Nie przeocz - Befado

Konkurs "Wiki-Buciki" - prosta encyklopedia butów dla dzieci

Befado

Razem z polskim producentem butów dla dzieci firmą Befado, postanowiliśmy stworzyć prostą encyklopedię butów dla dzieci. W tym celu wymyśliliśmy konkurs z nagrodami - będą nimi oczywiście buty dla dzieci Befado.

Dlaczego? Co to? Po co? - odpowie encyklopedia butów dla dzieci

Statystycznie małe dziecko zadaje setki pytań dziennie. Na niektóre pytania nawet dorośli nie zawsze znają odpowiedzi. Tym razem to magazyn Dziecko Najlepsza Inwestycja postanowił wcielić się w rolę dziecka i zapytać świadomych rodziców, w jaki sposób tłumaczycie dzieciom, czym się różnią poszczególne rodzaje butów dla dzieci. Tłumaczyć będziemy na przykładzie butów polskiego producenta Befado.

W swojej ofercie Befado posiada m.in. następne rodzaje butów dla dzieci

 • trampki
 • półbuty
 • kalosze
 • sandały
 • czółenka
 • balerinki
 • klapki
 • trzewiki

Konkurs "Wiki-Buciki" - zrób swój wpis w encyklopedii butów dla dzieci

Codziennie na Fanpage'u Dziecko Najlepsza Inwestycja w specjalnej aplikacji konkursowej będą publikowane nazwy rodzajów butów dla dzieci.

Zadaniem uczestników jest wymyślenie definicji konkretnego rodzaju - tak, żeby była ona zrozumiała dla maluchów. Definicja powinna być autorska - każdą nadesłaną definicję będziemy sprawdzać za pomocą wyszukiwarki google.

Dodatkowo wraz z definicją należy wysyłać link/linki do strony befado.pl i sklep.befado.pl z przykładami tego typu butów dla dzieci.

Definicje 8 rodzajów butów dla dzieci,  które zostały wybrane przez jury.

 

Definicja balerinek, która została wybrana przez jurorów:

Synuś, balerinki są dla dziewczynki. To takie buciki mini "skarpetusie cieplusie" . Balerinki mogą być do tańczenia i do chodzenia. Mięciutkie i wygodne do spódniczki i do spodni.

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

 

Definicja półbutów:

Półbuty kochanie to takie przewrotne buciki, bo choć słowo "pół" w nazwie zawierają, to całą nóżkę zakrywają. Wiosną i jesienią je zakładamy i dzięki nim, gdy chłodniej na dworze, ciepło w nóżki mamy.

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

 

Definicja trampek:

Buty "trampki" tak się nazywają, bo wędrowcy je zakładają. "Tramp" to inaczej podróżnik, którego nogi niosą daleko, więc buciki musi mieć lekkie.Trampelówki-tak mawia Twój starszy brat, który nosi trampki od wielu już lat, są to buty sportowe, na piesze wędrówki zawsze gotowe.

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

 

Definicja kaloszy:

Dawno, dawno temu ludziom bardzo brudziły się buty, a do środka woda wlewała. Więc wymyślono specjalne nakładki na buty, które nazwano kalosze. Zakładano je na buty, gdy po kałużach chodzono, a potem ściągano i suche buty się miało. Teraz kalosze to specjalne gumowe buciki, dzięki którym nie moczą się skarpetki. Chociaż po kałużach skaczemy, suche stopy mamy. Można je nosić latem, wiosną i jesienią. Są lekkie i wygodne, a do tego modne.

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

 

Definicja klapek, która najbardziej spodobała się jury:

Klapki to buciki lekkie jak piórko. Pięty i paluszki z nich wystają, jedynie niewielki paseczek mają. Na tym pasku się trzymają, chociaż z nóg nam czasami spadają. Biegać w nich nie będziemy, ale za to gdy słoneczko na plaży świeci, noszą je wszystkie dzieci.

Ponieważ jednak autorem definicji jest osoba, której praca wygrała w kategorii "kalosze", nagrodę otrzymuje autor następującej definicji:

KLAP KLAP KLAP wesoło buciki wołają, gdy podczas chodzenia o stopkę twą uderzają. Paluszki chowają, stopkę odsłaniają i takie buciki KLAPECZKI się nazywają. Nosi je mama, tata i brat a wkoło rozbrzmiewa zabawne KLAP KLAP KLAP.

 

Definicja czółenek:

Synu wytłumaczę ci jak mężczyzna mężczyźnie, czółenka są to takie dziewczęce buty, które wyglądem przypominają czółno Winnetou. Podobnie jak ta łódka indiańska są płytkie i zaokrąglone z przodu. Bardzo łatwo do nich włożyć stopę - podobnie do tego z jaką łatwością nasz Wódz wskakiwał do swojej łodzi. Są lekkie i noszą nasze kobietki wszędzie gdzie tylko chcą. Suną jak czółna indiańskie po tafli jeziora.

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

 

Definicja sandałków:

Sandały - słowo pochodzenia jaskiniowego, wywodzi się od słowa "sunpiałas" oznaczającego sun (słońce), pia (piach) i łas (łaskotanie), czyli łaskotanie piaskiem w słoneczne dni. Buty wypromowane przez Flinstonów, swoją sławę zdobyły właśnie dzięki nim. Noszone na co dzień i od święta, idealne w letnie dni, dające stopom odddychac i nieraz dostarczające dodatkowych wrażeń, gdy np. wpadnie nam pod palce kamyczek albo drobny piasek. Dzięki swojej funkcjonalności noszone do dziś.

Ta praca konkursowa jest potwierdzeniem tego, że w naszym konkursie możesz wygrać, nawet jeśli wysyłasz odpowiedź w ostatniej chwili. Chcemy podkreślić, że wybór nie był łatwy i być może któraś z pozostałych definicji sandałków wygra nagrodę dodatkową!
Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

 

Definicja trzewików:

Pewnego dnia Wiki dostała trzewiki. Mama jej trzewiki zasznurowała i powiedziała:"będziesz się w nich chodzić uczyła bo w nich Twoja nóżka się nie wygina".
Starsza siostra Wiki też takie trzewiki mieć chciała. Wybrała cudne czerwone, wysoko sznurowane, bo do krakowskiego stroju pasowały i dzięki solidnej podeszwie głośno tupały.
Brat pomyślał: "jadę na zieloną szkołę i właśnie takie trzewiki z sobą zabiorę! W trzewikach mogę po kamykach skakać i na wysoką górę się wdrapać".
Babcia się roześmiała i tak do wnuków powiedziała: Trzewiki to czujni strażnicy strzegący zdrowia Waszych stóp. To także dzielni wojownicy odporni na nie jeden trud.
Babcia dobrze o tym wiedziała, bo sama też Trzewiki miała :)

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

Nagrody w konkursie "Wiki-Buciki"

Wybrani przez jury uczestnicy zostaną nagrodzeni parą butów dla dziecka firmy Befado. Raz nagrodzony uczestnik nie będzie mógł otrzymać ponownej nagrody, jednak przewidzieliśmy też dwie nagrody dodatkowe - dla autora najciekawszej definicji nadesłanej w trakcie całego konkursu, a druga - dla autora najprostszej i najbardziej zrozumiałej z punktu widzenia dziecka.

Najbardziej kreatywna definicja butów dla dzieci:

Mój mały szkrabie uwielbiasz piasek, budowanie babek, zamków i fos. Jak wiesz piaskowe wieże stawiamy, gdy jest ciepło i słonko świeci. Sandałki to właśnie buciki do piasku. Mają kilka paseczków, by trzymały się na stópce, a pomiędzy nimi jest właśnie miejsce na piasek. Gdy uniesiesz lub przekrzywisz stópkę piasek ucieka! I tworzy się wtedy burza piaskowa:)
Poza tym sand to w innym języku właśnie piasek:)

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

Najbardziej zrozumiała dla dziecka definicja:

Kochany synku, gdy odbieram Cię z przedszkola zawsze mijamy boisko, gdzie chłopcy grają w koszykówkę. Kilka razy pytałeś mnie, co oni mają na nogach, że tak wysoko skaczą - nawet wyżej niż Ty na kanapie w salonie. Otóż - są to TRAMPKI. Takie wygodne, sznurowane, płaskie buciki na gumowej podeszwie, wykonane z płóciennego materiału, sięgającego nawet za kostkę. Po co guma na podeszwie? Żeby się nie ślizgały jak małe pingwiny na tafli lodu!

Autor tej pracy konkursowej zostanie nagrodzony butami Befado!

      

Zobacz też:

Firmy