Nie przeocz - Wydawnictwo AVT

Oto, jak wspieramy kampanię społeczną "Słowa ranią na całe życie"

Wydawnictwo AVT

Rynkowy Przewodnik Rodziców "Dziecko - najlepsza inwestycja" wspiera głośną kampanię społeczną "Słowa ranią na całe życie". Nasza akcja bazowała na jednym z haseł kampanii "Słów nie zetrzesz tak po prostu".

Zaopatrzeni w gumki do wycierania z tym hasłem, postanowiliśmy jednak spróbować. Działania rozpoczęliśmy 2 czerwca, podczas warszawskiej edycji targów "Mother and Baby". Tuż obok naszego stoiska zawisł wielki plakat z przykrym słowem: "Kretyn".

Wszystkich przechodzących rodziców zapraszaliśmy do udziału w akcji wspierającej kampanię "Słowa ranią na całe życie". Otrzymywali oni gumki i kolorowe pisaki. Ich zadaniem było wytarcie fragmentu wyzwiska i napisanie w tym miejscu jakiegoś miłego, pieszczotliwego słowa, jakim sami zwracają się do swoich dzieci. Pod koniec pierwszego dnia targów Mother & Baby 2012 w Warszawie plakat wyglądał zupełnie inaczej - ale czy "kretyn" zupełnie znikł? Ponieważ uczestnicy akcji pisali na jego konturach, zarys słowa nadal był widoczny...

Zobacz co będzie na Targach Mother&Baby 2013!

Polub nasz Fanpage i zdobądź wejściówki!

Aby całkowicie zatrzeć ślady "kretyna" poprosiliśmy o pomoc dzieci. 3 czerwca plakatem zajęli się mali uczestnicy imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w Pałacu Prymasowskim. Na plakacie pojawiły się kwiatki, słoneczka, zwierzątka, uśmiechnięte buźki. Ostatecznie dzieło zostało dokończone przez dzieci naszych redaktorów, które starannie zamalowały resztki "kretyna".

Piękny, kolorowy, optymistyczny, pełen miłych słów plakat - oto rezultat akcji. Osoba, która dziś spojrzy na efekt wspólnych działań, nie domyśli się, że kiedykolwiek widniało tam coś innego. Czy jednak to, co raz zostało powiedziane (lub napisane), na pewno znika na zawsze? My wciąż pamiętamy o słowie skrytym pod rysunkami. Podobnie jak każda osoba, która wzięła udział w naszej akcji.

Agnieszka Mączyńska-Dilis

Dołącz do akcji przeciwko przemocy werbalnej!

Wpisz w komentarzu na naszym Fanpage'u jakieś dobre, miłe słowo, którym zwracasz się do najbliższych.

Możesz oznaczyć na wideo siebie i swoich znajomych, których chcesz zaprosić, żeby dołączyli do akcji!

Filmik również można znaleźć na na YouTube. Zapraszamy do komentowania.

            

Zobacz też:

Firmy