Nie przeocz - Fundacja Mazurskim Dzieciom

Maria Sadowska i Eb Davis goścmi Eco Life Mazury w Wierzbie

Fundacja Mazurskim Dzieciom

Eco Life Mazury to hasło, pod którym 21. lipca w Wierzbie na Mazurach zorganizowano liczne atrakcje dla dzieci. Pod koniec imprezy odbyły się koncerty Marii Sadowskiej i Eba Davisa.

Współorganizator imprezy Eco Life Mazury Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie (Mazury)

Działo się tak za sprawą Fundacji Mazurskim Dzieciom, która w ciągu roku podejmuje liczne inicjatywy skierowane do dzieci z Mazur. Ich celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci oraz podnoszenie znaczenia wysokiej jakości wczesnej edukacji dla kariery życiowej dzieci z obszarów wiejskich. Tym razem współorganizatorem imprezy był Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie (Mazury).

Eco Life Mazury w Wierzbie to całkowicie niekomercyjne i prospołeczne przedsięwzięcie. Poprowadziła go powszechnie  znana aktorka, Małgorzata Pieńkowska. Impreza przyciągnęła liczne grono zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Wśród oferowanych atrakcji można było naprawdę wybierać: odbyły się warsztaty "Przyjaznej słodyczy" z udziałem mistrzów cukiernictwa z Akademii Mistrza - był wielki tort, słodkie, wylepiane przez dzieci figurki i pyszny poczęstunek zdrowych, ekologicznych wypieków.

Odbyły się także warsztaty zdrowej kuchni, poprowadzone przez Jolę Słomę i Mirka Trybulaka, uświetnione świeżym, pachnącym wegańskim chlebem ze "smalcem". Zainteresowani mogli wziąć ze sobą zakwas chlebowy, by móc w domu samodzielnie przygotować pyszny wypiek.

Dzieci mogły także skorzystać z warsztatów fitness, przygotowanych przez wielokrotną mistrzynię świata w fitness z Akademii Fitness, Aleksandrę Kobielak oraz arcyciekawych atrakcji rowerowych, które zagwarantowała firma Live.

Atrakcje dnia uświetniły pokazy mody "eko", z udziałem znanych polskich projektantów i celebrytów, na które złożyły się: prezentacja ekologicznych kożuchów projektu Jemioła firmy Kings&Queens, bluz z kolekcji Sadowska Fashion, kolekcji Aleksandry Kobielak, biżuterii Violi Lee oraz projekty dzieci w prezentacji własnej. Pokazy poprowadzone były pod bacznym okiem profesjonalnych modelek.

Beata Madeja, Maria Sadowska oraz Viola Lee - jury konkursu na najlepszy dziecięcy, modowy projekt.

Podczas Eco Life Mazury w Wierzbie zorganizowany został także konkurs na najlepszy dziecięcy, modowy projekt. W jury zasiadły same znamienitości: Beata Madeja, Maria Sadowska, Viola Lee. Wszystkie biorące udział w konkursie dzieci, zostały nagrodzone. Jesienią wyjadą na event do Warszawy, z udziałem odtwórcy głównej roli Harry'ego Pottera.

Dzień 21 lipca zapisał się w Wierzbie (Mazury) także muzycznie. Z występem zagościła Maria Sadowska. Goście mogli również nacieszyć się muzyką bluesową, gdyż z koncertem wystąpił kultowy już muzyk z kręgu tego gatunku, niezapomniany Eb Davis wraz z towarzyszącymi mu: Nina T. Davis oraz Jay Bailey.

Jak zwykle, przy okazji fundacyjnych eventów, nie zabrakło ich honorowych członków: profesora Andrzeja Strumiłło oraz Edyty Wittchen.

Całość imprezy Eco Life Mazury w Wierzbie zamknął widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

            

Zobacz też:

Firmy