Nie przeocz - Alilo

Magiczny króliczek Alilo. Zabawka na dłużej: od kołyski po ławkę pierwszaka

Alilo

Dziecko rozwija się tak szybko, że jako rodzice stajemy przed coraz to nowymi wyzwaniami. Najpierw chcemy zapewnić Maluchowi spokojny i zdrowy sen. Potem, wspólnie poznajemy świat, głosy zwierząt, kolory, słuchamy bajek i kołysanek.

mama, dziecko i króliczek Alilo maluszek śpi w łóżeczku z króliczkiem Alilo

I zanim się obejrzymy - już mamy małego Przedszkolaka: śpiewaka, gitarzystę, baletnicę albo tancerkę. Jednak bardzo często jest tak, że Maluch wyrasta z zabawek szybciej niż z ubranek.

Magiczny króliczek Alilo powstał, aby wspierać dziecko w rozwoju od pierwszych tygodni życia, aż po ławkę pierwszaka. To wyjątkowa zabawka edukacyjna, która dzięki funkcjom odtwarzacza mp3, dyktafonu i lampki nocnej może stać się małym pomocnikiem zarówno rodzica, jak i nauczyciela. I niezastąpionym przyjacielem Malucha - najpierw w kołysce, a potem w domu, przedszkolu i szkole.

Króliczek Alilo. Rozwój poprzez zmysły

Króliczek Alilo bawi i rozwija wyobraźnię, stymulując wzrok, słuch i dotyk dziecka. Maluch może zasypiać przy kojącym, białym szumie, odkrywać kolory, słuchać kołysanek i bajek. Wspólnie, można bawić się w nagrywanie głosów albo po prostu zabrać Alilo na spacer! Króliczek ma zaokrąglone krawędzie, miękkie uszka i przyjemne kolory co sprawia, że zawsze przyciąga wzrok dzieci i jest chętnie noszony, a nawet przytulany.

Dzięki funkcji odtwarzacza i dyktafonu, Alilo to także świetne wsparcie w nauce. Najpierw z Rodzicem, gdy wspólnie poznajemy kolory i głosy zwierzaków. Potem - samodzielnie i z Nauczycielem - kiedy dziecko uczy się wierszy, tańca, piosenek albo szlifuje talent językowy.

króliczek Alilo na spacerze z rodziną króliczek Alilo przy ognisku Króliczek Alilo Rodzina

Czytanie ćwiczy wyobraźnię

Czytanie dzieciom wpływa na ich rozwój emocjonalny, społeczny, a także stymuluje rozwój mowy, ćwiczy pamięć i pobudza wyobraźnię. Przeczytane przez mamę lub tatę opowiadanie można nagrać na króliczka, aby później odsłuchać go w dowolnym momencie. W ten sposób rodzic ma niepowtarzalną możliwość stworzenia osobistych audiobooków dla swoich dzieci.

Z językami obcymi na tak!

Od teraz, nauka języka obcego może być zawsze przyjemnością. Do Alilo można wgrać dowolne treści edukacyjne w języku obcym, a króliczek z pewnością zachęci dzieci do wysłuchania, zaśpiewania i powtarzania tego, co usłyszą z głośnika. "Na świecących uszkach ćwiczymy z dziećmi znajomość kolorów w języku angielskim, a nagrywając swój głos i odsłuchując go szlifujemy swoją wymowę." - mówi Monika Niedźwiedzka (nauczyciel angielskiego w przedszkolu).

dzieciaki bawią się króliczkiem Alilo na dywanie w pokoju dziewczynka się bawi króliczkiem Alilo króliczek Alilo na biurku ucznia

Zabawa z króliczkiem Alilo w domu, przedszkolu i szkole

Z króliczkami Alilo zabawy nigdy dosyć! Wspólne tańce i śpiewanie mogą być wielką frajdą dla każdego. "Króliczki śpiewają ukochane piosenki, opowiadają bajki, kołyszą do snu podczas leżakowania, nagrywają popisy aktorskie i recytatorskie przedszkolaków, towarzyszą w zabawach w ciepło-zimno czy w chowanego, pomagają nieśmiałym dzieciom poczuć się bezpieczniej w przedszkolnej społeczności" - chwali Alilo Anna Wilczyńska (nauczyciel w przedszkolu).

Monika Kluza - nauczyciel, instruktor ogólnopolskich warsztatów doskonalących dla nauczycieli www.maratonartystyczny.pl, autorka bajek i piosenek dla dzieci, wokalistka zespołu Tęczowa Muzyka, członek Polskiego Towarzystwa im. Carla Orffa przy Akademii Muzycznej w Warszawie, fot. Michał Drako Bachulski
króliczek Alilo i maluch słucha muzykę

Z muzyką za pan brat

Kształcenie muzyczne uczy wrażliwości, dlatego bardzo ważna jest jakość dźwięku urządzenia, na którym odtwarzane są utwory. Znakomity głośnik Alilo sprawia, że cokolwiek odtwarzasz, dźwięk jest zawsze głośny i czysty. Jak mówi mama i nauczyciel, Monika Kluza:

"Króliczek posiada własny akumulator, co pozwala na taniec i ćwiczenia muzyczne na świeżym powietrzu. Zawiera wspaniałą bazę piosenek i bajek. Ogromną zaletą jest możliwość samodzielnego wzbogacania biblioteczki edukacyjnej o nowe utwory, bajki, słówka do nauki języków obcych. Wszystkie dzieci zakochują się w Alilo od pierwszego wejrzenia i chętnie biorą udział w zabawach organizowanych przy pomocy tej niezwykłej zabawki. Jako mama jestem szczęśliwą posiadaczką kilku króliczków. Są one w naszym domu towarzyszem zabaw, dłuższych i bliższych podróży oraz przyjacielem dziecięcych snów."

Zdrowy sen

Czasami wydaje się, że pokłady energii malucha nigdy się nie wyczerpują. Mały organizm potrzebuje jednak czasu na odpoczynek. W dzień i w nocy kołysanki czy klasyczne melodie pomogą wyciszyć się dziecku. Uszka króliczka dodadzą swym blaskiem otuchy przy zasypianiu, a fabrycznie wgrany biały szum bez problemu ukoi maleństwo, zapewniając mu spokojny sen.

króliczek Alilo świeci podczas snu króliczek Alilo w samochodzie, dziecko śpi

Alilo jest wytrzymały i poręczny, zmieści się do każdej torebki, wbudowana bateria pozwoli na wielogodzinną pracę, wysokiej jakości głośnik umożliwi zabawę z większą grupą dzieci, a kolorowy i świecący króliczek zachęci milusińskich do aktywnej zabawy i nauki. Polecamy wszystkim rodzicom i nauczycielom!

Dowiedz się więcej na www.alilo.pl

fot. Mietek Małek

            

Zobacz też:

Firmy