Nie przeocz - Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie

Festiwal edukacji dla dzieci w Łazienkach Królewskich

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie

W dniach 13 - 29 września 2013 r. odbędzie się Festiwal Edukacji dla dzieci organizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza na Festiwal Edukacji skierowany do dzieci i ich rodzin. Na uczestników czekają niezwykłe zajęcia edukacyjne - warsztaty dźwiękowe, promenada muzyczna i konkursy z nagrodami.

Festiwal zainauguruje "Godzina przemian" - wyprawa muzyczna po ogrodzie Łazienek Królewskich, oparta na wątkach "Przemian" Owidiusza, przygotowana przez Beatę Chwedorzewską i Jerzego Kornowicza, zorganizowana we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich. "Godzina Przemian" ukaże wybrane miejsca Łazienek jako krainę ożywionych mitów, w której dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać starożytnych bogów, herosów i nimfy. Wydarzenie odbędzie się w piątek 13 września o godz. 19.00. Miejsce spotkania: brama do Łazienek przy Belwederze.

Jednym z wydarzeń na Festiwalu Edukacji będzie premiera edukacyjnej gry planszowej "Łazienki Królewskie" przygotowanej przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z wydawnictwem Egmont. Gra będzie dostępna w kasach muzeum oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Festiwal Edukacji dla dzieci organizowany przez
Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki
Królewskie

Ponadto, w ramach Festiwalu Edukacji, odbędą się także:

 • "Warsztaty dźwiękowe" - zajęcia dla dzieci z field recordingu czyli badania fonosfery Łazienek Królewskich. Z szumu ogrodowej fontanny, śpiewu ptaków, krzyku pawia najmłodsi będą mieli okazję skomponować dźwiękowy pejzaż tego magicznego miejsca. 14 września, godz.12.00-18.00, spotkanie przed Pałacem na Wyspie
 • Koncert "Usłysz Łazienki" - koncert ten będzie kulminacją wcześniejszych warsztatów dźwiękowych. Dzieci usłyszą utwory skomponowane z dźwięków zebranych w Ogrodzie Łazienek, twórczo zinterpretowane przez artystę Marcina Dymitera. 14 września, godz.18.00, pawilon w podkowie Podchorążówki
 • Turniej gry "Łazienki Królewskie" - rodzinne rozgrywki gry planszowej "Łazienki Królewskie". Uczestnicy, podczas rywalizacji, będą zdobywać wiedzę na temat króla Stanisława Augusta i jego letniej rezydencji. Dla zwycięzców turnieju nagrody. 15 września, godz.11.00-15.00, pawilon w Podchorążówce
 • "Zgrajmy się!" - w grze planszowej "Łazienki Królewskie" najwspanialsi artyści epoki dostarczają królowi Stanisławowi Augustowi dzieł do jego kolekcji. Tego dnia dzieci i rodzice łatwo odnajdą te dzieła w Łazienkach.

  Stać będą przed nimi wolontariusze. Wystarczy wysłuchać ich opowieści, zapamiętać jak najwięcej szczegółów, by wziąć udział w quizie "Zgrajmy się!". 15 września, godz. 11.00-15.00, pawilon w Podchorążówce; wizyty w obiektach: Pałac na Wyspie, Biały Domek, Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Edukacji dla dzieci jest wolny.

We wrześniu na terenie Łazienek Królewskich odbędą się także dwa wydarzenia muzyczne Małej Warszawskiej Jesieni - interaktywna instalacja "Plasterki muzyki" (w Świątyni Sybilli, od 20 do 29 września) oraz "Zabawa w strugach dźwięków" - koncert perkusyjny Hob-beats Percussion Group (na placu zabaw 21 września o godz. 11.00 i 16.00).
      

Zobacz też:

Firmy