Nie przeocz - IKEA

Warsztaty designu z Olimpią Ajakaiye i porady jak umeblować pokój dla dziecka

IKEA

Warsztaty dla dzieci z Olimpią Ajakaiye, a dla dorosłych porady dekoratorów, jak umeblować pokój dziecięcy, to tylko niektóre atrakcje przewidziane w ramach akcji "Dom - najważniejszy plac zabaw", która w IKEA Kraków trwa od 9 lipca do 19 sierpnia.

Co to jest inspiracja? Na czym polega praca designera? Jak wygląda projekt? Tego wszystkiego i jeszcze więcej o sztuce designu nauczą się dzieci podczas bezpłatnych warsztatów w IKEA Kraków, które prowadzi znana projektantka wnętrz i prezenterka telewizyjna - Olimpia Ajakaiye. Dorośli natomiast z pomocą dekoratora dowiedzą się, jak umeblować dziecięcy pokój.

Wakacyjne zabawy z designem

Warsztaty designu z Olimpią Ajakaiye w IKEA Kraków to niepowtarzalna okazja do wprowadzenia dzieci w inspirujący i pobudzający wyobraźnię świat designu. Zabawa w projektanta wnętrz rozwija kreatywność, a odpowiednio prowadzone zajęcia plastyczne poprawiają koordynację ruchową dziecka. Dlatego warsztaty podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

- Na początku zajęć dzieci poznają m.in. najciekawsze projekty światowych artystów i dowiedzą się, czym były inspirowane. Na przykładzie wnętrz w IKEA Kraków nauczą się rozpoznawać ciepłe i zimne barwy oraz odpowiednio dobierać kolory. W części praktycznej będą miały okazje zaprojektować i zrobić własną lampę z przedmiotów z recyklingu. Świetną inspiracją dla dzieci są designerskie lampy z kolekcji IKEA PS - opowiada Olimpia Ajakaiye, prowadząca warsztaty.

Jak umeblować pokój dziecięcy?

Podczas gdy dzieci będą uczyć się projektowania, ich opiekunowie mogą udać się do restauracji IKEA na bezpłatne śniadanie lub - po wcześniejszym umówieniu się - skorzystać z porad dekoratora, który podpowie, jak umeblować dziecięcy pokój.

- Dla maluchów najważniejszym placem zabaw jest ich własny dom. To tu uczą się i poznają świat. Dlatego pokój dziecka warto urządzić tak, żeby stanowił on prawdziwy plac zabaw. Powinien być atrakcyjny i wygodny dla dzieci, ale przede wszystkim bezpieczny - podkreśla Katarzyna Pokrywka, dekorator z IKEA Kraków. - W IKEA mamy szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo maluchów, np. praktyczne zabezpieczenia narożników, kontaktów, blokady szuflad - wylicza.

- Z przyjemnością podpowiemy, jak umeblować pokój, który będzie idealnym miejscem do zabawy i nauki, takim, w którym dziecko będzie się po prostu dobrze czuło - zachęca Pokrywka.

Harmonogram wydarzeń

Warsztaty z designu dla dzieci z Olimpią Ajakaiye odbywają w wakacyjne wtorki, przez cały czas trwania akcji w godz. od 09:00 do 11:00 w Smalandii IKEA Kraków.

Najbliższe zajęcia planowane są na 24 lipca.

Kolejne odbędą się: 31 lipca, 7 sierpnia i 14 sierpnia. Prowadzone są w 15 osobowych grupach dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Porady dekoratorów dla dorosłych jak umeblować pokój udzielane są w dniach 11 lipca - 17 sierpnia, we wszystkie dni robocze, dwa razy dziennie, o godzinie 10:00 i 16:00 w sklepie IKEA Kraków.

Zapisy na warsztaty dla dzieci i porady dekoratorów

Zapisy odbywają się poprzez formularz on-line:

Wymagane jest podanie nr karty IKEA FAMILY. Osoby, które nie są członkami IKEA FAMILY, mogą przystąpić do klubu przed zapisem. Rejestracja trwa kilka minut.

Dodatkowych informacji udzielają:

Magdalena Gorecka-Przepolska
Specjalista ds. Programu Lojalnościowego IKEA FAMILY IKEA Kraków
tel. +48 12 293 11 41,
e-mail: magdalena.gorecka-przepolska@ikea.com
Przemysław Pawluś
Open Media Public Relations
tel. 608 642 583,
e-mail: przemek@openmedia.pl

 

 

            

Zobacz też:

Firmy