Nie przeocz - Akademia Myśli Malinafali

Akademia Myśli Malinafali - warsztaty dla dzieci

Akademia Myśli Malinafali

Czy to możliwe, aby dzieci tworzyły własną telewizję, kręciły filmy, projektowały kolekcje ubrań i kreowały przestrzeń, która je otacza? Teraz już tak. A to wszystko dzięki warsztatom MALINAFALI.

Akademia Myśli Malinafali to kreatywna pracownia, w której dzieci uczą się nie tylko w teorii, ale i w praktyce: poprzez zabawę oraz eksperymenty. Podczas zajęć wykorzystujemy kamery filmowe, mikrofony, tablety, dyktafony oraz inne gadżety. Łączymy w przyjemny sposób wiedzę z różnych dziedzin.

Skąd pomysł?

Zajęć dla dzieci jest bardzo dużo. Mamy jednak wrażenie, że wkradła się w nie pewna monotonia. Według nas, tradycyjne zajęcia nie zawsze zaspakajają potrzeby dzieci. Dzisiejsze dzieci myślą szybko, łatwo chłoną wiedzę z wielu źródeł: książek i szkoły, ale także z internetu, telewizji tematycznych oraz nowoczesnych aplikacji.

Co to za zajęcia?

Naszą siłą są scenariusze zajęć, których podstawowym założeniem jest nauka przez zabawę. Autorami scenariuszy oraz trenerami są osoby specjalizujące się w danych dziedzinach.

Jak wygląda nauka w akademii?

Dzieci mogą wybrać jeden z 6 kierunków: Dziennikarstwo, Film i Animacja, Moda, Design i Nowe Media. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny kierunek Trendy Owędy - rozwijający talenty dziecka w różnych dziedzinach. Po zakończonym kursie dzieci mogą kontynuować naukę na wyższym poziomie.

W Akademii Myśli Malinafali na warsztatach dziennikarstwa dzieci tworzą telewizję i radio.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Warsztaty odbywają się w warszawskich szkołach w czasie świetlicowym oraz w Domach Kultury. W czasie wakacji zapraszamy na kreatywne półkolonie. Organizujemy także przyjęcia urodzinowe o różnej tematyce, w zależności od zainteresowań jubilata i jego gości: Dziecięca Wytwórnia Filmowa, Gwiazdy telewizyjne w akcji oraz Top Model.

Dziennikarstwo - warsztaty w Akademii Myśli Malinafali.

Co się dzieje podczas zajęć z Dziennikarstwa?

Dzieci tworzą telewizję i radio Malinafali oraz wydają własną gazetę w formie drukowanej i wirtualnej. Podczas zajęć stają się reporterami, montażystami, operatorami, prezenterami telewizyjnymi.

Podczas warsztatów nie tylko uczą się mówić się do mikrofonu, prezentują prognozy pogody i komentują wydarzenia sportowe, ale także poznają, co to są fale radiowe i jak funkcjonuje zmysł słuchu oraz własnoręcznie budują radioodbiornik.

W trakcie zajęć telewizyjnych dowiadują się, jak wygląda telewizja "od kuchni", jak przesyłany jest sygnał i dlaczego na dachach są anteny. Układają ramówkę i emitują własne programy.

W redakcji prasowej dzieci projektują okładkę własnej gazety, zbierają rysunki, zdjęcia i przygotowują artykuły, tworzą szpigiel, poznają, co to jest lead. Na koniec w stopce redakcyjnej pojawi się ich imię i nazwisko.

Warsztaty Filmu i Animacji w Akademii Myśli Malinafali.

Autorka scenariuszy z dziennikarstwa pracuje na co dzień w radio i jest jednym z wydawców.

Jak wyglądają zajęcia z Filmu i Animacji?

W tracie zabawy w małych filmowców uczymy, co to jest klatka filmowa, kiedy powstała pierwsza animacja, jak rysować storyboard. Przy okazji tworzymy własny film metodą poklatkową.

Na zajęciach filmowych powstaje Wytwórnia Filmów Malinafali. Jest to prawdziwy przemysł filmowy - aktorzy, reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, kierownicy produkcji oraz kamery, oświetlenie i sprzęt do montażu.

Poznajemy pracę nad filmem od podszewki. Tworzymy własne scenariusze, storyboardy oraz scenografię. Zwieńczeniem pracy jest pokaz filmowy dla rodziców.

Warsztaty z mody w Akademii Myśli Malinafali.

Na czym polegają zajęcia z Mody?

Warsztaty z mody obejmują wiedzę z zakresu projektowania, a także zahaczają o inne dziedziny, takie jak: ekologia, historia, kultura i geografia. Dzieci poznają historię tkanin, dowiadują się, jakie grupy etniczne i dlaczego malują sobie twarze lub całe ciała, poznają sposoby tworzenia biżuterii z najdalszych zakątków świata.

W Domu Mody Malinafali dzieci stworzą własne trzy kolekcje ubrań: casual, prêt-à-porter i strój wieczorowy, zaprojektują biżuterię i dodatki. Usłyszą o małej czarnej, dowiedzą się, kto to jest Aleksander McQueen i kto stworzył pierwsze dżinsy. Cały cykl zajęć zakończony jest uroczystym pokazem mody.

Autorką scenariuszy jest projektantka ubrań i biżuterii, czyli osoba na co dzień zajmująca się modą.

Jednym z kierunków warsztatów w Akademii Myśli Malinafali jest design.

Co to jest Trendy Owędy?

Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny kierunek o nazwie Trendy Owędy. Dzieci mogą przekonać się, co tak naprawdę je interesuje. Przemycamy po trochu wiedzę ze wszystkich dostępnych u nas kierunków: designu, mody, filmu, dziennikarstwa i nowych mediów. Jest więc zabawa z mikrofonem i kamerą, tworzenie animacji oraz własne projekty mebli i T-shirtów.

Dzieci uczą się pracy w grupie. Rozwijają zdolności manualne i interpersonalne. Celem zajęć jest to, by dzieci stały się bardziej otwarte i ciekawe świata.

Szukamy odpowiedzi na trudne pytania: jak to jest zrobione? Jak to działa? Wykorzystujemy nowoczesne technologie: komputery, przyjazne dzieciom oprogramowanie, kamery filmowe, mikrofony, statywy, tablety.

Czy można zarezerwować termin zajęć dla całej klasy w danej szkole? Jak można zapisać się na warsztaty?

Jeśli chodzi o zajęcia w szkołach na terenie Warszawy, to zapraszamy do kontaktu szkoły i rodziców. Wystarczy zebrać grupę 12 dzieci, abyśmy przyjechali do szkoły i przeprowadzili zajęcia z dowolnie wybranego kierunku.

Zapraszamy do kontaktu także szkoły z całej Polski. Proponujemy zajęcia w czasie 2 dni. Jest to intensywny kurs kreatywny, który łączy w sobie kierunki: Design, Dziennikarstwo oraz Film i Animację. Dzieci, które chciałaby uczestniczyć w kursach w trakcie wakacji, zapraszamy na półkolonie. Już od 15 maja 2013 grafik półkolonii dostępny będzie na www.malinafali.pl.

W sprawie kreatywnych urodzin zapraszamy do indywidualnego kontaktu.

A jak się z Wami skontaktować?

Ponieważ jesteśmy nowoczesną pracownią, to przede wszystkim zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Jeśli jednak ktoś woli bardziej tradycyjną formę, serdecznie zapraszamy na naszą witrynę:
www.malinafali.pl,
biuro@malinafali.pl,
tel. 662 07 67 69.

Wywiad z Joanną Zakrzewską oraz Joanną Kowalczyk, właścicielkami Akademii Myśli Malinafali, zajmującej się organizacją kreatywnych warsztatów dla dzieci.

            

Zobacz też:

Firmy