Nie przeocz - Klub Bezpiecznego Puchatka

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie 2014

Klub Bezpiecznego Puchatka

Od 24 do 28 listopada, już po raz trzeci, odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. To pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Czemu służy Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie

Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkołach podstawowych, które przystąpiły do "Klubu Bezpiecznego Puchatka".

Najmłodsi uczniowie i nauczyciele w całej Polsce już od kilku tygodni aktywnie przygotowywali się do udziału w Teście. Dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane, merytoryczne materiały edukacyjne "Klubu Bezpiecznego Puchatka". Prowadzone w ramach akcji zajęcia są bardzo wysoko ocenione zarówno przez pedagogów, podkreślających wysoki poziom merytoryczny, jak i dzieci, które chętnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział w proponowanych zajęciach.

W ramach Testu, pierwszoklasiści odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwa w Internecie, udostępnionych online na stronie internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z pierwszoklasistami mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy między 24 a 28 listopada odwiedzić stronę internetową "Klubu Bezpiecznego Puchatka" i wypełnić krótki formularz.

Inicjatywę Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie wspiera Policja

Policja zwraca uwagę na ogromne znaczenie inicjatyw takich jak "Klub Bezpiecznego Puchatka" oraz Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, które niewątpliwie w przyszłości mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Tylko w zeszłym roku, doszło w Polsce do prawie 3500 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14. roku życia.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie 2014

W tym roku pierwszoklasiści zmierzą się między innymi z pytaniami dotyczącymi znajomości:

  • numerów alarmowych,
  • zasad bezpiecznego korzystania z Internetu
  • unikania zagrożeń, z którymi mogą spotkać się podczas drogi do szkoły, w szkole i w domu.

Do rozwiązywania Testu organizatorzy zachęcają wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem.

Po zakończeniu testu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także sprawdzić, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie realizowany jest w ramach VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka", organizowanego przez firmę Maspex - producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce. Tylko w tym roku, do "Klubu Bezpiecznego Puchatka" dołączyło 300 000 pierwszoklasistów z 8000 szkół podstawowych w całej Polsce.

            

Zobacz też:

Firmy