Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Dziecko w łóżeczku - bezpiecznie i wygodnie

Kącik dla noworodka

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Pacyga

Łóżeczko posłuży maluchowi na pierwsze lata życia. Dziecko w łóżeczku ma komfort i wygodę, a modele wielofunkcyjne posiadają wiele udogodnień, które bardzo chwalą sobie rodzice.

Typowe modele łóżeczek można kupić w rozmiarach 120x60cm lub 140x70cm. Różnica wydaje się nie być wielka, ale pierwsze z nich będzie już za małe dla 3-4 - latka. Dobrze też jeśli łóżeczko ma trzy poziomy regulacji.

Jeśli dziecko ma spać w łóżeczku przez kilka lat, warto wybrać model z wyjmowanymi szczebelkami lub całymi bokami. Dzięki temu starsze dzieci mają możliwość samodzielnego wychodzenia z nich. Praktycznym rozwiązaniem jest również zakup łóżeczka z opcją zmiany na tapczanik.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, są modele łączące w sobie kilka funkcji. Oprócz miejsca do spania, mają również wbudowane szuflady, półki, przewijaki.

Dla rodziców, którzy lubią często podróżować z dzieckiem, praktycznym rozwiązaniem jest zakup łóżeczka turystycznego. Można je szybko złożyć i spakować w specjalną, niewielką torbę łatwą do transportu. Zazwyczaj modele te posiadają dodatkowe, bardzo przydatne wyposażenie takie jak: przewijak, torba na drobiazgi oraz regulowane dno.

Wielu rodziców ceni sobie również to, że łóżeczka turystyczne zamiast szczebelków (o które łatwo nabić guza) posiadają specjalną siatkę. Dziecko w takim łóżeczku jest w pełni bezpieczne, siatka pełni też funkcję wentylacji, a górne zabezpieczenie doskonale sprawdza się w roli moskitiery. Zaletą tego rodzaju łóżeczek jest również ich łatwa mobilność po mieszkaniu, dzięki temu rodzic może być zawsze w pobliżu swojego malucha.

Pozostałe porady

Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej
Materac a sen noworodka

Kącik dla noworodka

Na zdrowy i spokojny sen noworodka ogromny wpływ ma właściwie dobrany materac. Zależy od niego także wygoda i zdrowie kręgosłupa naszego dziecka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

"Chcę być jak tata!" Jakim wzorem dla malucha powinien być ojciec?

Świadomi rodzice

Usłyszeć od dziecka Chcę być taki jak tata to wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność! ... Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie