Nie przeocz - Akademia Tańca M&I Sulewscy

Taneczna "Zima w Mieście 2013"

Akademia Tańca M&I Sulewscy

Akademia Tańca M&I Sulewscy opracowała specjalny program zajęć tanecznych dla dzieci w ramach "Zimy w Mieście 2013". Codziennie odbędzie się 6 godzin zajęć, obejmujących m.in. taniec towarzyski, hip-hop i tańce świata.

Dzieci uczestniczące w warszawskim programie "Zima w Mieście 2013" mogą zapisać się na zajęcia taneczne, które będą się odbywać w dniach 28.01. - 07.02. w siedzibie szkoły na Miedzianej 11 (Dom Słowa Polskiego).

Zajęcia taneczne poprowadzą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz tancerze najwyższej międzynarodowej klasy S w tańcu towarzyskim.

Taneczna Zima w Mieście 2013 to:

  • taniec towarzyski - dla dzieci z klas I-III (grupy zorganizowane) - dzieci będą uczyć się tańców towarzyskich: w programie cha-cha, walc angielski, samba i jive. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką w stylu disco. Dzieci uczą się dbać o postawę, nabierają pewności siebie i rozwijają się pod względem artystycznym.
  • tańce świata - dla dzieci z klas IV-VI (grupy zorganizowane) - to zajęcia, podczas których dzieci uczą się tańców z całego świata takich jak poleczka, krakowiak, cha-cha, samba, taniec arabski, walc angielski, taniec kowbojski, taniec hiszpański. Zajęcia tańce świata to świetna zabawa i taneczna podróż dookoła świata.
  • hip-hop - dla dzieci z klas IV-VI (grupy zorganizowane) - super energiczne zajęcia do dynamicznej muzyki, swobodny styl i mnóstwo zabawy!
  • breakdance - rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych. W programie footwork, freeze, toprock, power moves. Zajęcia wymagają pracy nad sobą i samodyscypliny, ale jednocześnie dają możliwość wyrażenia osobistej ekspresji i pozwalające na improwizację. Zajęcia poprowadzi Robert Nieznański - tancerz i choreograf, trzykrotny mistrz Polski w tańcu breakdance.

Uwaga:
Grupy tańce świata, taniec towarzyski i hip-hop organizują dzielnicowi koordynatorzy programu. W zajęciach uczestniczyć będą tylko grupy zorganizowane z punktów dziennego pobytu. Akademia Tańca M&I Sulewscy nie prowadzi rekrutacji indywidualnej na te zajęcia!

Na zajęcia breakdance Akademia Tańca M&I Sulewscy prowadzi rekrutację otwartą, skierowaną do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów (osób posiadających aktualną legitymację szkolną). Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy o 13:30 - 15:00 (4 spotkania). Liczba miejsc ograniczona! Zapisać się można online lub telefonicznie:

tel. (22) 654 34 35

tel. 501 607 805

w godz. 9.00 - 20.00 pon.- pt.

w godz. 10:30 - 14:30 soboty

w niedzielę biuro nieczynne

Dlaczego taneczna "Zima w Mieście 2013"?

Ruch jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka. Taniec nie tylko rozwija umiejętności ruchowe dzieci, ale również pozytywnie wpływa na ich wszechstronny rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Dzieci, które uczą się tańczyć, nabierają odwagi i pewności siebie, umieją odnaleźć się w grupie i rozwijają poczucie estetyki. Dzieci są naturalnie aktywne - taniec, ruch i zabawa przy muzyce sprawiają im przyjemność. Jednocześnie uczą się rozumieć interpretować muzykę, rozwijają swój zmysł artystyczny i poczucie rytmu, odkrywają w sobie talent.

Badania dowodzą, że dzieci, które są aktywne ruchowo, osiągają również lepsze wyniki w nauce oraz rozwijają swoje umiejętności interpersonalne takie jak szybkie nawiązywanie kontaktów, budowanie więzi, zawieranie przyjaźni, praca w grupie czy odpowiedzialność za siebie i innych. Łatwiej też osiągają sukcesy i lepiej radzą sobie z niepowodzeniami.

Polecamy również artykuł: "Nauka tańca dla dzieci"

            

Zobacz też:

Firmy