Nie przeocz - Fundacja Dziecięca Fantazja

Pomóż spełniać marzenia chorych dzieci razem z Fundacją Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja

Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje kilkudniowy wyjazd dla dwóch chłopców do Barcelony. Ty również możesz pomóc w spełnieniu marzeń chorych dzieci.

Chłopcy najbardziej marzą o pójściu na mecz "Dumy Katalonii", który akurat odbywa się 1 czerwca i o odwiedzeniu muzeum klubu FC Barcelona. Marzą również o zwiedzeniu Barcelony i jej atrakcji, m.in. Starówki, plaży i oceanarium.

Jednym z marzycieli jest 13-letni Kamil z Kartuz w woj. pomorskim, który choruje na mukowiscydozę. Mukowiscydoza to bezwzględna nieuleczalna choroba genetyczna, która nieubłaganie wyniszcza organizm chorego, atakując układ oddechowy i pokarmowy. Prowadzi do całkowitej niewydolności oddechowej. Jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc.

Życie dzieci z mukowiscydozą to wielotygodniowe leczenie szpitalne, rehabilitacje, drenaże, inhalacje, a średnia długość życia nie przekracza 20 lat. Kamil pochodzi z wielodzietnej rodziny, której kondycja finansowa jest bardzo trudna, ledwo starcza na leczenie i podstawowe potrzeby, o jakimkolwiek wyjeździe nie ma nawet mowy.

Drugim marzycielem jest 10-letni Maks z Poznania zmagający się z guzem mózgu. Obecnie chłopiec jest po operacji usunięcia guza, niestety nie udało się usunąć całego nowotworu, nie zniknął nawet po serii intensywnych naświetlań.

Maks zmaga się również z wieloma powikłaniami, m.in. przestał rosnąć, miewa często zaburzenia równowagi. Cała rodzina obawia się powrotu choroby nowotworowej. Futbol to jego życie. Chłopiec zna wszystkich zawodników FC Barcelona, a swoje marzenie chciałby spełnić razem z 13-letnim bratem.

Poniżej przedstawiamy plan wyjazdu:

Dzień 1 (31 maja)

przylot, zakwaterowanie w hotelu w centrum Barcelony, krótki odpoczynek, powitalna obiadokolacja, spacer po barcelońskiej plaży.

Dzień 2 (1 czerwca)

zwiedzanie Barcelony, m.in. spacer po Starówce, przejazd autobusem widokowym z otwartym dachem, który objeżdża najważniejsze atrakcje w Barcelonie, zwiedzanie zabytkowej dzielnicy Barcelony tzw. "stop and hop".

Dzień 3 (2 czerwca)

zwiedzanie muzeum klubu FC Barcelona i największa atrakcja wyjazdu: mecz FC Barcelona vs Malaga, którym to meczem wedle wszelkiego prawdopodobieństwa Barcelona zdobędzie tytuł mistrza Hiszpanii - zapowiadają się duże atrakcje.

Dzień 4 (3 czerwca)

Zwiedzanie L'Aquàrium de Barcelona. Jest to największe w Europie akwarium i jedna z największych atrakcji turystycznych w Barcelonie. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie okolicznego portu i zdjęcia pod kolumną Kolumba.

Dzień 5 (4 czerwca)

Wjazd na Wzgórze Tibidabo w Barcelonie. Widoczna z daleka góra w Barcelonie znana jest przede wszystkim z wesołego miasteczka Tibidabo. Miejsce to cieszy się nieustającą popularnością wśród rodzin z dziećmi i mieszkańców Barcelony. Tibidabo jest idealne dla dzieci, a dla niektórych jest to najciekawsze miejsce w stolicy Katalonii. Następnie pożegnalna obiadokolacja i wieczorny spacer po plaży.

Dzień 6 (5 czerwca)

Zwiedzanie Barcelony, pobyt na plaży i wieczorem powrót.

Dla większości dzieci dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny, niemniej jednak jeden z kolejnych etapów w życiu. Natomiast dla większości podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja dzieciństwo pozostanie wszystkim, czego w życiu doświadczą. Co więcej, dzielnie zmagając się ze swoją chorobą i walcząc o każdy dzień życia, chore dzieci dodatkowo tracą wiele podstawowych radości i przyjemności, w jakie obfituje okres dzieciństwa. A nasze dzieci marzą i czasami właśnie te marzenia trzymają je przy życiu.

W zamian za pomoc w spełnieniu marzenia Kamila i Maksa i wpłatę 1500 zł (można wpłacić mniejszą lub większą kwotę):

 • Sponsor będzie miał prawo do umieszczenia informacji o spełnianym marzeniu w swoich materiałach wysyłanych do pracowników i klientów oraz na stronie internetowej;
 • Sponsor otrzyma dyplom, podziękowanie, wraz z dokumentacją zdjęciową - do własnego użytku;
 • Nazwa i logo Sponsora umieszczone zostaną w informacji prasowej wysyłanej do mediów;
 • Nazwa i logo Sponsora znajdą się na stronie internetowej Fundacji wśród jej przyjaciół;
 • Sponsor ma możliwość odliczenia poniesionych kosztów od podatku, na podstawie umowy darowizny wystawionej przez Fundację;
 • Fundacja Dziecięca Fantazja zamiast umowy darowizny może wystawić fakturę VAT na usługi reklamowe, co może zostać wliczone w koszty - według Państwa uznania.
 • Logotyp Sponsora znalazłby się także na fundacyjnym samochodzie, którym jeździmy po całym kraju spełniając marzenia.
Oprócz tego firma otrzymuje tak zwaną wartość dodaną:
 • Satysfakcja ze sprawienia radości nieuleczalnie choremu dziecku i jego mamie.
 • Działania z zakresu Odpowiedzialności Społecznej Biznesu zawsze wpływają dodatnio na wizerunek firmy.
 • Pomoc fundacji może przynieść firmie konkretną przewagę w postaci dodatkowych klientów zadowolonych z jej działań prospołecznych. Klienci częściej sięgają po produkty firmy, która prowadzi działania prospołeczne.
 • Działania prospołeczne podnoszą morale pracowników firmy i osób z nią związanych - przedsiębiorstwa, które dzięki działaniom społecznie odpowiedzialnym wzmacniają swój pozytywny wizerunek, są bardziej atrakcyjne dla potencjalnych pracowników. Pozwala to przyciągnąć do firmy najlepszych pracowników.
 • Poprawa relacji ze społecznością i władzami lokalnymi - zaangażowanie firmy w działalność charytatywną powoduje pozyskanie przychylności okolicznych mieszkańców, a także zdobycie zaufania władz lokalnych.

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń nieuleczalnie chorych dzieci - niejednokrotnie umierających. Dotychczas dzięki pomocy wspaniałych ludzi i firm udało nam się spełnić prawie trzy tysiące marzeń i uszczęśliwić tym samym wiele dzieci, sprawiając radość także ich rodzicom. Nie ma nic gorszego w życiu, niż nieuleczalna choroba dziecka połączona z brakiem pieniędzy i niemożnością spełnienia jego marzeń, z tak prozaicznej przyczyny, jak brak środków finansowych. A rodzice naszych dzieci żyją z tą świadomością, że mogą więcej nie mieć okazji spełnić ich marzeń, bo w każdej chwili mogą one odejść. I chcieliby im "nieba przychylić".

3000 marzeń zostało już spełnione. Obecnie na zrealizowanie swoich największych pragnień oczekuje ponad 700 ciężko chorych dzieci. Naszą misją jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie choć małą iskierkę radości.

      

Zobacz też:

Firmy