Nie przeocz - Wydawnictwo AVT

Przyszłość dziecka - wyniki konkursu Fliker

Wydawnictwo AVT

Zadaniem konkursowym było wymyślenie historii opowiadającej o tym, jak kosmiczny wynalazek - scooter z napędem grawitacyjnym Fliker 5 - może zmienić przyszłość Twojego dziecka.

Poniżej przedstawiamy trzy prace wyróżnione przez redakcję przewodnika Dziecko - najlepsza inwestycja w konkursie pt. "Trzecie oko, trzecie koło - pędzimy dookoła przyszłości".

Przyszłość dziecka - praca nr 1: "Oliwerek i Flikerek 5"

Oliwierek to chłopiec, który kocha wszystkim pomagać. Gotuje razem z mamą(stukając w garnki),razem z dziadkiem naprawia usterki(zabiera dziadkowi narzędzia, stuka nimi i rzuca), czasami wejdzie pod łóżko, za szafkę i znajdzie tam przedmiot, którego jego mama długo szukała i znaleźć nie mogła. Jest pomocny i zawsze ratuje pozostałych domowników z opresji.

Wyróżnienie dla pracy nr 1: audiobook "Latający szpieg czy Karlson z dachu" Astrid Lindgren oraz jesienny numer przewodnika Dziecko - najlepsza inwestycja

Jego mama stwierdziła, że Oliwierek w przyszłości będzie strażakiem. I tak się stało. Duży już strażak Oliwier ratował ludzi i zwierzęta z pożarów, opresji, udzielał pierwszej pomocy i wielokrotnie usłyszał, że jest bohaterem.

Pewnego dnia uratował staruszkę, która w zamian za pomoc podarowała mu scooter, którego nazywała Flikerem. Powiedziała mu, że Fliker w połączeniu z dobrym sercem Oliwiera, ożyje. Oli nie zrozumiał znaczenia tych słów.

Wracając do domu zatrzymał go mały chłopiec, którego kotek nie mógł wydostać się z ogromnego dołu.Oliwier wyciągnął kotka, a mały chłopiec ze łzami w oczach powiedział:

- Dziękuję Panu! Po tych słowach stała się rzecz niezwykła... Wokół Flikera wszystko zawirowało. Nagle ustało. Oliwier dotknął Flikera, a ten przemówił - Wsiadaj! Jedziemy ratować świat! Okazało się tak jak przewidziała staruszka.

Fliker nie był już zwykłym scooterem. Był to gadający scooter z napędem grawitacyjnym! Od tamtej pory Oliwier i Fliker stali się najlepszymi przyjaciółmi i razem wybawiali świat z opresji, znajdując się w mgnieniu oka na miejscu przykrego zdarzenia.

Dzięki Flikerowi Oliwier nie był już tylko bohaterem. Teraz stał się SUPERBOHATEREM!

Przyszłość dziecka - praca nr 2: "Florian i Fliker 5"

Czasoprzestrzeń zaczyna zaginać się coraz bardziej, świat staje się szary, albo w ogóle traci swe kolory. Dzieciństwo przyszłości widać przez chmurę smogu, a uśmiechy pojawiające się na twarzach stają się zjawiskiem niemal unikatowym. I nagle dziecięce buzie bawiące się na podwórku oślepia zielone światło. Światło tak intensywne, że aż trzeba zmrużyć oczy.

Wyróżnienie dla pracy nr 2: audiobook dla dzieci "Karlson z dachu lata znów" Astrid Lindgren oraz jesienny numer przewodnika Dziecko - najlepsza inwestycja

Dzieci nie mogą dostrzec tego co jest za światłem, lecz nagle... nagle światło zaczyna rozpływać się po świecie ożywiając go kolorami tak intensywnymi, że aż oczy błyszczą z zachwytu. Dzieci otwierające buzie ze zdziwienia nie do końca rozumieją co się dzieje.

Wśród nich mój synek - Florian ubrany w najnowszy model jeansów z automatycznie wysuwanym z boku pudełkiem na kredy i naszywkami w kształcie świecących gwiazdek, stoi patrząc na świat napawany optymizmem przez niespotykane dotąd zjawisko. Zadrżały małe nogi, a dzieci spojrzały na ziemię. Nastąpił wstrząs, który kończy etap zabarwiania świata.

Na końcu światła widać jego, stoi tam lśniący, owiany jaką dziwną aurą szlachetności, a nad nim mieni się wielki turkusowy napis: Florian. Malec nieśmiało podchodzi coraz bliżej i bliżej dostrzegając coraz to ostrzejsze kontury. Teraz widzi już dokładnie, że jest to Fliker - scooter z napędem grawitacyjnym.

Twarz Floriana nabiera wyrazu, jakiego jeszcze na jego twarzy nie było. Odtąd Fliker i Florian stali się nierozłączni, a świat od tego momentu już zawsze był wielobarwny i wesoły.

Przyszłość dziecka - praca nr 3: "Wierszyk o Flikerze 5"

 Wyróżnienie dla pracy nr 3: płyta CD "Kołysanki z miłością" oraz jesienny numer przewodnika Dziecko - najlepsza inwestycja

Bo z Flikerem, sami wiecie,
bardzo fajnie jest na świecie.
Pojazd zwrotny, lekki, mały,
wszystkie dzieci by go chciały.
Córka ma go w posiadaniu,
nie ma mowy o oddaniu.
Zazdroszczą jej wszystkie dzieci,
gdy deszcz pada, słonko świeci,
bo nieważna jest pogoda,
a na nudę czasu szkoda.
Na Flikerze szybko mknie,
nie da się zatrzymać, nie.
Kiedyś córcia moja mała,
problem z nieśmiałością miała.
Z nikim się nie przyjaźniła,
od koleżanek stroniła.
Lecz teraz Flikera ma,
wszystko lepiej wygląda.
Inne dzieci podziwiają,
na przyjaźnie pozwalają,
o problemach zapomniała,
gdy z Flikerem w świat pognała.

Pracę, która otrzymała główną nagrodę Fliker 5, znajdziecie Państwo na naszym Fanpage'u.

Zapraszamy do kolejnych konkursów na naszym Fanpage'u

            

Zobacz też:

Firmy