Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Dziecko w kołysce - sposób na dobry sen

Kącik dla noworodka

Tekst: Paulina Olas

Zdjęcia: Pacyga

Maluszek w pierwszym okresie życia śpi przeciętnie około 16 - 18 godzin.  Rodzice często zastanawiają się, czy lepiej, żeby dziecko spało w kołysce, czy w łóżeczku.

Kołyska ma z pewnością ten plus, że można ją z łatwością ustawić koło łóżka i w razie konieczności szybko uspokoić śpiące w kołysce dziecko. Bujanie w tym okresie doskonale wycisza noworodka. Dzięki temu nie trzeba zrywać się z łóżka i biec do dziecka, cały czas jest ono blisko rodziców.

Klasyczne modele nie zajmują dużo przestrzeni i można je swobodnie przenosić w różne miejsca. Przy zakupie kołyski koniecznie należy pamiętać, by była głęboka na minimum 25 cm. Należy też upewnić się, czy wybrany model posiada atest oraz blokadę uniemożliwiającą przypadkowe przemieszczenie.

Podobną funkcję do kołyski spełnia tak zwany kosz Mojżesza. W takiej kołysce dziecko można swobodnie przenosić w różne miejsca. Jest też możliwość dokupienia specjalnego stojaka, na którym bezpiecznie umieszcza się kosz. Dzięki temu rodzice mają swobodny dostęp do dziecka i jednocześnie ułatwioną opiekę nad nim.

Kołyski i kosze są wygodne i funkcjonale, ale mają jedną wadę: posłużą do około 5. miesiąca życia malucha, czyli do chwili, aż dziecko zacznie siadać. Dlatego też wielu rodziców decyduje się na zakup łóżeczka.

Pozostałe porady

Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej
Materac a sen noworodka

Kącik dla noworodka

Na zdrowy i spokojny sen noworodka ogromny wpływ ma właściwie dobrany materac. Zależy od niego także wygoda i zdrowie kręgosłupa naszego dziecka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Kwas omega-3: niezbędny w ciąży i podczas laktacji

Zdrowie przyszłej mamy

W okresie ciąży zapotrzebowanie na energię, podstawowe składniki mineralne ... Czytaj dalej
Przeziębienie w ciąży

Zdrowie przyszłej mamy

Kobiety w ciąży chorują częściej niż przed poczęciem dziecka, zwłaszcza ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie