Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Dziecko w łóżeczku - bezpiecznie i wygodnie

Kącik dla noworodka

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Pacyga

Łóżeczko posłuży maluchowi na pierwsze lata życia. Dziecko w łóżeczku ma komfort i wygodę, a modele wielofunkcyjne posiadają wiele udogodnień, które bardzo chwalą sobie rodzice.

Typowe modele łóżeczek można kupić w rozmiarach 120x60cm lub 140x70cm. Różnica wydaje się nie być wielka, ale pierwsze z nich będzie już za małe dla 3-4 - latka. Dobrze też jeśli łóżeczko ma trzy poziomy regulacji.

Jeśli dziecko ma spać w łóżeczku przez kilka lat, warto wybrać model z wyjmowanymi szczebelkami lub całymi bokami. Dzięki temu starsze dzieci mają możliwość samodzielnego wychodzenia z nich. Praktycznym rozwiązaniem jest również zakup łóżeczka z opcją zmiany na tapczanik.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, są modele łączące w sobie kilka funkcji. Oprócz miejsca do spania, mają również wbudowane szuflady, półki, przewijaki.

Dla rodziców, którzy lubią często podróżować z dzieckiem, praktycznym rozwiązaniem jest zakup łóżeczka turystycznego. Można je szybko złożyć i spakować w specjalną, niewielką torbę łatwą do transportu. Zazwyczaj modele te posiadają dodatkowe, bardzo przydatne wyposażenie takie jak: przewijak, torba na drobiazgi oraz regulowane dno.

Wielu rodziców ceni sobie również to, że łóżeczka turystyczne zamiast szczebelków (o które łatwo nabić guza) posiadają specjalną siatkę. Dziecko w takim łóżeczku jest w pełni bezpieczne, siatka pełni też funkcję wentylacji, a górne zabezpieczenie doskonale sprawdza się w roli moskitiery. Zaletą tego rodzaju łóżeczek jest również ich łatwa mobilność po mieszkaniu, dzięki temu rodzic może być zawsze w pobliżu swojego malucha.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Jaki wybrać materac do łóżka dziecka?

Kącik dla noworodka

Zastanawiając się nad tym, jaki materac dla dziecka jest najbardziej odpowiedni, należy uwzględnić dwie kwestie: odpowiednie podparcie rosnącego kręgosłupa dziecka oraz równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca. Zyskujące popularność wśród rodziców materace kokosowe są za twarde dla małych dzieci, zaś te wypełnione naturalnymi surowcami (np. gryką lub trawą morską) mogą uczulać poprzez rozwój pleśni i wilgoci rozwijającej się wewnątrz produktu. Jaki materac do spania wybrać dla dziecka, aby służył przez wiele lat? 

Czytaj dalej
Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Ciążowe dolegliwości? Poznaj największe mity

Nasze 9 miesięcy

Kiedyś wierzono, że przejście w ciąży pod drabiną sprawi, że dziecko będzie ... Czytaj dalej
Obudź w dziecku odporność na wiosnę z marką Visolvit Junior!

Zdrowie i odżywianie

Przesilenie wiosenne to ten szczególny czas w roku, kiedy z podwójną uwagą ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie