Nie przeocz - Concordia Design

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci - III edycja

Concordia Design

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci odbędzie się - już po raz trzeci - 25-26 maja 2013 roku w poznańskim centrum innowacji, designu i kreatywności Concordia Design.

W programie znalazły się warsztaty rozwijające kreatywność dzieci (blisko 300 miejsc), spektakle dla najmłodszych Studia Teatralnego Blum, kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów, a także laboratorium zabawek - strefa testowania.

Nowością będzie wystawa Design by Concordia Kids, w pełni stworzona przez dzieci. III edycji Festiwalu przyświeca idea "Dla dzieci, przez dzieci". To najmłodsi tworzą specjalne produkty, wcześniej je testując, co gwarantuje ich adekwatność do danego przedziału wiekowego i użyteczność danych marek w świecie dziecka.

Na Wystawie Design by Concordia Kids zaprezentowane zostaną eksponaty wcześniej stworzone przez najmłodszych dla ich rówieśników, którzy przyjdą na Festiwal. Co więcej, każdy będzie mógł dobudować element do powstałej ekspozycji lub stworzyć swoją własną, czerpiąc inspirację od małych twórców. Po zakończeniu Festiwalu w Poznaniu wystawa będzie pokazywana na innych imprezach związanych z designem w Polsce.

Jednak idea Dla dzieci, przez dzieci, to nie tylko wystawa. Stawiając na interdyscyplinarność, organizatorzy zorganizują pacynkowy spektakl teatralny, w którym nie tylko zagrają dzieci, ale także wcześniej stworzą jego scenariusz i lalki kukiełkowe. Najmłodsi przygotują również specjalną, festiwalową książkę kucharską, dzięki, której będzie można spróbować dań z ekologicznego Menu by Concordia Kids. Dzieci będą także mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych i przygotować dania zamieszczone w stworzonej przez nie książce kucharskiej.

Nie zabraknie także mody - uczestnicy imprezy stworzą projekt nadruku na koszulce marki "Czesiociuch". Założyciel marki - sam Czesław Mozil wybierze najlepszy projekt koszulki, którą w wersji limitowanej będzie można zakupić podczas Festiwalu i w "Czesiociuchowym" sklepie.

Atrakcje podczas Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci

1. Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów

Jak na kiermasz przystało, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niestandardowo wydane książki, niezwykłe przytulające się lale i misie, a także pluszowe potwory, miękkie poduszki i niszowe ubrania, dla dużych i małych, dla zakręconych i twardo stąpających po ziemi.

2. Laboratorium Zabawek

Organizatorzy wychodzą z założenia, że produkty dla dzieci muszą być przetestowane najpierw przez nie same. Powstanie specjalna przestrzeń, gdzie odważni projektanci oddadzą swoje zabawki w ręce najmłodszych.

3. Warsztaty kreatywne

Blisko dwadzieścia warsztatów kreatywnych i ponad 300 miejsc dla dzieci… W programie: projektowanie wigwamu, podróże z Zakamarkowymi bohaterami, zakręcone budowle z lego, a także trening kreatywności dla dzieci.

Pełna lista warsztatów:

4. Teatr dla naj, najmłodszych

Na najjmłodszych widzów (1,5-5 lat) wraz z rodzicami czekają spektakle niezwykle popularnego Studia Teatralnego Blum. Będzie można tym razem wyruszyć do krainy dźwięku w spektaklu "Śpiewanki" , a także poszukać bajki, która mieszka w wielkiej księdze w spektaklu "Książeczka Bajeczka".

5. Smakowite Menu

Festiwal to wspaniała okazja, aby zasmakować się w kulinarnych propozycjach, tym razem stworzonych przez dzieci dla dzieci.

6. Wystawa Design by Concordia Kids

Wystawa w pełni zaprojektowana przez dzieci, biorące udział w warsztatach kreatywnych organizowanych przez kilka weekendów przed Festiwalem. Będą autorskie książki dla rówieśników, autorski spektakl teatralny, dziecięcy projekt mieszkań, okładka magazynu, limitowana wersja koszulki a także sięgające sufitu konstrukcje!

7. Strefa wypoczynku

Na wszystkich, którzy poczują, że mają dość wrażeń, będzie czekała strefa wypoczynku. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można posłuchać relaksującej muzyki z BabyRadio, przejrzeć i poczytać książki, spocząć na wygodnych pufach.

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci - III edycja

Kiedy: 25-26 maja w godzinach od 11:00 do 18:00

Gdzie: Concordia Design
          ul. Zwierzyniecka 3
          Poznań

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci - jak to było w poprzednich edycjach 

Pierwsza edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Concordia Design zorganizowała w czerwcu 2012, było to zarazem pierwsze w Polsce wydarzenie w całości poświęcone dobremu projektowaniu dla najmłodszych w różnych aspektach od czasu wolnego, zabawę, przedmioty wyposażenia wnętrz, po książki. Przez dwa dni trwania Festiwalu Concordię odwiedziło ponad 1600 dzieci.   
  Druga edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Concordia Design odbyła się w październiku 2012 i tym razem odwiedziło nas ponad 2500 osób. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszą się wydarzenia, które w jednym miejscu skupiają elementy związane z edukacją, designem i kreatywnością.
            

Zobacz też:

Firmy