Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Nie przeocz - Pan Koncert

Laboratorium szalonych naukowców, czyli naukowe show dla dzieci 8-12 lat

Pan Koncert

Naukowe show "Laboratorium szalonych naukowców" to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Laboratorium szalonych naukowców - naukowe show dla dzieci 8-12 latPodróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca!

Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to - choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów - nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.

Szalona Piana

Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

Ciepły śnieg

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).

Ciekły azot

Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

Ciekły azot. Laboratorium szalonych naukowców

Cewki Tesli

Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny).

Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy.

Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!) Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

Laboratorium szalonych naukowców, plakat

Terminy i miejsca spektakli Laboratorium Szalonych Naukowców

03.11.2016 10:00, 18:30 Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
04.11.2016 8:00, 11:00 Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
05.11.2016 13:00, 16:00 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
07.11.2016 09:00, 11:30, 18:30 Warszawa, Teatr Palladium
10.11.2016 10:00, 18:30 Łódź, Teatr Muzyczny

Bilety dla osób indywidualnych: Eventim.PL, Biletyna.PL, PanKoncert.pl

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).

Laboratorium Szalonych Naukowców - szczypta historii:

"Laboratorium Szalonych Naukowców" stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W tym roku to niezwykłe widowisko po raz pierwszy dotrze do Polski! To naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser.

Scenariusz oparto na humorze, demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli przedstawione w tak zachwycający sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.pankoncert.pl oraz www.facebook.com/shownaukowcow

            

Zobacz też:

Firmy