Nie przeocz - Międzynarodowe Targi Gdańskie

Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Międzynarodowe Targi Gdańskie

Targi Gra i Zabawa wraz z Festiwalem Gramy, Czytamy i Dzieciosfera to weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki dla każdego. To również jedyna w swoim rodzaju okazja do zakupu prezentów świątecznych.

Targi Gra i Zabawa w Gdańsku, 15-16 listopada

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają 15-16 listopada, w godzinach 10.00-18.00, do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo w Gdańsku na 3. Targi Gra i Zabawa, dziewiątą edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - Festiwal Gramy oraz pierwszą edycją Festiwalu Czytamy.

Targi Gra i Zabawa

Kiedy: 15-16 listopada

Gdzie: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, Gdańsk

Wejściówki na Targi Gra i Zabawa

Zostali nam tylko 3 podwójne wejściówki na targi.

Jeśli jesteś zainteresowany ich posiadaniem, napisz do nas: redakcja@zakupydladziecka.pl

Informacja dotycząca dostępnych wejściówek będzie aktualizowana.

To wspólne przedsięwzięcie jest dorocznym pomorskim świętem miłośników gier w każdym wieku, integrującym w jednym miejscu i czasie różne projekty z zakresu rozrywki i hobby. Zeszłoroczna edycja wydarzenia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem 6,5-tysięcznej publiczności, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń. W tegorocznej wypożyczalni znajdziemy ponad 700 tytułów, w tym nowości wydawnictw polskich i światowych.

Targi Gra i Zabawa. Program

sobota niedziela
targi gra i zabawa 2014 program targi gra i zabawa program

Na planszówkowiczów czekać będą gry imprezowe i familijne oraz strategiczne i ekonomiczne. Tegoroczny Games Room, czyli popularna Gralnia, zajmie największą w historii Festiwalu powierzchnię. Rekordowa będzie także liczba tzw. żółtych koszulek - wolontariuszy tłumaczących zasady gier i udzielających praktycznych porad.

Festiwal Gramy w ramach Targów Gra i Zabawa w GdańskuFestiwal Gramy

Festiwal Gramy to także dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych prowadzone przez specjalistów z branży gier i znanych projektantów nowoczesnych tytułów. Na Festiwalu będzie możliwość poznania i porozmawiania z przedstawicielami polskich wydawnictw oraz samymi projektantami swoich ulubionych gier planszowych.

W programie wydarzenia także finał plebiscytu Gra Roku, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i nagrodzeni wydawcy najlepszych tytułów 2014 roku, a także Finał Mistrzostw Polski w grze "7 Cudów Świata" z pulą nagród w wysokości 2000 zł.

Imprezie towarzyszyć będzie szereg wydarzeń specjalnych:

 • bogaty 30-godzinny program edukacyjno-rozrywkowy,
 • rozgrywki,
 • turnieje i mini-turnieje gier
 • konkursy z nagrodami dla publiczności.

Z myślą o publiczności festiwalowo-targowej wiele atrakcji przygotowują partnerzy główni imprezy - firma Trefl oraz Centrum Gier Rebel.

Festiwal Czytamy w ramach Targów Gra i Zabawa w GdańskuFestiwal Czytamy

Tegoroczną nowością będzie poszerzenie formuły wydarzenia o Festiwal Czytamy, podczas którego będzie można zakupić dobrą książkę, głównie z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jednym z punktów programowych Festiwalu będzie event Sztuka Czytania, corocznie organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Poza tym w ramach wydarzenia odbędą się także:

 • liczne spotkania autorskie,
 • warsztaty literackie,
 • prezentacje instytucji kultury, których oferta skierowana jest do młodszego odbiorcy i jego rodzica.
      

Zobacz też:

Firmy