Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Pierwsze podróże

Kosz do wózka i inne akcesoria

Pierwsze podróże

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Dorel Polska

Niezależnie od tego, jaki model wózka wybierzemy, koniecznie trzeba też pomyśleć o niezbędnych akcesoriach, np. koszu do wózka. Pomogą one uniknąć wielu niespodziewanych sytuacji podczas spaceru.

  • Osłony przeciwdeszczowe i pokrowce - ochronią dziecko przed zmoknięciem zarówno podczas nagłej mżawki, jak i wielkiej ulewy. Są wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepiej sprawdzają się te, które pokryją cały wózek, włącznie z kołami.
  • Parasolki - stanowią ochronę nie tylko przed słońcem, ale również przed odblaskami światła. Dzięki temu dziecko nie powinno się zbudzić przez prażące promienie słoneczne ani za bardzo opalić.
  • Siatki przeciw owadom - są na tyle funkcjonalne, że przepuszczają powietrze, nie ograniczają widoczności maluchowi, ale jednocześnie nie pozwolą żadnemu owadowi zbliżyć się do dziecka. Nieprzyjemne ukąszenia wyeliminowane.
  • Uchwyty - dodatkowe tacki pozwalają mamie wygodnie podać maluchowi coś do picia i jedzenia robiąc małą przerwę w parku.
  • Kosze do wózka - można w nich wygodnie przewozić wszelkie drobiazgi potrzebne nie tylko maluchowi. To idealne miejsce na kosmetyki, pieluszki, ciuszki, a także na bochenek chleba kupiony w pobliskiej, ulubionej piekarni. Dodatkową funkcją kosza do wózka jest też zapewnienie stabilności. Należy jednak pamiętać o tym, aby go nie przeciążyć, ponieważ może spowodować przewrócenie się całego wózka.
  • Zabawki - to zdecydowanie jedne z najbardziej ulubionych akcesoriów małego pasażera. Umilą mu czas spaceru i przyjdą na ratunek, gdy pojawi się nuda. Zabawki można przymocować do wózka za pomocą rzepów lub klipsów.
  • Materacyk i wkładki - koniecznie muszą być dopasowane do dna wózka. Zwłaszcza dla noworodka materac powinien mieć odpowiednią grubość. Należy też sprawdzić, czy został wykonany z materiałów naturalnych. Tworzywa sztuczne często uczulają malucha. Dodatkowe wkładki, które umieszczamy pod materacem, mają za zadanie ochronić przed zabrudzeniem wózka w razie niespodziewanej "wpadki".
  • Regulowane rączki - szczególnie polecane rodzicom, którzy są różnego wzrostu. Nawet, jeśli wózek ich nie posiada, można dokupić odpowiednie elementy przedłużające.
  • Lusterko - pomaga rodzicom obserwować malucha w każdej sekundzie wspólnego podróżowania.
  • Torby - chronią złożony wózek przed zniszczeniem jego pojedynczych elementów np. podczas podróży samochodem.

Z dobrze wyposażonym, odpowiednio dobranym wózkiem można wspólnie na nowo poznawać otaczający nas świat. Szerokiego chodnika!

Pozostałe porady

Bezpieczny fotelik

Pierwsze podróże

Dla rodziców najważniejszą kwestią w czasie podróży jest zapewnienie swoim pociechom pełnego bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy to sprzęt, w którym nie może być mowy o żadnej pomyłce! Jak możemy sprawdzić, czy dziecko szczęśliwie dotrze w nim do celu?

Czytaj dalej
Zanim kupisz wózek

Pierwsze podróże

O bezpieczeństwie wózka świadczy atest - duża litera B w trójkącie - który jest przyznawany na podstawie opinii Państwowego Zakładu Higieny. Daje on gwarancję, że dany produkt spełnia określone normy bezpieczeństwa. Informacja ta powinna znajdować się w instrukcji i gwarancji.

Czytaj dalej
Zimowe spacery z maluszkiem

Pierwsze podróże

Zimowe spacery to dobry sposób na wzmacnianie odporności. Zobacz, jak wykorzystywać chłodne powietrze, które hartuje, poprawia apetyt i dodaje energii.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Kwas omega-3: niezbędny w ciąży i podczas laktacji

Zdrowie przyszłej mamy

W okresie ciąży zapotrzebowanie na energię, podstawowe składniki mineralne ... Czytaj dalej
Przeziębienie w ciąży

Zdrowie przyszłej mamy

Kobiety w ciąży chorują częściej niż przed poczęciem dziecka, zwłaszcza ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie