Nie przeocz - Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych - doskonałe miejsce na weekendową wycieczkę

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Wspaniałe okazy bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, trzody chlewnej, owiec, kóz, drobiu. Strusie, króliki, szynszyle, nutrie, pszczoły, ryby słodkowodne, osły, żółwie błotne, żubronie, alpaki, zebu i kuce - to okazy zwierząt, które będzie można zobaczyć podczas Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

XXVII edycja Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w dniach 15-17 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2015

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych gromadząca w jednym miejscu i czasie przeróżne gatunki zwierząt, to prawdziwa gratka dla szerokiej publiczności, szczególnie rodzin z dziećmi.

Najmłodsi uczestnicy Wystawy z bliska będą mogą przyjrzeć się hodowli zwierząt, dzięki specjalnie zaaranżowanej zagrodzie ze zwierzętami gospodarskimi. Wśród licznych atrakcji dla najmłodszych znajdą się również pokazy maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli, ocena zwierząt hodowlanych oraz liczne warsztaty.

Najmłodsi zwiedzający będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych oraz interaktywnych pokazach. Współorganizatorem spotkań dla dzieci są m.in. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, które zainicjuje pokazy wyrobu masła, świec z naturalnego wosku pszczelego, tłuczenia i mielenia ziarna w stępach oraz na żarnach.

Dzieci będą mogły również wziąć udział pokazach wyrobu naczyń glinianych, warsztatach garncarskich, prezentacji wyrobów kwiatów papierowych oraz ozdób ze słomy, a także pobawić się na placu zabaw wyposażonym w drewniane modele zabawek i kopie maszyn rolniczych.

Dziecięcą kreatywność pobudzi również Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który poprowadzi bardzo oryginalne zajęcia w ramach "Zwierzęcej Zagrody Odkrywców". Ich uczestnicy samodzielnie będą malować i wyklejać profile zwierząt w przydomowych zagrodach.

Na najmłodszych czekają również dodatkowe zabawy jak: malowanie twarzy, quizy, zagadki i konkursy z nagrodami. O moc atrakcji dla maluchów zadbają też Ogród Zoologiczny w Poznaniu i Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS. Gratką dla odwiedzających będzie też odrestaurowany ciągnik - Lanz Bulldog 45, który zaprezentuje Klub "Traktor i Maszyna".

Wstęp bezpłatny!

Więcej informacji na www.kwzh.pl

            

Zobacz też:

Firmy