Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Wybieramy pościel dla niemowląt

Kącik dla noworodka

Pościel dla niemowląt powinna być wykonana z naturalnych materiałów np. bawełny. Ważne też by była praktyczna w użyciu - łatwa do prania i prasowania w warunkach domowych.

Pościel dla niemowląt zazwyczaj oferowana jest w kompletach: poduszka plus kołderka. Rodzice mogą wybierać wśród pościeli antyalergicznych, letnich, zimowych, a także uniwersalnych, które można używać i ciepłą i zimną porą roku. W komplecie często jest też ochraniacz do łóżeczka, który w późniejszym czasie zabezpieczy główkę dziecka przed uderzeniem w twarde szczebelki oraz fantazyjny baldachim.

Dwuczęściowa pościel z kolekcji Scrapbook Girl Śpiworek zimowy Millie & Boris Becik Dinek Amy

Część rodziców decyduje się układać do snu noworodka w rożkach lub śpiworkach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Mamy wówczas pewność, że maluch się nie odkryje, jest mu ciepło i przytulnie. Rożki i śpiworki dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i wykończeniach. Dodatkowo można kupić tzw. rożki miękkie lub z wkładką np. kokosową. Powinny być one wykonane z dobrej jakości materiału, ciepłe i miłe w dotyku.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej
Materac a sen noworodka

Kącik dla noworodka

Na zdrowy i spokojny sen noworodka ogromny wpływ ma właściwie dobrany materac. Zależy od niego także wygoda i zdrowie kręgosłupa naszego dziecka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Domki dla lalek - idealny prezent gwiazdkowy

Rozwój i edukacja

Nie ma prezentów idealnych, ale są bliskie ideału. Za taki można uznać różne ... Czytaj dalej
W jaki sposób należy leczyć biegunkę u dziecka?

Zdrowie i odżywianie

Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Tasectan¹ wśród mam ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie