Nie przeocz - Kongres Mediatorów Rodzinnych

Kongres mediatorów rodzinnych 2014

Kongres Mediatorów Rodzinnych

Mediacje rodzinne są potrzebne, kiedy zawodzą samodzielne próby rozwiązania konfliktu między dwojgiem rodziców albo między rodzicami a szkołą. W dniach 3-6 lipca w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych. Wydarzenie objął patronatem Rzecznik Praw Obywatelskich profesor Irena Lipowicz.

Umiejętność rozwiązywania sporów, doradzania w trudnych sytuacjach konfliktowych - tym właśnie zajmują się specjaliści od mediacji rodzinnych. Potrafią bezstronnie spojrzeć na konflikt, złagodzić emocje i doprowadzić do porozumienia.

Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych to okazja, żeby poznać tajemnice warsztatu mediacji rodzinnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2014 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka przy ul. Urbanistów 3.

Dla kogo są mediacje rodzinne?

Ideą przewodnią Kongresu jest popularyzacja mediacji na rzecz pokojowego rozwiązywania sporów w rodzinie, szkole oraz w środowisku rówieśniczym. Mediacje rodzinne pomagają szybko i efektywnie, a przede wszystkim bezstresowo osiągnąć porozumienie pomiędzy stronami konfliktu.

Rozmowy przeprowadzone w trakcie mediacji rodzinnych są poufne i nieformalne. Ugodę zawartą przed mediatorem zatwierdza sąd. Zamiast wielu rozpraw sądowych czasem wystarczą wcześniejsze mediacje rodzinne - co znacznie oszczędza czas, ale także i koszty. Do mediatora można zgłosić się samemu.

Uczestnicy Kongresu

Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych skierowany jest do osób i instytucji zajmujących się mediacją rodzinną, edukacją oraz wychowaniem dzieci i młodzieży oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej ideę mediacji rodzinnych.

Na Kongresie oprócz wystąpień i debaty odbędą się również panele o mediacjach oświatowych i rówieśniczych, warsztat dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców, a także happeningi i symulacje mediacji.

Organizatorzy Kongresu to Stowarzyszenie „Mosty Porozumienia”, Stowarzyszenie Mediatorów Polskich – Forum Mediatorów Rodzinnych oraz pozostałe organizacje zrzeszone w sieci Europejskiej Akademii Negocjacji i Mediacji wraz z Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie.

Program oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.emediator.org.

            

Zobacz też:

Firmy