Nie przeocz - Zabawkowicz

Wyniki Konkursu Zabawka Roku 2013

Zabawkowicz

24 listopada 2013 w  hotelu Sobienie Królewskie eksperci, przedstawiciele mediów i gwiazdy oraz ich dzieci wybrali najciekawsze zabawki roku 2013. Celem konkursu "Zabawka Roku 2013" było również pokazanie rodzicom, jak ważna jest zabawa z dzieckiem, jak czas poświęcony dzieciom wpływa na ich rozwój i jakie zabawki najlepiej sprawdzą się na określonych etapach rozwoju.

Formuła konkursu "Zabawka Roku 2013" była niestandardowa. Eksperci, przedstawiciele mediów, w tym Dorota Kobierzewska, redaktor naczelna magazynu „Dziecko Najlepsza Inwestycja” oraz gwiazdy: Magdalena Kordaszewska, Reni Jusis, Kasia Cichopek, Małgorzata Ohme, Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta, Karolina Malinowska, Marek Jankowski i inni wraz z dziećmi spotkali się pod koniec roku w ogromnej sali zabaw, aby przetestować setki zabawek.

31 producentów i dystrybutorów zgłosiło swoje najciekawsze zabawki, których łącznie było: 75 (produkty i serie produktów). Hotel Sobienie Królewskie specjalnie na tę okazję udostępnił swoje najpiękniejsze miejsca, aby umilić pracę jury. Po wstępnej selekcji szefowej portalu zabawkowicz.pl Magdaleny Kordaszewskiej do działania przystąpili specjaliści, gwiazdy oraz najmłodsi.

Zabawka Roku 2013 - testy przez zabawę

Zabawki przeszły najpierw szczegółowe testy dorosłych i dzieci. Najmłodsi spędzili cały dzień niestrudzenie i bezlitośnie testując każdą zabawkę a dorośli oceniali zabawki m.in pod kątem ich bezpieczeństwa, wykonania, estetyki.

Po wielogodzinnej zabawie i długich debatach jury wybrało te zabawki, które umilają czas spędzony z pociechami jednocześnie rozwijając ich talenty. Jury złożone z gwiazd-rodziców, mediów specjalizujących się w tematyce dziecięcej oraz specjalistów w dziedzinie rodzicielstwa wybrało wraz ze swoimi pociechami te najciekawsze w następujących kategoriach:

 • Zabawka Premium 3
 • Zabawka Ekologiczna
 • Zabawka Innowacyjna
 • Zabawka Outdoorowa
 • Zabawka dla dzieci w wieku: 0+
 • Zabawka dla dzieci w wieku: 1+
 • Zabawka dla dzieci w wieku: 3+
 • Zabawka dla dzieci w wieku: 7+

Faworytów było wielu, w każdej kategorii wybrano po kilka zabawek (pełna lista i opisy nagrodzonych zabawek znajdują się na na stronie www.zabawkowicz.pl/zabawka-roku).

Jury i relaks po pracy

Zebrani w Hotelu Sobienie Królewskie goście po ciężkiej pracy jako jurorzy, mieli możliwość przetestowania wszystkich zasobów hotelu. Korzystali więc z nowoczesnego SPA, balijskich masaży i przepysznej kuchni. Jedynie mgła uniemożliwiła chętnym lot samolotem nad malowniczą okolicą. Niektórzy żałowali również, że po obradach jury było już zbyt ciemno, aby skorzystać z fantastycznego pola golfowego.

Zabawka Roku 2013 w Warszawie

To nie koniec atrakcji związanych z konkursem "Zabawka Roku 2013". 9 grudnia w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie odbyło się spotkanie medialne, podczas którego uroczyście przedstawiono najciekawsze zabawki roku 2013. Konferencja prasowa w Hotelu Radisson Blu miała za zadanie podsumować obrady i przedstawić wyniki.

- Naszym celem było zachęcenie opiekunów, aby poświęcali więcej czasu i uwagi zabawie z dziećmi, oraz poszukiwali mądrych kreatywnych zabawek - mówi Magdalena Kordaszewska - podpatrując najmłodszych i ich rodziców, widząc różnice między ich preferencjami oraz sugerując się wskazówkami specjalistów wybraliśmy te najciekawsze - dodaje.

Jedną z recept na szczęśliwe dzieciństwo jest wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Najlepiej spędza się te wspólne momenty w otoczeniu zabawek, które zainteresują dorosłych i jednocześnie spodobają się dzieciom a dodatkowo będą wpływać na ich rozwój. Dzięki tym mądrze wybranym i my dorośli możemy znów na chwilę wrócić myślami do magicznego świata dzieciństwa.

- Zabawki niekiedy traktowane są jako rzeczy zapewniające chwilę spokoju dla rodziców, w trakcie której dziecko "zajmie się sobą" - dodaje Magdalena Kordaszewska - Tak być nie powinno, dlatego postaramy się to zmienić. Zabawka to pretekst do rozmowy z dzieckiem, wspólnego spędzenia czasu, rozwijania zainteresowań, przekazywania wiedzy o sobie nawzajem i świecie. Kształtowanie wrażliwości dzieci, budowanie poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w życiu to zadanie rodziców. Konkurs "Zabawka Roku" ma na celu inspirowanie rodziców i odnalezienie przyjemności z wychowywania młodego pokolenia - dodaje.

Organizatorem konkursu "Zabawka Roku 2013" jest Stowarzyszenie "Radosny Start" prowadzące serwis www.zabawkowicz.pl.

Więcej informacji na stronie: www.zabawkaroku.pl.

      

Zobacz też:

Firmy