Nie przeocz - Benjamin Moore

Program "Szybkie Metamorfozy" - spełnienie dziecięcych marzeń

Benjamin Moore

Dziecięce marzenia mogą się spełnić! Dwóch braci, Maciej i Mateusz, marzyło o kolorowym pokoju, ozdobionym motywami z ulubionych bajek. Rodzice postanowili je spełnić, powierzając jego zaprojektowanie ekipie programu "Szybkie Metamorfozy".

Chłopcy nie mieli żadnego problemu z określeniem przed kamerą swoich oczekiwań:

Mateusz (młodszy): Chcę mieć pokój z Monster Truck.

Maciej (starszy): Chciałbym mieć taką dużą bardzo fototapetę, chciałbym żeby było dużo przestrzeni, ale nie żeby podłoga dawała tę przestrzeń, ale żeby jej naprawdę było dużo. Chciałbym mieć podłogę w kolorze drewnianym, biurko, krzesełka. Będziemy się bardzo cieszyć, jak już będzie skończony.

Magdalena Borowiak-Wróblewska, architekt wnętrz, autorka i prowadząca program "Szybkie Metamorfozy", nie tylko musiała z niedużego, podłużnego pokoju "wyczarować" przestronne wnętrze, ale też uwzględnić w nim pasje obydwu młodzieńców oraz miejsce do nauki.

Drewniane sosnowe meble, w podobnym kolorze podłoga i błękitne ściany niezbyt dobrze wyglądały w wąskim, nieforemnym pokoju dziecięcym. Zwyczajnie go zmniejszały. Dlatego w jego metamorfozie kolorem przewodnim stał się biały i jasny, ciepły odcień szarości. To pozwoliło nam zaszaleć z bardzo kolorowymi dodatkami, wybranymi przez chłopców. - zaznacza Magdalena Borowiak - Wróblewska.

Oto, jak zmieniał się pokój Maćka i Mateusza... 

Z uwagi na to, że pokój użytkować będzie dwóch bardzo energicznych braci, ściany pomalowane zostały niezwykle odporną na szorowanie farbą ceramiczną nowej generacji Regal Select 548 marki Benjamin Moore. Użyta w farbie innowacyjna technologia sprawia, że w znacznie mniejszym stopniu zabrudzenia wnikają w pomalowaną nią powierzchnię.

Zabiegiem, który sprawił, że pokój Maćka i Mateusza wydaje się wyższy, było pomalowanie podłogi na ten sam kolor, co ściany. Dzięki czemu jeszcze ładniej prezentują się w nim kolorowe akcenty.

Niespodzianką przygotowaną dla chłopców przez ekipę programu "Szybkie Metamorfozy" były tablicowe drzwi, które będą oni mogli wykorzystywać zarówno do nauki, jak i twórczych działań. Zostały wykonane przy użyciu czarnej farby tablicowej Chalkboard Paint 307 marki Benjamin Moore. A nad biurkiem do nauki stworzono magnetyczną powierzchnię umożliwiającą przypinanie notatek czy rysunków.

Magdalenie Borowiak-Wróblewskiej udało się też wygospodarować miejsce na gimnastyczną drabinę, tak by bracia mieli gdzie spożytkować swoją energię w deszczowe i mroźne dni.

Zapraszamy do obejrzenia metamorfozy pokoju Maćka i Mateusza z udziałem marki Benjamin Moore:

            

Zobacz też:

Firmy