Poradnik - Niemowlak - Kącik dla noworodka

Wybieramy pościel dla niemowląt

Kącik dla noworodka

Pościel dla niemowląt powinna być wykonana z naturalnych materiałów np. bawełny. Ważne też by była praktyczna w użyciu - łatwa do prania i prasowania w warunkach domowych.

Pościel dla niemowląt zazwyczaj oferowana jest w kompletach: poduszka plus kołderka. Rodzice mogą wybierać wśród pościeli antyalergicznych, letnich, zimowych, a także uniwersalnych, które można używać i ciepłą i zimną porą roku. W komplecie często jest też ochraniacz do łóżeczka, który w późniejszym czasie zabezpieczy główkę dziecka przed uderzeniem w twarde szczebelki oraz fantazyjny baldachim.

Dwuczęściowa pościel z kolekcji Scrapbook Girl Śpiworek zimowy Millie & Boris Becik Dinek Amy

Część rodziców decyduje się układać do snu noworodka w rożkach lub śpiworkach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Mamy wówczas pewność, że maluch się nie odkryje, jest mu ciepło i przytulnie. Rożki i śpiworki dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i wykończeniach. Dodatkowo można kupić tzw. rożki miękkie lub z wkładką np. kokosową. Powinny być one wykonane z dobrej jakości materiału, ciepłe i miłe w dotyku.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Jaki wybrać materac do łóżka dziecka?

Kącik dla noworodka

Zastanawiając się nad tym, jaki materac dla dziecka jest najbardziej odpowiedni, należy uwzględnić dwie kwestie: odpowiednie podparcie rosnącego kręgosłupa dziecka oraz równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca. Zyskujące popularność wśród rodziców materace kokosowe są za twarde dla małych dzieci, zaś te wypełnione naturalnymi surowcami (np. gryką lub trawą morską) mogą uczulać poprzez rozwój pleśni i wilgoci rozwijającej się wewnątrz produktu. Jaki materac do spania wybrać dla dziecka, aby służył przez wiele lat? 

Czytaj dalej
Urządzamy pokój dla noworodka. Rozsądne zakupy

Kącik dla noworodka

Urządzanie pokoiku dla noworodka to jeden z etapów przygotowywania na pojawienie się nowego członka rodziny. Zanim jednak wydamy na to całe oszczędności, zastanówmy się, co naprawdę jest konieczne, z jakimi zakupami możemy poczekać, a z których - całkiem zrezygnować.

Czytaj dalej
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Kącik dla noworodka

Dziecięcy sen jest szczególnie ważny, a źle dobrany materac oznaczać może w najlepszym razie nieprzespaną noc, w najgorszym - problemy z kręgosłupem. Zadbajmy o spokojny i zdrowy sen naszych maluchów!

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Tokofobia czyli lęk przed porodem. Jak sobie z nim radzić?

Zdrowie przyszłej mamy

- radzi położna Marzena Langner - Pawliczek, Ambasadorka kampanii i konkursu ... Czytaj dalej
Dziecięce boho na poddaszu

Pokój przedszkolaka

Pokój dziecięcy bez słodkiego, landrynkowego różu i motywów zaczerpniętych ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie