Nie przeocz - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Nowa matematyczna aplikacja mobilna WSiP

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

"Matematyka w działaniu. Tropiciele" to nowa aplikacja mobilna WSiP stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5–7 lat. Aplikacja edukacyjna WSiP rozwija umiejętność logicznego myślenia i uczy podstaw matematyki. Przygotowana została pod kątem tabletów działających w oparciu o iOS lub Androida i jest drugim tego rodzaju projektem WSiP.

Nowa aplikacja edukacyjna WSiP to 80 ćwiczeń ułatwiających poznanie prostych zasad matematyki, rozwijających umiejętność logicznego myślenia oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Dziecko poznaje liczby od 0 do 10 oraz podstawowe figury. Uczy się też dodawać, odejmować oraz rozpoznawać kolory.

Nagrodą za rozwiązanie każdych 5 zadań są instrumenty muzyczne i dźwięki, z których dzieci mogą układać własne melodie w "Pokoju muzycznym". Całość uzupełnia "Pokój zabaw", w którym dzieci bawią się figurami jak klockami, a także wirtualne "Liczydło".

Aplikacja edukacyjna WSiP nie korzysta z mechanizmów wciągania dzieci w grę poprzez automatyczne przechodzenie z jednego zadania w drugie. Dziecko zawsze może przerwać grę, odpocząć, wrócić do niej, kiedy będzie miało ochotę. Samo decyduje też, kiedy zakończyło rozwiązywanie zadania i czy chce już sprawdzić poprawność jego wykonania.

Aplikację edukacyjną WSiP wraz z 20 pierwszymi zadaniami można ściągnąć za darmo z App Store i Google Play, pozostałe zadania dostępne są do kupienia w aplikacji.

"Matematyka w działaniu" dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej ("Math in Action").

Można z niej korzystać na tabletach z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Autorami ćwiczeń są współtwórcy podręczników WSiP "Tropiciele" - najczęściej nagradzanego cyklu książek do edukacji wczesnoszkolnej, który jako jedyny z obecnie dostępnych, prowadzi dzieci kompleksowo przez cztery lata nauki, począwszy od zerówki aż do trzeciej klasy.

Oprawę graficzną i rozwiązania interaktywne stworzyło studio Kiooik (z japońskiego "edukacja"), specjalizujące się w projektach multimedialnych dla dzieci.

To już druga Aplikacja edukacyjna przygotowana przez WSiP. "Litery i Cyfry", które ukazały się w kwietniu i spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, przygotowują dzieci do nauki pisania.

Aplikacja edukacyjna dla dzieci WSiP
Printscreeny z aplikacji edukacyjnej dla dzieci "Matematyka w działaniu"

Szczegóły aplikacji edukacyjnej "Matematyka w działaniu. Tropiciele" ("Maths in action"):

 • 80 ćwiczeń matematycznych uporządkowanych w 4 działach
 • dodatki: "Pokój muzyczny", "Pokój zabaw" oraz "Liczydło"
 • bezpłatne 20 ćwiczeń i 4 instrumenty
 • kolejne 60 ćwiczeń i 12 instrumentów do kupienia w aplikacji w App Store (2,69 EUR, 2,99 USD) oraz Google Play (9,90 PLN)
 • dwie niezależne wersje językowe (polska i angielska)
 • przygotowana pod kątem dzieci w wieku od 5 do 7 lat na bazie cyklu podręczników WSiP do edukacji wczesnoszkolnej "Tropiciele. Edukacja wczesnoszkolna"
 • dostępne na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android od 30 września 2013

Linki do Aplikacji edukacyjnej WSiP

App Store Google Play
PL ENG PL ENG

Film o "Matematyce w działaniu"


Making of, czyli jak powstała "Matematyka w działaniu"

      

Zobacz też:

Firmy