Nie przeocz - Fundacja Mazurskim Dzieciom

Ekologiczna impreza dla dzieci "Eco Life Mazury"

Fundacja Mazurskim Dzieciom

"Eco Life Mazury" to ciekawe wydarzenie, którego organizatorem jest Fundacja Mazurskim Dzieciom z Kożuch. Impreza odbędzie się w weekend 21 i 22 lipca w Centrum Konferencyjnym Domu Pracy Twórczej w Wierzbie.

To całkowicie niekomercyjne, prospołeczne wydarzenie adresowane jest do dzieci mieszkających na Mazurach. Podczas plenerowej imprezy dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, w atmosferze doskonałej zabawy.

Zdrowe gotowanie i eko-moda

Na młodych uczestników czeka wiele atrakcji. Odbędą się m.in. warsztaty fitness i zdrowego stylu życia, z udziałem wielokrotnej mistrzyni świata fitness Aleksandry Kobielak. Można będzie wziąć udział w zajęciach tanecznych lub poznać tajniki wegańskiego gotowania ze zdrowych składników - warsztaty na temat zdrowej kuchni poprowadzą Jola Słoma i Mirek Trybulak.

Organizatorzy przygotowali wiele gier i zabaw plenerowych, w planach są też wycieczki rowerowe i specjalna atrakcja "Przyjaznej słodyczy" - tort gigant z Mistrzami cukiernictwa z Akademii Mistrza.

Plakat imprezy dla dzieci "Eco Life Mazury"

Nie zabraknie też pokazów mody, w których wezmą udział znani polscy projektanci i celebryci. Mali uczestnicy imprezy będą mogli popisać się własnymi projektami, które przygotowali w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu na najciekawszy, ekologiczny ubiór.

Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie. Wraz z uczestnikami, obejrzą je ważni goście: Viola Lee, Małgorzata Pieńkowska, Jeannette Kalyte, Maria Sadowska, Joanna Koroniewska oraz Lidia Popiel. Po prezentacji finalistów konkursu odbędzie się koncert legendy bluesa Eba Davisa (Eb Davis Trio) oraz pokaz fajerwerków.

Fundacja Mazurskim Dzieciom

Organizator imprezy dla dzieci "Eco Life Mazury", działająca od roku Fundacja Mazurskim Dzieciom, prowadzi i wspiera działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży i ich wszechstronnego rozwoju. Fundacja wspiera działania, podnoszące znaczenie wysokiej jakości wczesnej edukacji dla kariery życiowej dzieci z obszarów wiejskich, promuje także inicjatywy z zakresu kultury fizycznej i sportu.

W ramach działań fundacji odbyło się już wiele szkoleń i warsztatów, których zwieńczeniem są zwykle większe imprezy, skupiające nie tylko najmłodszych, lecz także całą społeczność lokalną oraz ludzi nauki, kultury i sztuki.

Odbyły się już następujące imprezy:

  • "Lato Mazurskim Dzieciom"(sierpień 2011), zrealizowane wspólnie z Fundacją Rozwoju Wolontariatu z Lublina. W ramach inicjatywy odbył się cykl warsztatów edukacyjnych, na które składały się: zajęcia cyrkowe, taneczne, sprawnościowe i ogólnoruchowe, zajęcia rozwijające intelekt i talenty artystyczne.
  • "Halloween" (jesień 2011), w ramach którego odbyła się otwarta zabawa, której celem było wzmocnienie kompetencji uczestników z zakresu komunikacji interpersonalnej, aranżacji i animacji zabawy oraz umiejętności pracy w grupie.
  • "Żyj zdrowo i kolorowo" (luty 2012) - był to cykl warsztatów: z zakresu zdrowego żywienia, wprowadzenia do aikido, tańca fitness i breakdance.
  • Szkolenie z zakresu komunikacji intepersonalnej dla harcerzy (marzec 2012), w trakcie którego zorganizowano i przeprowadzono zajęcia z zakresu porozumiewania się w grupie.

Co się jeszcze wydarzy?

Oprócz najbliższej, lipcowej imprezy dla dzieci "Eco Life Mazury", Fundacja zaplanowała kolejne ciekawe wydarzenie na sierpień. Odbędzie się ono w Białej Piskiej, pod hasłem: "Taniec łączy pokolenia". Organizatorzy planują udział ok. 500 uczestników i zapraszają serdecznie już dziś!

Ekologiczna impreza dla dzieci "Eco Life Mazury"

Kiedy: 21-22 lipca 2012

Gdzie: Polska Akademia Nauk - Dom Pracy Twórczej w Wierzbie
Wierzba 7
12-220 Ruciane Nida
woj. warmińsko-mazurskie

            

Zobacz też:

Firmy