Nie przeocz - Toyz by Caretero

Aktywna wiosna z dzieckiem? Wybierz rowerek biegowy

Toyz by Caretero

Od kilku lat prawdziwą furorę robią rowerki biegowe. Nic w tym dziwnego. Skutecznie przekonują już kilkuletnie dziecko, że ruch na świeżym powietrzu to frajda.

Z rodzica ściągają konieczność noszenia malucha na rękach czy pchania wózka. A dzięki zdobytym doświadczeniom dziecko szybciej przesiądzie się na zwykły rower.

Brak pedałów w rowerku biegowym to zaleta. Łapanie równowagi

Brak pedałów to podstawo zaleta. Dziecko skupia się wyłącznie na łapaniu równowagi, fot. www.toyz.pl

Sam rowerek biegowy od klasycznego różni się kilkoma elementami. Po pierwsze nie ma pedałów. Początkowo dziecko porusza się na nim po prostu chodząc. Z czasem coraz częściej zaczyna odpychać się od podłoża i jechać nie dotykając go nóżkami. Na tym etapie dziecko uczy się utrzymywać równowagę. Po drugie ich kierownica ma zwykle ograniczone pole skrętu. Zapobiega to zbyt gwałtownym manewrom. Część producentów wprowadza ponad to dodatkowe udogodnienia. Należą do nich między innymi ręczny hamulec, pompowane koła (dzięki, którym jazda po nierównym terenie jest wygodniejsza), dzwonek itp.

Zanim wyruszamy na pierwszą wyprawę warto dokładnie sprawdzić rowerek i zadbać o bezpieczeństwo, fot. www.toyz.pl

Wybierając rowerek biegowy trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost naszego rowerzysty. Wystarczy zmierzyć wysokość od ziemi do kroku dziecka stojącego w lekkim rozkroku. Ustalimy w ten sposób wysokość na jakiej powinno znaleźć się siodełko rowerka biegowego.

Rowerek biegowy drewniany czy metalowy?
Rowerek drewniany czy metalowy? Oto jest pytanie, fot. www.toyz.pl

Rowerki biegowe podzielone są ze względu na materiał ramy na drewniane i metalowe. Każdy wybór ma "plusy dodatnie" i "plusy ujemne";) Rowerki metalowe są nieco cięższe ale za to nie do zdarcia. Zwykle oferują też większe możliwości regulacji siodełka i kierownicy. Modele drewniane wyróżnia z kolei bardziej zróżnicowana stylistyka i niższa waga. Ta ostatnia ma znaczenie również dla rodzica, który będzie musiał od czasu do czasu rowerek transportować.

Niezależnie od tego jaki model wybierzecie pamiętajcie żeby wykorzystać każdą okazję do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki temu dziecko będzie odporniejsze, zdrowsze i weselsze.

            

Zobacz też:

Firmy