpowiednio dobranym wózkiem można wspólnie na nowo poznawać otaczający nas świat. Szerokiego chodnika!

Zobacz też:

Pozostałe porady

DZIECKO W PODRÓŻY. Nawilżane chusteczki Kindii Pure w małym, wygodnym opakowaniu

Pierwsze podróże

Nareszcie możemy cieszyć się pełnią lata. Wakacyjne wyjazdy to dla dziecka fascynujący okres, w końcu właśnie wtedy najbardziej poznaje świat. Dla rodziców zaś, oprócz aktywnie spędzonego czasu z maluchem, oznacza to jeszcze jedno - pakowanie.

Czytaj dalej
Bezpieczna jazda

Pierwsze podróże

Nowe przepisy zmieniają dotychczasowe zasady przewozu dzieci. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami?

Czytaj dalej
Jaki wózek wybrać? Kupujemy pierwszy wózek

Pierwsze podróże

Pierwsze cztery kółka mają oczywiście służyć maluchowi, ale nie mniej ważne jest dostosowanie zakupu do warunków mieszkaniowych i życiowych jego rodziców.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Pierwsza zabawka malucha - na co zwrócić szczególną uwagę?

Kącik dla noworodka

Pierwszy uśmiech, spojrzenie czy obrót z brzuszka na plecy - rodzice wiedzą ... Czytaj dalej
Kabanoski Sokoliki - mięsna przekąska dla dzieci Edycja limitowana z magnesami

Zdrowie i odżywianie

Kabanoski Sokoliki to propozycja firmy Sokołów, stworzona z myślą o najmłodszych ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie