Nie przeocz - Kinoterapia

Warsztaty "Mój przyjaciel film"

Kinoterapia

Kolejna odsłona cyklicznych spotkań filmowych i warsztatów Mój Przyjaciel Film. W najbliższą sobotę 26 października, w Warszawie zostanie zaprezentowany film "Wyjątkowy ptak", reż. Mijke de Jong (2004, 79').

Spotkanie filmowe oraz warsztaty Mój przyjaciel Film - Warszawa

Kiedy: 26.10.2013 godz. 11:00

Gdzie: ul. Dobra 14/16

Po pokazie odbędzie się warsztat pracy z ciałem. W Warszawie zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 do siedziby Fundacji Generator (ul. Dobra 14/16).

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Mój Przyjaciel Film w 9 miastach Polski

Mój Przyjaciel Film odbywa się / odbędzie się również w: Augustowie, Elblągu, Gdyni, Gliwicach, Olsztynie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Terminy i miejsca replik znajdują się na stronie www.kinoterapia.pl.

Mój Przyjaciel Film to niepowtarzalna okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie, nagradzane na licznych festiwalach a główne role zagrały w nich dzieci.

Warsztaty psychoedukacyjne Mój Przyjaciel Film 

Dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat.

W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych Mój Przyjaciel Film mogą wziąć udział dzieci  w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne.

Warsztaty Mój Przyjaciel Film - Wyjątkowy Ptak
Zdjęcie z filmu "Wyjątkowy ptak"

Pokaz filmu "Wyjątkowy ptak"

Opis filmu: 13-letnia Merel to dziewczynka jak inne. No, może trochę bardziej grzeczna, obowiązkowa. Dziewczynka bardzo kocha swego brata Kaspera. Niestety, koledzy i koleżanki z klasy z jakiegoś powodu nie lubią Merel, dokuczają jej, nawet zastraszają. Sytuacja staje się coraz poważniejsza i dziewczynka musi poszukać pomocy.

Wybrane nagrody: Kryształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2005, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dziecięcych w Montrealu 2005, Nagroda Młodego Jury (Sprockets Toronto 2005), Stockholm Junior 2005, Poznan 2005, Munich 2005, Tel Aviv 2005, Oulu 2005 (special mention), Stuttgart 2005, London 2005, BUFF Malmö 2006

Warsztat pracy z ciałem

Podczas warsztatów Mój Przyjaciel Film dzieci doświadczą jakie odczucia budzą w nas poszczególne emocje, co dzieje się z naszym ciałem w trakcie intensywnych przeżyć. Wykorzystując techniki relaksacji dzieci nauczą się panować nad napięciem, które często nieświadomie utrzymują w ciele. Zostanie pokazane skuteczny sposób radzenia sobie ze stresem i z tremą.

Mój Przyjaciel Film - zapisy

Pokazy filmowe - bez zapisów.

Warsztaty - zapisy w Warszawie pod adresem mailowym: karolina@kinoterapia.pl.

Repliki wydarzenia Mój Przyjaciel Film odbywają w 9 miastach Polski, w różnych terminach. Szczegóły znajdą Państwo na stronach: www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.

Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Kino w Trampkach" przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            

Zobacz też:

Firmy