Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Materac a sen noworodka

Kącik dla noworodka

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Dreamstime

Na zdrowy i spokojny sen noworodka ogromny wpływ ma właściwie dobrany materac. Zależy od niego także wygoda i zdrowie kręgosłupa naszego dziecka.

Najlepiej jeśli jest on nowy, ponieważ każdy materac dopasowuje się do indywidualnych potrzeb swojego właściciela. Materac dla dziecka powinien być średnio twardy, elastyczny i dokładnie dopasowany do wymiarów łóżeczka bądź kołyski.

W trosce o komfort snu noworodka warto poszukać takich materaców, które posiadają system kanalików ułatwiających cyrkulację powietrza. Dzięki temu dziecko nadmiernie się nie przegrzewa, co zapobiega pojawieniu się na skórze potówek. Inną, istotną cechą dobrego materaca jest jego dwustronność. Częsta zmiana jego strony sprawia, że dłużej pozostaje on nieodkształcony.

Producenci oferują również antyalergiczne wersje materacy. Podczas jego zakupu koniecznie należy zwrócić uwagę czy posiada atest PZH nr HZ/03796/98 oraz pozytywną ocenę Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej
Dziecko w łóżeczku - bezpiecznie i wygodnie

Kącik dla noworodka

Łóżeczko posłuży maluchowi na pierwsze lata życia. Dziecko w łóżeczku ma komfort i wygodę, a modele wielofunkcyjne posiadają wiele udogodnień, które bardzo chwalą sobie rodzice.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Pasja - klucz do budowy motywacji u dziecka

Rozwój i edukacja

Dzieci potrzebują regularnych bodźców oraz motywacji do działania. Jedną ... Czytaj dalej
Nowe chusteczki KINDII CREAM Skuteczne oczyszczanie i kremowa pielęgnacja.

Zdrowie i pielęgnacja

Delikatna skóra dzieci wymaga wielkiej troskliwości i szczególnej uwagi - zwłaszcza, ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie