Nie przeocz - Smok Latający

Smok Latający - eko zabawka idealna na podróż

Smok Latający

Smok Latający to niezwykła, ruchoma tekturowa eko-zabawka, którą można dekorować i malować w dowolny sposób - a także zabrać ze sobą w podróż.

Zabawka Smok Latający - opis w piktogramach

Smok Latający jest zabawką dla chłopaków i dziewczynek

Krótko o Smoku Latającym

Smok jest kompaktowy i lekki, mieści się w zwykłej kopercie i można go wszędzie ze sobą zabrać. Smok Latający powstał z inspiracji ludowymi zabawkami i jest wzorcowym przykładem etno i eko dizajnu.

Jest ekologiczny - w 100% wykonany z tektury falistej i możliwy do ponownego przetworzenia.

Może również służyć jako niezwykły gadżet reklamowy albo kreatywny prezent. Jest łatwy do zadrukowania, można na nim umieścić grafikę albo logo firmy.

Historia powstania Smoka Latającego

- Smok Latający pierwotnie był projektem studenckim. Został wymyślony podczas zajęć w Pracowni Projektowania Alternatywnego, prowadzonej przez Profesora Mieczysława Górowskiego - opowiada autorka Smoka Alena Trafimava. - Naszym zadaniem było zrobienie zabawki inspirowanej zabawkami ludowymi. Po kilku próbach, wymyśliłam Smoka i sposób jego działania. A dlaczego Smok? Może dlatego, że studiowałam na ASP w Krakowie...

Pozytywne strony Smoka

Bawiąc się ze Smokiem, dzieci rozwijają sprawność manualną i ruchową, a także wyobraźnię. Zabawa rozwija kreatywność - dzieci stają się małymi projektantami, bo trzeba zadbać o wygląd Smoka. Zdobywają też niezwykłego latającego przyjaciela.

[Ciekawostka]  Smok Latający podróżuje po całym świecie!

Lekka i kompaktowa zabawka jest idealnym towarzyszem podróży. Łatwo ją wysłać pocztą albo zabrać ze sobą. Kiedy ktoś ze znajomych wybiera się w podróż, to dostaje Smoka i robi mu zdjęcia, w różnych zakątkach świata. Zainspirował mnie film Amelia i to, jak podróżował krasnal - opowiada projektantka.

Smok Latający odwiedził około 40 krajów, oto link do mapy: www.goo.gl/maps/iOADH

Zdjęcia z podróży Smoka można śledzić na FB oraz na blogu. Jest to bardzo inspirujące, zachęcamy do obserwacji.

www.facebook.com/smoklatajacy

www.smoklatajacy.blogspot.com

Przyszłość Smoka Latającego

- Moim marzeniem jest, żeby jak najwięcej dzieci na świecie miało możliwość zabawy ze Smokiem Latającym. - mówi designerka. - Opracowuję pomysł na Krainę Latającego Smoka, myślę też o książce, gdzie Smok będzie głównym bohaterem. W planach mam też różne dodatki, które urozmaicą zabawę ze Smokiem.

Warsztaty Smocze

Designerskie Warsztaty ze Smokiem Latającym nastawione są przede wszystkim na samodzielną plastyczną pracę dzieci. Każdy uczestnik podczas zajęć wykonuje własnoręcznie zabawkę, a później ją ozdabia. Nigdy nie ograniczam i nie narzucam, co jak ma wyglądać. Każdy robi własnego, unikalnego Smoka, dziecięca wyobraźnia jest wspaniała.

Odbyło się już ponad 45 warsztatów w Polsce i za granicą. To ponad 1400 dzieci, które wzięły udział w warsztatach i wróciły do domu szczęśliwe, wraz ze swoim Smokiem Latającym.

Zajęcia prowadzi autorka Smoka Latającego, designerka Alena Trafimava.

 Kolorowy Smok Latający

Jak zostać właścicielem Smoka Latającego

Smok kosztuję 20-24 zł, w zależności od tego, czy jest kolorowy czy naturalny.

Tekturową zabawkę Smok Latający można kupić w sklepie internetowym www.smoklatajacy.pl.

Zabawki wysyłane są w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia. Jest też możliwość odbioru osobistego w Warszawie.

W sklepie internetowym istnieje możliwość zakupu większej ilości Smoków Latających dla grupy dzieci.

Krótki filmik o Smoku Latającym - koniecznie zobacz ;)

Parę słów o autorce Smoka Latającego

Nazywam się Alena Trafimava, pochodzę z Białorusi, jestem designerką. Jak już mówiłam wcześniej, ukończyłam ASP w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Uczestniczyłam w wielu festiwalach i wystawach designu w Polsce i za granicą. Interesuje mnie design zrównoważony i innowacje. Z ostatnich realizacji, projektowałam dekoracje sufitowe dla Muzeum dla dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Moje portfolio można obejrzeć na stronie: www.alenatrafimava.com

zdjęcia: Smok Latający, More production group

            

Zobacz też:

Firmy