Nie przeocz - Pomocrodzicom.pl

Bezpłatne wykłady psychologiczne dla rodziców małych dzieci

Pomocrodzicom.pl

Na wykładach psychologicznych dla rodziców małych dzieci można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Cykl bezpłatnych wykładów odbędzie się w maju i czerwcu w Warszawie. Należy tylko sprawdzić terminy i zapisać się!

Wykłady psychologiczne dla rodziców małych dzieci poprowadzą specjaliści - psychologowie, terapeuci i pedagodzy stowarzyszenia "Rezerwat Kultury", na co dzień pracujący z rodzicami i dziećmi.

Spotkania odbywają się w Przedszkolu nr 47 "MALI ARTYŚCI" (ul. Krochmalna 1) oraz Przedszkolu nr 118 (ul. Nowolipie 31a).

Wykłady psychologiczne dla rodziców małych dzieci

Wykłady mają charakter spotkań otwartych. Może na nie przyjść każdy rodzic małego dziecka (1-5 lat), po zgłoszeniu swojego uczestnictwa.

Dodatkowo, przed albo po wykładzie istnieje możliwość indywidualnego spotkania z psychologiem.

Terminy i tematy wykładów:

Wykłady psychologiczne dla rodziców małych dzieci - MAJ 2014

14 maja, godz. 17.00-18.30
"Dlaczego dzieci się buntują?"
ul. Nowolipie 31A

Na spotkaniu zastanowimy się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami małych dzieci doświadczających złości, frustracji, jak postępować w przypadku, kiedy dziecko jest agresywne i co robić, aby samemu nie stosować przemocy wobec dzieci.

28 maja, godz. 17.00-18.30
"Wspieranie dziecka w samodzielności"
ul. Krochmalna 1

Każdy rodzic pragnie wychować swoje dziecko na osobę ciekawą świata, otwartą na nowe doświadczenia, odważną i samodzielną. Na wykładzie zastanowimy się co może zrobić rodzic, aby wychowując dziecko stymulował jego samodzielność i ciekawość. Zastanowimy się także, jak stawiać granice dziecku, aby nie ograniczać jego rozwoju.

Wykłady psychologiczne dla rodziców małych dzieci - CZERWIEC 2014

04 czerwca, godz. 17.00-18.30
"Jak reagować na trudne uczucia dziecka?"
ul. Nowolipie 31A

Okres przedszkolny to czas intensywnego rozwoju dzieci. W tym czasie różne dziecięce zachowania wydają się rodzicom niezrozumiałe i trudne. Na wykładzie postaramy się odpowiedzieć, które zachowania są normalne, a które wykraczają poza rozwojowe standardy. Podpowiemy, jak reagować na trudne zachowania dziecka, aby wspierać je w rozwoju.

11 czerwca, godz. 17.00-18.30
"Jak wspierać dziecko w adaptacji do żłobka, przedszkola?"
ul. Krochmalna 1

Pójście dziecka do przedszkola lub żłobka, to poważne przeżycie. Problemy z rozstaniem, wychodzeniem z domu, awantury po powrocie do domu - to zmartwienie wielu rodziców. Czasem potrzeba wielu miesięcy, aby dziecko przeszło trudny okres adaptacji. Zastanowimy się wspólnie jak rodzic może wspierać dziecko w tym trudnym okresie.

Zapisy na wykłady psychologiczne dla rodziców małych dzieci

Na wykłady można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy
mailowo info@pomocrodzicom.pl
lub telefonicznie pod numerem: 501 606 698

            

Zobacz też:

Firmy