Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Dziecko w łóżeczku - bezpiecznie i wygodnie

Kącik dla noworodka

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Pacyga

Łóżeczko posłuży maluchowi na pierwsze lata życia. Dziecko w łóżeczku ma komfort i wygodę, a modele wielofunkcyjne posiadają wiele udogodnień, które bardzo chwalą sobie rodzice.

Typowe modele łóżeczek można kupić w rozmiarach 120x60cm lub 140x70cm. Różnica wydaje się nie być wielka, ale pierwsze z nich będzie już za małe dla 3-4 - latka. Dobrze też jeśli łóżeczko ma trzy poziomy regulacji.

Jeśli dziecko ma spać w łóżeczku przez kilka lat, warto wybrać model z wyjmowanymi szczebelkami lub całymi bokami. Dzięki temu starsze dzieci mają możliwość samodzielnego wychodzenia z nich. Praktycznym rozwiązaniem jest również zakup łóżeczka z opcją zmiany na tapczanik.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, są modele łączące w sobie kilka funkcji. Oprócz miejsca do spania, mają również wbudowane szuflady, półki, przewijaki.

Dla rodziców, którzy lubią często podróżować z dzieckiem, praktycznym rozwiązaniem jest zakup łóżeczka turystycznego. Można je szybko złożyć i spakować w specjalną, niewielką torbę łatwą do transportu. Zazwyczaj modele te posiadają dodatkowe, bardzo przydatne wyposażenie takie jak: przewijak, torba na drobiazgi oraz regulowane dno.

Wielu rodziców ceni sobie również to, że łóżeczka turystyczne zamiast szczebelków (o które łatwo nabić guza) posiadają specjalną siatkę. Dziecko w takim łóżeczku jest w pełni bezpieczne, siatka pełni też funkcję wentylacji, a górne zabezpieczenie doskonale sprawdza się w roli moskitiery. Zaletą tego rodzaju łóżeczek jest również ich łatwa mobilność po mieszkaniu, dzięki temu rodzic może być zawsze w pobliżu swojego malucha.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej
Materac a sen noworodka

Kącik dla noworodka

Na zdrowy i spokojny sen noworodka ogromny wpływ ma właściwie dobrany materac. Zależy od niego także wygoda i zdrowie kręgosłupa naszego dziecka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Pasja - klucz do budowy motywacji u dziecka

Rozwój i edukacja

Dzieci potrzebują regularnych bodźców oraz motywacji do działania. Jedną ... Czytaj dalej
Nowe chusteczki KINDII CREAM Skuteczne oczyszczanie i kremowa pielęgnacja.

Zdrowie i pielęgnacja

Delikatna skóra dzieci wymaga wielkiej troskliwości i szczególnej uwagi - zwłaszcza, ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie