Nie przeocz - Uszyj Jasia

Akcja pomocy dla chorych dzieci - Cały Śląsk szyje jaśki!

Uszyj Jasia

Czy wiesz, że w polskich szpitalach brakuje poszewek na poduszki? Dołącz do akcji pomocy dla chorych dzieci "Uszyj Jasia".

Skąd pomysł na akcję pomocy dla chorych dzieci "Uszyj Jasia"

Pewnego dnia, pewna mama trafiła do szpitala ze swoim chorym dzieckiem. Po kilku dniach pobytu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała się, dlaczego? Odpowiedź była banalna - skończyły się. Mama długo nie myśląc powiedziała: "No to uszyję".

I tak to się zaczęło. Cały pomysł na akcję pomocy dla chorych dzieci "Uszyj Jasia" zrodził się w głowie Natalii - autorki bloga Ekoubranka.

Przyłącz się do akcji, podaruj materiały lub w jakikolwiek sposób pomóż chorym dzieciom!

Kontakt: uszyjjasia@o2.pl uszyj.jasia@gmail.com

Tutorial: Jak uszyć poszewkę na jasia

Rokrocznie na 16 oddziałach hospitalizowanych jest ok. 18.000 dzieci, zaś kolejnych 20 000 przyjmowanych jest w sytuacjach nagłych, w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Spotkanie szyciowe w IKEA Katowice

Program:

10.00 - Briefing dla dziennikarzy

10.30 - Powitanie gości przez gospodarza wydarzenia

10.33 - Wystąpienie Natalii Bielawskiej, pomysłodawczyni akcji i autorki bloga Uszyj Jasia, która krótko opowie o akcji, osiągnięciach i zapotrzebowaniu szpitali, hospicjów i domów dziecka

10.40 - Zaproszenie do wspólnego szycia

19. 00 - Zakończenie

Kiedy: 20 kwietnia 2013 r. (sobota), godz.10.00-19.00

Gdzie: Dział Jadalni, IKEA Katowice, Aleja Walentego Roździeńskiego 95.

Beneficjent akcji: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach to największy i najlepszy wysokospecjalistyczny szpital pediatryczny w województwie śląskim i jeden z pięciu największych na terenie kraju.

Zapisy: chęć udziału w spotkaniu możesz zgłosić tu: zapisy, lub wysyłając maila na adres: uszyjikeakatowice@gmail.com

Przekazanie gotowych poszewek:

Uszyte jaśki zostaną uroczyście przekazane dzieciom z początkiem maja. O dacie i programie niespodzianki dla dzieci zostaną Państwo poinformowani w późniejszym terminie.

            

Zobacz też:

Firmy